Tunel smrti (2005)

Musím se přidat k ostatním. Film je opravdovým odpadem. O to víc to zamrzí a naštve , že atmosféra a celé místo je jako stvořené pro dobrý horor, to by to ovšem musel dostat do ruk někdo, kdo to aspoň trochu umí. Samotné Waverly Hill Sanatorium je dost děsivé místo s moc zajimavou historií ( i současností ). Ovšem tvůrcům parodie na horor se z něj podařilo udělat spíše směšnou opuštěnou budovu špitálu. Chyba. Jedna hvězda je pouze za umístění děje. Jinak s filmem nesouvisí. Mnohem lepší je "dokument" Spooked.

Relic (1997)

Řekl bych , že Relic je naprosto průměrný "hororový" snímek , který nijak zvlášť nevyniká. Předlohou¨filmu byla výtečná kniha autorské dvojice Douglas Preston a Lincoln Child. Bohužel scénář filmu ani zdaleka nevyužil potenciálu knihy. Nejde nezmínit pro mě nepochopitelnou věc a tou je vypuštění hlavního hrdiny z knihy. Je to neodpustitelná chyba, a filmu to velmi uškodilo. Celkové pojetí filmu i postav se mi příliš nepozdává a chvílemi opravdu kopíruje Vetřelce. Škoda, rozhodně by mu to nebylo zapotřebí, kdyby si scénáristé více vyhráli s materiálem. Také naprosto skvělé prostředí muzea, jinak ideální pro mrazivou a strašidelnou atmosféru, na mě nějak nezapůsobilo.... opět ho film nedovedl naplno využít. Za mě 45%.