Zkurvená noc (2003)

Skládačka několika příběhů, které se navzájem proplétají možná byla jen lehce nadprůměrným filmem, ale já se u něho přímo královsky pobavila. Filmy tohoto typu mám ráda a přestože znám i lepší, musím dát min. 85%. Výborně natočená finální scéna, kde se všechny příběhy spojí a propletou je třešničkou na dortu. Film nenese žádné poslání (jako Crash), není v něm žádné ponaučení (21 gramů) (snad jen, že ženský jsou mrchy) a asi ani nevstoupí do kultovní síně slávy (Pulp Fiction), přesto pokud se chcete pobavit nad téměř nemožným propletencem nejrůznějších dějových zvratů, můžu vřele doporučit.

Vanilkové nebe (2001)

Naprosto úžasná podívaná, dobrý soundtrack, výborné obsazení hlavních rolí...snad ani není co dodat. Nestačí vidět jen jednou, jakmile jsem dospěla ke konci, hned jsem chtěla opakování:)

Million Dollar Baby (2004)

Srdcová záležitost. Neumím si představit herečku, která by se této role zhostila lépe, než Hillary Swank. Možná není klasickou představitelkou ženské krásy jako takové, její charisma a talent jí ale dělají mnohem více sexy, než mnohé platinové blondýny. Filmy Clinta Eastwooda jsou citlivé, útočí na zjihlá ženská srdce a na Oscary. Přestože osobně nejsem fanouškem jeho hereckého talentu (přijde mi trochu jako muž jedné pózy – vždy nabručený, odmítající projevy citů a nakonec polapen v síti lásky), jeho filmy mě vždy úspěšně dostanou. Milion Dollar Baby se v mém žebříčku drží těsně za Dokonalým světem.

Po přečtení spalte (2008)

Skvělá podívaná. Brad Pitt by si za svůj taneček v upnutém cyklistickém oblečku zasloužil minimálně 5 hvězd. Ještě teď se musím smát, když si na něj vzpomenu. John Malkovich jako cholerický alkoholik také na výbornou. Navíc dobrý námět, umě zrežírovaný. 85%.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

I hate the way you talk to me, and the way you cut your hair. I hate the way you drive my car, I hate it when you stare. I hate your big dumb combat boots and the way you read my mind. I hate you so much it makes me sick and even makes me rhyme. I hate the way you´re always right, I hate it when you lie. I hate it when you make me laugh, even worse when you make me cry. I hate it when you´re not around, and the fact that you didn´t call. But mostly I hate the way I don´t hate you, not even close, not even a little bit, not even at all. Předvídatelné, jednoduché, úsměvné - a přesto roztomilé a líbivé. Moje nejoblíbenější teen komedie s oblíbeným Heathem v hlavní roli. Plus dobrý soundtrack.

Terminator Salvation (2009)

Velmi slabý odvar 1 a 2, nicméně o mnoho lepší než tragická 3. Navíc plus za mého oblíbeného Christiana Balea a také za sympaťáka Sama Whortingtona, kterého jsem až dosud neznala. (to bylo před Avatarem, pochopte:) Konec otevřený pro možné natáčení dalšího pokračování - to mi přijde už trochu moc.

Zábavný park (2009)

Naprosto úúúžasný soundtrack, nemůžu se ho nabažit. Po prvním shlédnutí mi bylo jasné, že přestože film určitě nebude mít v celkovém hodnocení víc, jak 70%, v mém osobním žebříčku se zařadí do popředí. Prostě mi to absolutně sedlo. Jesse Eisenberg je perfektní ňouma a Kristen sexy sympatická kočka. Možná jsou všechny postavy příliš černobílé, zápletky předvídatelné a prostředí zábavného parku trochu okázalé, ale o to tady přece šlo, nebo ne?100%

Hanebný pancharti (2009)

Pittovo "Buon giorno" s úžasně americkým přízvukem by snad ani nikdo nevyslovil lépe. Při první kapitole mi dolova běhal mráz po zádech, napětí naprosto dokonale vygradované, přestože je Vám jasné, že Landa je krutý honící pes, který se nedá oblafnout, celou dobu si hrozně přejete, aby nakonec odešel.Tohle je snad nejlépe zrežírovaná Tarantinova scéna vůbec. Pak mě film trochu nudil, scény mi přišli maličko zdlouhavé, ale vždycky mě nakonec zvedla z křesla nějaká perla. Takže celkově určitě 90%. Ještě zvláštní obdiv Christophu Waltzovi, ze kterého šel strach a divák ho od první chvíle ze srdce nenáviděl a Mélanii Lourent, jejíž výkon ve scéně kdy sedí s Landou v restauraci, byl úžasný herecký koncert. (Za což samozřejmě opět vděčíme Tarantinovi, protože graduje tak dlouho, že už máte pocit, že se to dál nedá udržet.)PS: Pitt je nesporná komerční ikona, ale podle mého je i vynikající herec mnoha tváří. Nadutého amerického Basterd zahrál myslím dobře, i když umí to i lépe.