Ulička hanby (2014)

Osvěžilo a nenudilo. Škoda jen, že kamarádky Megan jsou víc sexy a zajímavější. :D

Den vran (2012)

Atmosféra, dialogy i humor, hudba, plynulost, skoro vše mi připomíná filmy ze studia Ghibli. Super.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Oproti jedničce je to slabota po všech stánkách. A je to vidět i na závěrečných titulcích, které jsou odbyté a chybí kouzelné ilustrace na motivy filmu jako v jedničce. Po skouknutí jsme z toho byli dost rozladěni.

Muž na laně (2015)

Zábavný životopis. Škoda, že celý film vznikl nejspíš jen kvůli epilogu s doživotním volňáskem na dvojčata.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nejsem fanoušek Star Wars (ani StarTreku) a přesto jsem si užíval atmosféru naplno. Odkazy na původní trilogii začínající obyčejným písmem prvního titulku na plátně až po (samozřejmě) otevřené a očekávané finále. Působilo to na mě, jako bych byl na premiéře Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. Mám z tohoto filmu fakt dobrý pocit.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Pro mne ve všech ohledech lepší než filmy s posledním rádoby elegantním agentem 007 (kde záporáci jsou sympatičtější než ten s povolením zabíjet). A na rozdíl od zmíněného se na tohle rád kouknu znova.

Cukr-blog (2014)

4* za provedení, ovšem informačně je to tak na 1* (nic o náhradě cukru, nic o možnostech - jen se dovíme, že autorka už to má zvládnuté - a není nic ani na webu na podporu filmu), v této rovině je tento dokument zcela zbytečný a zůstává z něj jen křiklavý banner pro podporu dobré věci

Spojenec (2006)

Novodobá Bezva finta, s dobrým obsazením a povedla se. A to drama/krimi není mým oblíbeným žánrem.

Projekt minulost (2015)

Rádoby "ruční" kamera filmu jen uškodila. Kamera se hýbala a nesmyslně lítala i ve chvílích, kdy měla být vlastně v klidu (na stativu pak byla snad vždy nakloněná, asi pro realističtější ztvárnění). Na akčnosti to nepřidalo, na žaludeční nevolnosti slušně zapracovalo a skrylo jistě mnohé nedokonalosti. Na toto téma existuje několik mnohem lépe zpracovaných filmů, kde se člověk kupodivu i pobaví. To že s postavami nebylo cítit žádné emoce, raději nerozebírat.

Pixely (2015)

No čekal jsem víc, mnohem víc. Když si vzpomenu na úžasného Raubíře Ralfa, je z toho skoro do breku. Takhle skvělé téma tak odporně zabít a nevyužít ani část potenciálu to je na trest. Chjo.