E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Myslím si , že jde o dost dobrý film, se skvělým hereckým obsazením, a celkem zajímavým koncem. Mě osobně překvapil. Určitě jsem se u filmu nenudil. A Ben Kingsley je skvělý, jako vždy, mu tyto role prostě padnou. Za mě 82%.

Ponorka (1981)

Zapomeňte na U-571, nebo Pluj hluboko, pluj tiše. Toto je skutečné podání toho, jak to chodilo na ponorkách nacistického Německa. Dokonalé vystižení dané tématiky se skvělým hereckým obsazením a perfektním scénářem a režií. Vše natočeno dle knihy Günthera-Lothara Buchheima. Podle skutečných zážitků z různých cest na ponorkách.

Sedm (1995)

Myslím , že je zbytečné cokoliv dodávat, bylo to zde řečeno mnohokrát. Naprosto geniální film ve všech ohledech. Absolutní špička svého žánru rovnající se Mlčení jehňátek. Kevin Spacey, Morgan Freeman , Brad Pitt a nejen oni zde předvedli úžasné herecké výkony. Za mě 98%

Svět podle Prota (2001)

Úžasný film, který ve vás zůstane ještě hodnou chvíli po titulcích. Herecké výkony Kevina i Jeffa jsou naprosto perfektní a film tímto získává další přidanou hodnotu. Hudba vše skvěle dokresluje, a rozuzlení je na každém z nás. Velká ale velmi velká pohodovka, u které nebudete litovat času s ní stráveného. Takže všichni na K-PAX. :D. Za mě 89%.

Revival (2013)

Objektivně: dobrý, pohodový film, oddechovka pro nedělní večer. Výborné herecké výkony, dobrý scénář i režie. Subjektivně: mě moc neoslovil, a znovu si jej nepustím. Času u něj stráveného však rozhodně nelituju. Za mě 60%.

Saturnin (1994)

Naprosto bravůrní ztvárnění Jirotkovy knihy. Film se může pyšnit opravdu skvělým hereckým obsazením, které snad nemohlo být vybráno lépe, Ondřej Vízner v roli Saturnina je velmi přesvědčivý , panu Havelkovi role také sedla na míru a on do této doby patří snad víc než do naší. Za mě 95%

Záhada Hory mrtvých (2013)

Tak jsem konečně včera shlédl tento pokus o horor. Jelikož se o problematiku Dyatlova zajímám víc než jen povrchně, tak jsem si řek , že to musím vidět i přes nepříznivé komentáře. A dopadlo to tak jak muselo. jedna hvězda je jen za zvolené téma. Takto zprznit úžasný potenciál , to jsem zažil naposled u filmu Tunel smrti. Pro nezasvěcené diváky ani pořádně nevyloží co se vlastně stalo, z mi nepochopitelných důvodů nezmíní ani čtvrtinu záhadných prvků celého incidentu z 59. a sem tam, jen jakoby náhodou, něco prozradí, a to ještě zkresleně a nepřesně. Jako např. "velmi vysoká" radiace na některých členech výpravy. Ta radiace byla jen velmi mírně zvýšená a to ještě proto, že oba u kterých byla naměřena, pracovali v radiologických laboratořích a oděvy byly kontaminovány. To jen tak na okraj. Bohužel se nedá mluvit ani o béčkovém hororu, ale tak o éčkovém. Postavy jsou nezajímavé bez charakteru a ničím vás nezaujmou takže ani žádné "nefandíte". Spíš doufáte kdy už exnou. Naprosto mě bere jak každý rus umí anglicky a hned se všichni spolu domluví, a všichni náááhodou měli co dočinění s Dyatlovovou skupinou. Také jsou kamarádští až běda. No maras. Jednoduchost ..stupidnost. Celý film, téma, potenciál, a děj je odfláklé, snažící se stavět jen na tom , že opravu došlo k záhadnému vyvraždění skupiny turistů. Poznával jsem v tom Záhadu BW, prvky z REC a vůbec, chybělo tomu cokoliv vlastního. O atmosféře nemluvě. Kdyby aspoň ta byla. Snaha dodat tomu na zajímavosti a originalitě tím závěrem se nevydařila. No prostě celkově shrnuto. Nuda! Jsem přesvědčen , že obyčejný dokument o Dyatlovově případu by byl strašidelnější a charakternější, než tento rádoby horor. Existuje pár ,česky psaných, internet. stránek , kdy při čtení této záležitosti budete mít daleko větší zážitek , než z celého filmu. A to se odpověď ,co se stalo ,nedozvíte.

Vlákna (1984) (TV film)

Myslím , že po přečtení komentářů k tomuto filmu , by bylo zbytečné něco dodávat a stále se opakovat. Bylo řečeno vše. Dokonalým popisem , který tu někdo použil je ..zhmotněná beznaděj. Všechny americké apokalyptické a post-apokalyptické kasovní trháky se po shlédnutí tohoto film-dokumentu stanou slabým čajovým odvarem, ze kterého si neodnesete vůbec nic. A ač nejde o klasický horor, tak zachycením reality samotné se hororem stává. Hororem můžeme brát něco, čeho se bojíme, něco hrozivě strašidelného, ale v hloubi duše víme , že nereálného a smyšleného, tento film je však strašlivě reálný, a tím posouvá svou hororovost o level výš. Snad zůstane tento scénář jen pro účely tohoto filmu a nepromítne se do životů nás všech. Za mě 95%. Poznámky , že tento film nic nového nesdělil a vše se dá dočíst, mě malinko pobavily, jako kdyby americké apokalyptické splácaniny něco nového sdělovaly. Jediné co sdělí je, kolik to asi muselo stát peněz.

Vyzvednutí Titaniku (1980)

Jde o takovou, mírně bláznivou oddechovku, ale se zajímavým nápadem. Film určitě neurazí, ikdyž je třeba se dívat s vědomím toho , že když v roce 80 film točili, neměli důkaz o tom , že loď je na dvě půlky, až R.Ballard víc jak 5 let po natočení se dosatal až dolů a potvrdil dohady. Dnes víme , že loď je ve velmi špatném stavu a rez a složení mořské vody se na trupu podepsaly víc než se čekalo.

Horizont události (1997)

Horizont události je celkem dobrý film. První ,zhruba, polovina má úžasně napínavou atomosféru, která však bohužel postupem času ubírá na tempu až se, troufnu si říct, vytratí úplně. Herecký výkon Sama je skvělý, a nejen jeho. Nedovedu si pomoct , ale loď Horizont události mi dosti připomínal slavnou Discovery z Vesmírné odysey. A vůbec více momentů mi připomnělo toto dílo. Chvil strávených u tohoto filmu rozhodně nelituju. Za mě. 70%. Hodně z toho dělá atmosféra první půlky, Sam Neill a taky už samotný až děsivý vzhled lodi Horizont události.