Stmívání (2008)

Keď prišiel tento film do kín stáli naňho rady ľudí, boli aj dobré referencie zo zahraničia považoval som ho za trhák sezóny.Po pozretí som bol sklamaný z toľkého očakávania, pretože film sa dá pozrieť ,ale pochybujem ,že si ho pozriem aj druhý krát.Jediné čo na filme o upíroch oceňujem je , že tvorcovia si odpustili hektolitre kečupu na plátne.

Tmavomodrý svět (2001)

Nechcem tento film porovnávať s Nebeskými jazdcami ale: 2.svetová vojna,český letci v RAF, láska čecha a angličanky,zranenie. Obidva filmy boli natočené v inej dobe a aj keď hodnotím lepšie starší z nich Tmavomodrý svet ako by dorozprával ten príbeh do konca s predelmy do komunistického lágra ,kde končili vracajúci sa piloti po vojne.A okrem výborného O.Vetchého perfektný O.Kaiser.Technicky klenot českej kinematografie.

Válka světů (2005)

Okrem efektov a jednej sekvencie /stretnutie Cruisa a Robinsa ,ktorý vyústi do zabitia Robinsa v mene záchrany seba a dcéry/ ma .na filme nič nezaujalo .Ovládnutie zeme mimozemskými civilizáciami tu už bolo,záchrana sveta tiež ,potoky krvi to nemusím. Som sklamaný z tohto filmu a prekvapený ,že to natočil S.Spielberg.

Drž hubu! (2003)

Keď som film videl prvý krát tak som od smiechu padol do kolien.G.Depardieu hraje svoju životnú komediálnu rolu a J.Reno mu slušne sekunduje. Nechcel by som mať za suseda Kentána z Montange , síce by bol dobrý,obetavý parták , ale asi by som sa z neho zbláznil.Konec síce nie je podľa môjho gusta pri takejto komédie ./videl som to na hospodu dvoch kamarátov./no už je to tam.

Noc v muzeu 2 (2009)

Ani moje deti , ktoré po pozretí jednotky sa tešili ma dvojku sa mesiac po pozretí nepamätajú na žiadny dej a vedia len , že tam bola nejaká letecká bitka.Nie všetky dvojky sú prepadáky ,ale tento film bez deja sa nevydaril. Sklamal moje očakávanie ,myslel som si ,že tu bude viac oživených muzeálnych exponátov pospájaných do deja s rôznymi počítačovými trikmi./ i keď fór s mobilným telefónom bol dobrý./ Bohužiaľ ,alebo chvalabohu si ten film už druhý krát nechcem pozrieť

Noc v muzeu (2006)

Skvelá rodinná komédia s výborným nápadom oživiť muzeálne exponáty fackujúcu opicu,dinosaura a sochu z Velkonočného ostrova/máš žvejku bejku./ neandertálci ,rímske vojsko aj divoký západ.Slušná zápletka film , ktorý pobaví.

Návrat idiota (1999)

Perfektný P.Liška .Nie je to síce idiot od Dostojevského ,ale aj tento ujde a verím ,že P.Liška by zahral aj toho. Nie je to sice americký Forrest Gump , ktorý žije svoj život a mení dejiny a ludské životy ,ale je to český Franta ,ktorý donútil svoje okolie aby sa zamyslelo nad životom.

Terminál (2004)

Zaujímavá zápletka odohraná na letisku pričom T.Hanks dokazuje zas a znovu ,že je vynikajúci herec ,ale tentoraz mu nesekunduje rovnako kvalitný herec v tomto prípade C.Z-Jones.Boli tam nejaké rozvláčne pasáže preto si myslim,že film bol dlhý. Ale kombinácia T.Hanks a S.Spielerg dokazuje veľku kvalitu a aj keď si nespomeniem na všetky repliky film zaujal a zanechal vo mne dobrý dojem.

Svatba jako řemen (1967)

Perfektná staršia komédia ,kde pri famoznych policajtoch /Vostrčil a Pucholt/ excelujú aj vedlajšie postavy / ja si myslím .že všetky postavy sú hlavné/.Skvelá I.Janžurova vysvetluje neskúsenému policajtovi znásilnenie,S.Zázvorková matka nevesty sa snaží urovnať spor ,F.Filipovský otec nevesty sa chce obesiť,J.Hrzán ženich , ktorí sa zúčastní znásilnenia a nič sa nepametá P.Landovský ďalší z účastníkov znásilnenia,Libíček súdruh tajomník ,ktorý krásnym dievčatám navrhuje zamestnanie, ale aj opitý hudobníci,či predbežne zatknutí novomanželia ako aj epizodna rola I.Prachaře.