1984 (1984)

Knihu 1984 sem četl mnohokrát. Líbila se mi atmosféra, která je zde vykreslena a nutno říct, že se totéž podařilo přenést i do filmu. Vykreslení rozpadajícího se světa, lidí žijících v neustálém strachu, bídě, špíně, neustálého špiclování, bez možnosti projevit individualitu, to vše zde funguje. Obávám se ale, že pokud bych knihu nečetl, docela bych se ztrácel a řadu scén bych nechápal.

Total Recall (1990)

Žena se třemi prsy, mutanti, Mars, mozkové impantáty a navíc Arnold - tohle pro mě bylo v době nastupující puberty "A must see." A i dneska je film řekl bych hodně "cool."

Znamení (2002)

1x hvězda za atmosféru, 1x za Jaquina Phoenixe, 1x za 3/4 filmu. Závěr mi přišel nemastný neslaný - režisér mě celou dobu připravoval na něco z mého pohledu většího a promyšlenějšího.

Legenda o zlaté perle (1987)

Protože sem na tomto filmu sem vyrůstal, nemůže být moje hodnocení jiné. Pro dětskou duši prahnoucí po kombinaci sci-fi a kung-fu nebylo nic lepšího.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Lucas zešílel nebo mu měkne mozek. Kdyby to pojmenoval "Star Wars:Kindergarten Edition With Special Apearence of Jar Jar Bink" neřeknu ani popel a má ode mně 3 hvězdy za snahu přiblížit svět SW dětem od 2 - 4 let. Ale takto ho od hodnocení "odpad" dělí jen docela cool záporák, i když jeho výdrž je docela na nic.