Lekce neslušného chování (2008)

velmi prijemne, vtipne dobre rozohrate, dobri (a pekni :-))) herci, ziadna nuda. je v tom troska schemovitosti a zaver vas asi ani neprekvapi, ale kazdopadne neurazi. plus originalna hudba.

Rachel se vdává (2008)

podarene, ale mohlo to byt veelmi podarene, nebyt tej otravnej vsadepritomnej hudby a svadobnych hosti - postaviciek, ktore sustavne odvadzali pozornost, natahovali dej a zjavne inu funkciu vo filme ani nemali :-(

Angel (2007)

a ja mam ozona rada. robi svoje filmy a kasle na ostatnych. ako angel...

Čas umírat (2007)

poeticke ale nie sentimentalne, obrazovo dokonale, skvele herecke vykony. dej vlastne predvidatelny, ale to nie je podstatne.

Bulšit (2001)

no, povedzme, ze pre urcity typ komedii mam uchylnu slabost. bulsit so svojou zaverecnou tlieskacou scenou je ich prototypom

Lištičky (2009)

ehm, mam silnu potrebu objasnit tie ojedinele 4 hviezdicky v tunajsom hodnoteni. tak to len skratim, co sa mi na filme paci: - nepekna nesympaticka hrdinka (mam pre ne slabost, konecne nemam pocit, ze sledujem len hrajuce mena a hodnotim vykony hercov, tu navyse reziserka vsadila na slovenske madarky, co je odvaha, ktoru kvitujem...) - nejednoznacnost vztahov, nejednoznacnost interpretacie toho flashbacku (aj pre to mam slabost) - realie filmu (ziadne priestory a postavy, ktore ziju len vo fantazii rezisera, alebo o ktorych reziser cital, alebo ktore si chcel vyskusat ;-) ) - jeho ojedinelost v cs (a hlavne slovenskej) kinematografii... ten film ma svoje (aj ked nelubive) miesto!

Přichází Satan! (1976)

veru, jak ma byt, bolo tam vsetko! dalsie slova netreba. (...ale neubranila som sa pocitu, ze keby tolko 6-rocne decko na rukach nevlacili, mozno by sa lepsieho konca dockali ;-))

Holka na hlídání (2007)

nakolko som sa na zaklade vlastnej pestunkovskej skusenosti znacne stotoznila s pozorovanym subjektom, nebudem velmi objektivna.divaka podla mna musi ten film znervoznovat - preco ta baba preboha neodide? ale prave absurdita niektorych situacii je zial taka pravdiva a vyborne odpozorovana, az to boli. hviezdicky dole isli za nepravdepodobny nasladly koniec. skoda.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

joj, krasni ludia, krasne prostredie (a teplo!, hned bookujem letenky do barcelony), krasne city (laska nadevse) a pre mna malinko nepresvedciva karikatura genialnej muzy v postave marie eleny (hlava jej nakoniec nepraskla...) do toho typicka workingklasova otazka mojho spolupozerajuceho: z coho oni ziju?