He Died with a Felafel In His Hand (2001)

Psychologie - sociologie - troška filosofie - humor - úletové situace... kdo má tohle rád, bude se mu film jistě líbit :) Navíc dobrá hudba, zajímavá kamera a povedený hlavní představitel (ten jeho "zaseknutej" pohled fakt stojí za to). Nemůžete vůbec předpokládat, kam se příběh bude ubírat dál a co se stane. Nechápu, že je film tak neznámý. Po kouknutí bych čekal, že to je nějaká kultovní záležitost nebo tak něco, ale nikde žádný komentář, hlášky, prostě nic. Divné. Jako by nikdy nešel do distribuce či co... Záááhada.

District 9 (2009)

Pěknej akční filmek co má tempo. A celej se odehrává na smeťáku:) Ale na "pěkným" smeťáku. Prostě se na to dobře kouká a vypadá fakt opravdově. Tempo zakolísalo vlastně jen jednou. Pár chybek a akčních blbůstek se tu najde a samozřejmě je tu opět lehké kamarádíčkování s mimozemšťany, ale tak už to bývá. Ani nic k zamyšlení se tu vlastně nenajde. Je to prostě víc akční než sci-fi. Ale i přesto, že akční filmy nemusím, tak dávám 4 kvězdičky, protože mě to prostě bavilo a za nějaký čas (až zapomenu průběh) se jistě rád kouknu znovu. P.S.: Perfektně zahranej hlavní, lehce psychotickej hrdina

Rudý baron (2008)

Co jsem si z filmu zapamatoval: - Němečtí herci, hrající v německém filmu německé vojáky a mluví angličtinou. A ošklivou. | - Hrdinou je namyšlený fracek, zosobněný nesympatickým hercem. | - Fracek balí sestřičku tak, že na ní řve uprostřed nemocnice, že je divná, když ho nechce. A láska je na světě. | - V soubojích mají piloti spóóóustu času kouknout se napravo, pak pomalu otočit hlavičkou a kouknout se nalevo... jako při vyhlídkovém letu. Ve tvářích se nezračí žádné emoce z toho, že okolo lítají nepřátelské stroje a snaží se je sestřelit.| - Vojáčci při válčení neběhají, ale chodí. Ani se nekrčí. Jako by se kolem nestřílelo a nic kolem nevybuchovalo (Remarque se musel otáčet v hrobě).| - Při procitnutí fracka a sestřičky uprostřed noci kvůli bombardování je spóóóusta času na zdlouhavé loučení. Až pak fracek vybíhá ven mezi muže a začne vydávat rozkazy, co má kdo dělat. Muži stojí skoro v pozoru jako by se nic nedálo a jako by bombičky kolem vůbec nepadaly.| - Fracek vylétá do boje o půlnoci a bojuje v černočerné tmě a najednou střih – a chlapec přistává postřelen za jasného slunečního svitu (asi teda bojoval 12 hodin a palivo se doplňovalo někde ve vzduchu).| Mno aspoň jeden klad na závěr: nejpříjemnější bylo očekávání, kde se ve filmu objeví další český herec. Jednu hvězdičku tedy za téma, které se tolik nepropírá. A taky za letadýlka, protože je mám rád:)

Sherlock Holmes (2009)

Pěkně udělaný film, taková akční detektivka občas proložená vtipnou hláškou a scénkou. Nic víc, nic míň. Takže 50%. (I když některý akční scénky byly sestřihaný až moc rychle a "akčně". Jen co člověk zaměřil, co to vlastně vidí, tak šup, už zaměřoval znova a znova a znova a občas to ani nestihl, a očka jen přecházela.)

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Průměrný příběh, který několikrát ztratí tempo a několikrát se zalíbí atmosférou. A sám sebe zazdí hodně stupidním koncem. Chtěl jsem dát *** ale ten konec to srazil na ** .

Andělé všehomíra (2000)

Původně jsem dal 4 hvězdičky, ale když máte film v hlavě i několik dní po shlédnutí, tak na tom bude asi něco víc. Takže 5.

Na dotek (2004)

Láska přichází, láska odchází. Přináší s sebou okouzlení, štěstí, naplnění, ráj, touhu, posedlost, vztek, smutek, zoufalství, beznaděj i prázdnotu. A Damien Rice to se svým songem Blower´s daughter na začátku a na konci skvěle podtrhuje.

Fontána (2006)

Dokonalý film s perfektní finální scénou, podtrženou skvělým soundtrackem. Uslintnu i po stopadesáté. Dojem z r. 2023: Stále skvělé. O lpění/nelpění na životě. Nádherné zpracování.

Avatar (2009) odpad!

Film který není o příběhu, ale jen o technice, která ho udělala (tzn. 3D) - a která bude za čas obyčejná. Hezky se na něj kouká - stejně tak jako na 3D filmy v zábavních parcích, kde vám navíc do obličeje stříká voda, fouká větřík a sedadla vrní (čímž je to vlastně ještě lepší). Jestli ale čekáte něco nového, zajímavého nebo originálního v příběhu, tak se nedočkáte. Já to bohužel čekal, a to i díky hodnocení a opěvování tady na csfd. Nechápu, jak můžou lidi avatara téměř uctívat, když je to úplně normální příběh, který je předvídatelný a už hodněkrát jinde zpracovaný. Kdyby nebylo finální "bitvy" mírumilovných domorodců s luky a čípky proti zlým vojáčkům s pancíři a mega výbuchy, tak je to v podstatě filmek pro děti. Nedávám Avatárkovi 50%, což by jen tak tak zasloužil, ale dávám mu nejnižší možné hodnocení, aby aspoň symbolicky v žebříčku klesl. Jsem opravdu zklamán, že je tak opěvován. Film přeci nemá být jen o efektech, no ne?