Warrior (2011)

Né výjimečná záležitost, ale dobře se na to koukalo. Furt jsem nevěděl zda 3 nebo 4 hvězdy, ale díky konci - překvapivě dojemný a dobře dokreslený hudbou - dávám nakonec 4.

Medvídek Pú (2011)

Roztomile infantilní. Mile překvapil humor, vycházející z komolení slov.

Vynález (2004)

Tak trochu haluz. Teda né trochu ale dost. Myslím, že málokdo dokáže udržet orientaci v různých časech. Tedy pokud je to vůbec možné. Třeba je to záměrně natočeno nepochopitelně. Každopádně jsem se v logickém stopování a odvozování co, kdy, kde, kdo a proč ztratil a ke konci to prostě dokoukal. Beze snahy odhalovat časové paradoxy, které příběh znesmyslňují.

Enderova hra (2013)

Knihu jsem bohužel četl, nelze tedy neporovnat. Je jasné, že film na její kvalitu nedosáhne, nemá na to prostor. Kdyby ale v tomto stylu byla natočena alespoň minisérie, myslím, že by to bylo povedené, protože filmek se knihy držel co nejvěrněji a kvůli stopáži spíš vynechával, než aby si pro popdiváky vymýšlel popkravinky. Příjemný zážitek, ale nemám zdání, jaký pocit bych měl, kdybych předlohu nečetl. Předpokládám, že bych se s postavami tolik nesžil, jelikož film nemá čas rozebírat psychologické pochody. A Enderův postup školou mi přišel nepřirozeně rychlý. Jinak to ale logicky asi ani udělat nešlo. Každopádně jsem rád, že film vznikl, špatný nebyl a snad někoho navede na přečtení knížky.

Život pod vodou (2004)

Taková jeblá pohádka :) Tu a tam sice docela dobrej fór, ale jinak žádná bomba. Každopádně jsem nečekal, že vrcholnou scénu bude doprovázet zrovna takovejhle song :) Murray a Blanchett jsou dobrý.

Opilí láskou (2002)

Hl. hrdina je tak trochu psychopat. Nedokáže se chovat asertivně a každou vytáčecí narážku pěkně spolkne. Hromadí se to v něm tak dlouho, až z ničeho nic vybuchne a všechno kolem rozmlátí. A pak se vrátí pěkně do normálu, kdy na sobě nechá dříví štípat. Potom ovšem potká ženu, do které se zamiluje. A když se jeho nedořešený problém dotkne i jí, tak se začnou dít věci...

Hrob světlušek (1988)

Viděl jsem jen do poloviny a pak jsem vypl. Protože mě to nebavilo a neoslovilo. Dávám tedy tři hvězdičky (průměr), protože nevím, jak se příběh vyvíjel dál. A až tady z komentářů a hodnocení se dozvídám, že sem nepřišel na chuť nějakému velkému a dojemnému skvostu. K sakru. Jak to? Dyk se smutným dojákům přitom nebráním. Divné. (Možná to bude tím, že jsem předtím dokoukal Život Adele, který byl dost silný, i když z hodně jiného soudku.) červen 17: Tož jsem si to pustil znovu (jelikož jsem zapomněl, že jsem na to dřív koukal) a tentokráte jsem to dokoukal. Pravda, nejsilnější byla až poslední třetina, ale i tak to stále nebyla mega bomba.

Život Adèle (2013)

Delší záležitost, ale vtáhne. Milostné scény jsou možná trochu delší, než by musely, a taky trochu explicitnější. Každopádně ale nejen z nich dýchá ono propojení a touha. A láska. Podařilo se zachytit něco víc. Hlavní představitelka má velké kouzlo. Nakonec silný zážitek. P.S.: Po dni zvedám na 5 hvězdiček, protože film stále zůstává v hlavě.