Team America: Světovej policajt (2004)

Milé překvapení. Loutkový svět je moc pěkně udělaný. A tu a tam jsou tam opravdu vtipné scény. Občas se ale tempo trochu zasekne.

Upstream Color (2013)

Nic moc. Docela nuda, dalo se zkrátit na půl hoďky. A žádné zásadní tajemno nebo nevysvětlitelno nebo WTF? ve filmu není. Příběh je relativně přímočarý. Právě proto se dal zkrátit.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Povídková záležitost. Ta první je nejlepší, má největší "koule". Zbytek ale bohužel už trochu pokulhává, takže jsem to dal na dvojnásobnou rychlost.

Sněhurka a lovec (2012)

Nebylo to zas až tak špatné. Charlize Theron byla dobrá a některé efekty docela zajímavé. Jen finále bylo takové nic moc. Poslední půlhodina to prostě celé nějak zabila a byla z toho nuda.

Dopisy pro Julii (2010)

Přímočará romance bez překvapení. Předvídatelné a bez vtipu. Existují mnohem lepší romanťárny.

Viktor Frankenstein (2015)

Trochu jinak udělaný "Frankenstein". Je to opravdu o doktoru Frankensteinovi (James McAvoy), jeho bádání, genialitě, nepochopení okolí a umanutosti. Bokem je do příběhu zavlečen vyléčený hrbáč Igor, abychom s ním mohli Frankensteina poznávat a seznámit se s jeho plánem. Celý film rozhodně táhne McAvoy a jeho výkon. Andrew Scott v roli detektiva Scotland Yardu mu zdatně sekunduje. Když je jeden z nich na plátně, film se stává mnohem zajímavější. Bojím se, že bez nich by to byla docela nuda.

Musíme se sejít (2016) odpad!

To byl tak trochu omyl, ne? Což o to, že drtivá většina vtipů je nudná nebo přímo trapná. To se stává i u jiných filmů. Ale co ti herci? Myslím ty vedlejší role - čiší z nich amatérismus, neherectví a nepřirozenost. A projev některých byl opravdu šílený. Upištěný hlásek patnáctky z pekárny, kterou trapným způsobem balí synek Jura, byl vyloženě na pěst. Ech. Jak se tohle mohlo dostat do kin??

Souboj Titánů (2010)

Díky hodnocení a doslechu obecně jsem čekal americkou srajdu, kde se bude jen skákat a mečovat a nebude to zajímavé. Ale pak koukám a koukám a v ději se rozjíždí skrytá válka bohů, kteří jsou navíc ztvárněni dobrými herci. A další příjemný herec se objevuje po Perseově boku. A děj není tak špatný, jak jsem čekal. Prostě road movie s úkolem zjistit, jak zničit Krakena. Jasně, klišé akční scénky tam byly, ale fantasy kouzlo řeckých bájí je převáží. A moc příjemné bylo, že se v ději neleptala nějaká standardní I love you a Zachráním tě lásko! romance. Love story byla jen naznačena. Takže jsem si to nakonec docela užil. Není to tak zavrženíhodný nástupce klasického Souboje Titánů z osmdesátých let. A jestli někdo rozebírá nedokonalost triků, tak ať se koukne právě na předchůdce z 80. let. A uvidí, že o tricích film být nemá.

Rocker (2008)

Jako by spíš televizní záležitost. Koukat se dá, tu a tam se i pousmějete, ale žádná specialitka se nekoná. A hlavní hrdina není bohužel moc sympatický.

Okamžik zlomu (2007)

Pěkné dráámo ze soudního prostředí. Hopkins ruluje. A asi je divné, když záporákovi fandíte. No jo, když je jeho protivníkem sebevědomý machýrek, tak se pak není čemu divit. Je jen trochu blbé, když divákovi dojde hned na začátku, jak to vrah udělal. Chybí pak "Jo aha!" moment. Kdo ovšem rád krimi a soudy a Hopkinse, tak tomu doporučuji.