Melodie mého srdce (2007)

Film mě zaujal už z reklamních upoutávek v televizi, to je opravdu co říct. Přesto jsem ho nakonec viděla spíš náhodou. Chytlo mě to, i když jsem chtěla odejít, nakonec jsem se usídlila na gauči a dokoukala ho dokonce. Je to hezká romantická pokádka, samozřejmě s dobrým koncem, od začátku filmu ani nečekáte nic jiného. Líbilo se mi to, August Rush byl úžasnej a Luis s Lylou okouzlující pár, kterému to na vzdory osudu prostě musí vyjít, mělo to u mě našlápnuto na pět hvězd, ale....něco tomu chybělo. Slzy. Jsem neuvěřitelný cíťa, který brečí téměř při každé, alespoň trochu dojemné scéně, a přesto jsem u velkého finále neuronila jedinou slzičku. Promiňte, ale s takovou nemůžu dát vyšší hodnocení.

Sociální síť (2010)

Na mě to bylo zkrátka hrozně rychlé :) Než jsem se stačila pořádně rozkoukat, byl konec. To je velký klad, protože u takových filmů bývá většinou problém s utahanými a nudnými místy. Nicméně to musím zhlédnout ještě jednou a možná pak ještě přehodnotit na těch 5 hvězd. Akorát pak v člověku zůstane pocit, že je tak trochu zbytečnej v porovnání s tím, jak někdo dokáže změnit svět. Protože ať už máte na facebook jakýkoliv názor, nemůžete mu upřít, že je revoluční.

Noční můra v Elm Street (2010)

Tak neuvěřitelně nízké hodnocení (47%) si ten film rozhodně nezaslouží. Efekty fakt špice, Freddyho hlášky mě zaručeně vždycky rozesmály (tomu říkám vlhkej sen...) a Kyla Gallnera mi bylo občas i líto. Maska byla "reálnější", ovšem stará se mi líbila víc. Herecké výkony až na Freddyho nic moc - nejhorší snad matka Nancy, nebo jak se ta tmavovláska jmenovala. Přesto na mě film působil dojmem dobrého hororu s trefným černým humorem - a to byl záměr, nebo ne? I když jsem všechny noční můry viděla, nejsem jejich skalní fanoušek, možná proto mě film v ničem neurážel, spíš naopak. Jo a Gallner teda neni žádnej kripl jako :)

Navždy a daleko (1992)

Průměrný film s několika vtipnými a milými situacemi, ovšem ten konec.....po cestě do Prahy při diskuzi o jeho nehorázné nepravděpodobnosti jsme vymysleli nový a daleko lepší! :) Dával by větší smysl, nebyl by to vyložený happyend, byl by levnější.....no prostě LEPŠÍ. Myslím, že by se od nás hollywoodští scénaristé měli co učit.

Jehovova pomsta (2010) (amatérský film)

Překvapilo mě to v pozitivnim slova smyslu. Kdyby to nedělali lidi co znám, asi bych se na to nepodívala, ale rozhodně nelituji. Některé scény jsou na mě tedy až příliš, ale co se dá dělat:)

Twilight sága: Zatmění (2010)

Lepší než New Moon, horší než Twiligt. Asi nedokážu objektivně hodnotit, ale to mnozí co tu píšou jaké jsou to sra... taky ne. Knihy jsou skvělé, filmová adaptace horší (místy až hrozná). Mě to ale bavilo.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Něco bylo perfektní (scéna kdy se poprvé dozvídáme o Volturiových), něco bylo příšerné (proměněná Bella utíkající s Edwardem po boku po lese - celý kinosál doslova explodoval smíchy). Celkově se to Chrisovi moc nepovedlo a nevím kde přesně udělal chybu. Dokonce i pro mně, a to se počítám za fanouška a znalce knižní předlohy, to bylo patetické a zdlouhavé. Přesto bych na to mrkla znova :). Nedokážu hodnotit objektivně, přesto si myslím, že tak nízké hodnocení si to nezaslouží. Viděla jsem už mnoohem větší kýčoviny, co měli mnooohem víc procent.

Stmívání (2008)

Musím se přiznat...já prostě Stephenii Meyerovou žeru. Jak ságu Twilight, tak Hostitele. Co je ale zajímavější, upíří šílenství se mi tak nějak vyhnulo - dokud jsem v roce 2009 úplně náhodou neviděla právě tenhle film. A líbil se mi moc. Dokonce i bez znalosti knižní předlohy. Asi bych si mu netroufla dát pět hvězd, kdybych se díky němu nepoohlédla po knize a nenašla tak jednu ze svých životních lásek (no dobře, teď trochu přeháním, ale Twilight mi dalo opravdu hodně). Ale zpět k filmu. Pro milovníky knih, jednoznačně must see, jinak asi žádný zázrak, i když Catherine Hardwicke odvedla dobrou práci, herci jsou vybráni s citem a jejich role jim víceméně padnou. Co se mi nelíbilo jsou citované pasáže z knihy, které jsou posazené naprosto nevhodně a divák se při nich spíš zasměje.