Wall Street (1987)

Mladý muž se ocitá ve světě, kde přežijí opravdu jen ti nejsilnější a nejagresivnější. Zajímavý je určitě odlišný pohled na svět syna a jeho otce. Michael Douglas se role ujal výborně. Charlie Sheen mi tak skvělý nepřišel, možná je to částečně tím, že ho moc nemusím.

Nelítostný souboj (1995)

Dokonale naplánovaná bankovní loupež. Podobných filmů je opravdu hodně, ale myslím že žádný není tak propracovaný. Al Pacino i De Niro jsou oba vynikající a navíc opravdu napínavé finále. V posledních vteřinách o vítězi rozhoduje jedině reflex.

Půlnoční expres (1978)

Film, který mě dokázal docela šokovat, vzhledem k tomu, že je to natočené podle skutečné události. V životě stačí pár set gramů hašiše a trocha smůly a člověk za tu jednu hloupost může zaplatit opravdu draze. Nebo může zvolit alternativu a pokusit se chytit Midnight Express... Napětí mě provázelo až do konce filmu,

Kmotr (1972)

Skvělý film podle neméně skvělé předlohy, které si mimochodem dost drží. Film od kterého jsem očekával jen to nejlepší a rozhodně jsem nebyl zklamán. Vyzdvihnul bych především skvělé výkony Al Pacina, kterému jeho role opravdu sedla, a Dona Marlona Branda. A samozřejmě je vše podbarveno nádhernou hudbou...