Ikarův pád (1977) (TV film)

Je ťažké opustiť alkoholika , keď ho milujete. Kto mu potom pomôže ??

Nevera po slovensky (1980)

Len dve hlášky: ,,My Slováci si neberieme ženy ,ktoré nám pasujú .ale ženy ktoré najviac ľutujeme. Ale kto poľutuje nás !!! " ,,Zo somárom je život ťažký a dlhý."

Madagaskar 3 (2012)

Myslím si , že tvorcovia stúpili týmto filmom úplne mimo / veľmi jemne povedané/ . Plné kino malých detí a nuda, nuda ,nuda a občasný smiech. Predchádzajúce diely v poriadku ,ale tento ma absolútne nebavil i keď animácia a hudba nebola celkom zlá.

Temný rytíř povstal (2012)

Batman , Spiderman , Superman to sú komixové klasiky , ktoré si každý vždy rád pozrie bez ohľadu na to kto ich režisérsky natočí , ale k filmu: technicky ,hudobne a herecky mu nie je možné nič vyčítať , ale ten americký nacionalizmus a patetizmus dosť vyrušuje .Pohľad na roztrhanú americkú vlajku v ohni a v dyme a útok málo ozbrojených policajtov v uniformách na plne ozbrojených teroristov /ako v ruských vojenských filmoch - za ródinu / mi dosť vadí. Okrem neočakávaného odhalenia ,kto za tým všetkým stojí , všetko ostatné ľahko predvídateľné a celkovo veľmi dlhé.

Transformers 3 (2011)

Filmu po technickej stránke netreba nič vytknúť aj keď prevedenie v 3D mi moc nesedelo / to je asi ,ale len môj problém ,pretože nemám rád filmy v 3D /.Ale čo sa týka deja ,charakteru postáv a akcie pripadalo mi to také nemastné-neslané .Chýbal mi tam nejaký moment prekvapenia pri ktorom by som si povedal: ,, to bolo super,,. Pri určitých akčných scénach som sa vyslovene nudil a pozeral som na mobil ,kedy sa to konečne skončí. Viem , že pre synov /8,14/ ,bol film úplne fantastický ,ale mňa fanúšika sci-fi , film nezaujal a druhý krát si ho už nepozriem.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Po pozretí trailera som myslel , že to bude komédia ,ktorá mi roztrhne ústa od ucha k uchu. Musím bohužiaľ podotknúť ,že to tak nebolo. Našlo sa tam pár vtipných hlášok a gagov , ale boli tam aj hluché miesta. Napriek tomu tancujúci, huliaci, zadok ukazujúci mimozemšťan Paul má moje plné sympatie.

Posledná bosorka (1957)

Ako inak mám hodnotiť , keď som lokálpatriot !!! ,,Trnavský môj kraj , ty rodná rovina chlebík namočený spola do vína. Ty zem zlatých zŕn a zavalitej repy chlapov ako chlieb i ostrejších než črepy.,, Inak fiktívny dej so známymi hercami tej doby nijak neprekvapí ,ale tá scenéria !!! Boj dobra a zla, boj chudobných proti bohatým ,boj lásky proti nenávisti ,boj študentov proti cirkvi, boj vzdelanosti voči obmedzenosti -typická rozprávka a tak to aj končí. Zaujímavé je ,že v tej dobe študenti vedeli ,že trnavský richtár je analfabet a to ,, zostalo,,!

Souboj Titánů (1981)

Tento film je kultová záležitosť , ktorú si rád pozriem vždy aj teraz po 30 rokov od uvedenia do kín. Dýcha historickou atmosférou a aj preto si radšej pozriem film Ben Hur /1959 / ako Alexandra Velkého /2004/, alebo Kleopatru s E.Taylor /1963/ ako Trója /2004/ Stále cítim aj po x-tý krát to napätie, keď Perseus prenasleduje Calibosa v močiary a nakoniec mu usekne ruku, boj so škorpiónmi , zabitie medúzy a porazenie Krakena ,ale úchvatný je príchod prievozníka Chárona ,ktorého vynorenie z hmly predchádza tajomný zvuk . Vždy som si predstavoval / v detstve / ako naloží Zeus na Olympe s mojou figúrkou v Colosseu a čo mi pripraví v živote .

Souboj Titánů (2010)

Po natočení remaku som očakával pri dnešnej počítačovej animácií a digitalizácií bombastický film ,ale výsledný produkt ma neskutočne sklamal. Myslel som si ,že film bude pre moje deti kultový ako pre mňa predchodca s roku 1981.natočený režisérom D. Davisom To ,že nezaujal mňa /po veľkom očakávaní / ma ani neprekvapilo , ale moje deti 8,14 sa pri ňom vyslovene nudili!!! Nedá mi to neporovnať so svojim predchodcom , pretože názov ,pointa, postavy aj čiastočne dej sú rovnaké. Prevedenie ,charakteristika postáv, dej je podľa môjho názoru prinajmenšom odfláknutý a to ,že tam hrajú : L.Neesom, S.Worthington, R.Fiennes. ešte neznamená ,že napriek scenáru potiahnu film k väčšej kvalite. Nemôžem si pomôcť ale veštice sú hrozné, Kraken nezaujímavý ,Pegas čierny ako z Harryho Pottera ,Calibos už som aj zabudol ako vyzeral /chvalabohu./, Škorpióny z Hviezdnej pechoty a v neposlednom rade Medúza pohybujúca sa rýchlosťou- ala had anakonda v hocijakom s*ačkovom horore. Tento film zabil všetko pekné z filmu, ktorý je pre mňa kultový a patril v svojej dobe k top filmom. Ani neviem prečo som dal 2** /asi z úcty k originálu/,pretože film je zralý na 1*. Vystihujúci komentár Sobis87.

Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)

Skvelý film ,kde dvaja bratia Tomáš a Spytihnev /to je fakt meno?/spolu ,,zvláštne,, komunikujú kvôli nevrátenej dúhovej guličke z detstva. Jedného dňa keď tetička opustí strýčka ,ktorý vedie hostinec musia ,,spolupracovať ,, na vedení podniku. Situačná komédia v ktorej hrá prím geniálnosť hlavných predstaviteľov R.Hrušínskeho a S.Beneša ,ktorých doplňajú S.Rašilov a S.Neumann. Zaujímavé hlášky : ,,ženy jsou nepřítelkyne moudrosti,, a ,,koukej na svou a ne na cizí ty nemravo stará!,, Dobrá scéna ,keď S.Rašilov hrál sám so sebou v izbe karty. P.S. :,,Nechod k vode aj tak chytíš houby s octem,,