Forrest Gump (1994)

Miluji ten film. Forrest Gump mi svou hloupoučkou a naivní náturou připomíná našeho Švejka. Ale pokud si přečtete originální předlohu od pana spisovatele W. Grooma nestačíte se divit! Z celé knížky dodrželi pouze jména hlavních postav (a to ještě né všechna) a dále některá témata, která se v knize nacházejí. Ale postavy se chovají naprosto jinak! A ačkoliv mám vždycky raději knihu, nežli film v tomto případě je to přesně naopak. Z knižního, sice naivního, ale chvílemi dost vulgárního Forresta udělali ve filmu naivu, který je v dětství týraný okolím a v dospělosti úspěšný podnikatel, který ze všeho nejraději seká trávu. :o))) Tom Hansk tu předvedl snad dokonalý výkon! A tak nejspíš jen na závěr, pokud milujete film, tak tedy nečtěte knihu, aby jste neztratili iluze! :o))))

Amélie z Montmartru (2001)

Amélie patří k filmům, na které se člověk může podívat 5x za sebou a neomrzí a nezklamou. Naopak, vždy člověk najde něco nového, čeho si předtím nevšiml. Paráda! Takové filmy miluji. Po shlédnutí jste nabití dobrou náladu a máte nutkání šířit ho všude kolem sebe. A nebo dostat rodiče ze stereotypu posláním trpaslíka na cestu kolem světa! :o) Film jsem viděla poté, co jsme byli v kině na filmu Galimatyáš a hned jsem poznala podpis pana režiséra, který je nezaměnitelný!

Donnie Darko (2001)

Když mi o tomto filmu, kdosi před lety vyprávěl, nevěděla jsem, co si mám myslet. Kluk, kterého pronásleduje králík? A když jsem pot zjistila, že hlavní roli obsadil Jake Gyllenhaal, začala jsem ihned film shánět. Film mě okamžitě vtáhl do děje a jako bych s Donniem sdílela pocity. Poté co film skočil, seděla jsem ještě dlouho na gauči a přemýšlela jsem, jak to vlastně skončilo. Co to mělo znamenat? S přítelem jsme pak na to koukali ještě jednou a debatovali jsme o různých variantách, které mohli vyjadřovat dobrý i špatný konec. Tímto se mi film zalíbil ještě mnohem více! Není snad jediná věc, kterou bych dokázala vytknout. Kamera, nálada a herecké výkony. Všechno se to strhlo ve smršť, která člověka vtáhne do sebe a dlouho ho neopustí. 100/100!