Balada o Ize (2020) (TV film)

Vydarená adaptácia knihy mojej obľúbenej autorky, odporúčam prečítať predlohu a dozviete sa viac o pohnútkach a príčinách konania jednotlivých postáv. Veľmi slušne obsadené a napriek mojim obavám, neuškodilo ani zasadenie do súčasnosti.

Endeavour - Cesta (2016) (epizoda)

Parafraza na Gatsbyho, to by som necakala. Ale skvele

Lůno (2010)

velmi napadity pribeh a obrazove podanie, film vsak bohuzial pada na hereckych vykonoch a na "nestarnuti" matky, takze incestne "iskrenie" vam akosi vobec nedochadza...rovnako hlavny hrdina nedokaze okuzlit natolko, ze by clovek dokazal uverit osialu jeho okolia. skoda, to rusilo.

Komorná (2016)

mozno keby som nepoznala predlohu, sa pozeram na cely film inak - a zaujimalo by ma ako, takto mi prislo, ze je spusta veci nedomyslenych, nedopovedanych a nakoniec zial vysledny efekt zatienuju trosku samoucelne lesbicke hratky a scenka v pivnici - pritiahnute za vlasy a radoby artove. rovnako japonsko - korejsky "konflikt", ktory som nepochopila a ktory samozrejme predlohu neodrazal - tam bola este ina zapletka. kniha mi takisto pripadala moc prekombinovana a na konci vyslovene cervena, tesila som sa na vychodnu interpretaciu, sklamala. skoda, lebo vizualizacia je ako vzdy velmi zaujimava.

Doktorka Fosterová (2015) (seriál)

nie az taka pecka, "jak jsme doufali", pozeratelne velmi, natocene dobre, ale v konecnom vysledku kopec schem a nedotiahnutych nitiek. pre mna ploche.

Camille Claudel 1915 (2013)

atmosfera psych. liecebne vystihnuta tak dokonale, ze podobne ako hlavna hrdinka aj vy mate tuzbu zapchat si usi, zatvorit oci, ujst ci skryt sa do nejakeho ineho sveta. pribeh je nevesely a jednoduchy (asi zato, ze je to podla skutocnosti) a preto nesmierne neprijemny v tom zmysle, ze vam neda oddychnut. hodnotenie je z tohto pohladu tazke.

Lion (2016)

velmi zbytocne natahovana dvojhodinovka s dobrym nametom, ale cudnymi hereckymi vykonmi a la amerika....uz len tanec na konci chybal

Sámská krev (2016)

velmi dobre sa na to pozera (aj pocuva), akurat pribeh je trocha plochy, na konci som chcela rozhodne viac.

Za láskou vzhůru (2016)

skoda toho vsetkeho, co mohol este film ponuknut a nestalo sa.