Tunel smrti

Tunel smrti

Horor

USA, 2005, 97 min

• LIVINGDEAD

Jednu hvězdičku za název filmu, jinak to byla totální NUDA!(8.1.2008)

• obitus

No, i když levné až hamba, pořád se to snaží vypadat jako zábava za slušné peníze. V tomto směru působil především trailer opravdu povedeně a donutil mě, i přes zdrcující kritiky, zhlédnout film celý. Už dlouho jsem ničeho tak nelitoval. Takhle opravdu ne, přátelé filmaři.(8.5.2008)

• Hitman_47

Hodně slibný trailer...ale opravdu dementní "parodie na horror" Přitom sanatorium a všechny ty shity s tím spojené..to je velice slibné téma. No bohužel, když se nějací dva loseři (tvůrci a producenti jsou nějaci dva sourozenečtí niemandi) rozhodnou natočit horror, podle skutečných událostí (tomuhle tvrzení jsem se po těch 97 minutách opravdu hodně nasmál) a šetřili na to kapesné od svých 17, tak je nikdo nezastaví. Ono i herci byli nejspíš jejich velcí kámoši, co si chtěli zahrát v nějakém tom horroru...protože to, co předvádějí se nedá názvat ani tím nejhorším hereckým výkonem, to bych urazil všechny herce, kteří tento titul nesou. Ale i kdyby tito "neherci" uměli hrát, tak je to od mizerného výkonu podle mě nezachrání....protože scénář je tak zkurveně dementní a plný velmi "srdceryvných" scén (ano, všichni zúčastnění strašně moc pláčou, když přijdou na tu konspiraci století), že by to neustál ani sebelepší herec. Jo a málem bych zapomněl, film je taky plný CHYB (spoiler) -> v jedné scéně si vezme barbína kus ostrého skla...tím kusem skla rozseká druhou barbínu...a stále ten kus skla drží v ruce pak STŘIH (málem jsem zapomněl říct, že o střihy se taky staral sám velký režisér...jde vidět, že svou práci opravdu zvládá) na ubodanou barbínu, která má ten kus skla zabodnutý přímo v krku STŘIH brečící barbína, která stále drží ten kus skla v ruce.....(/konec spoileru) Myslím, že tohle mluví za všechno... NEVĚŘTE TRAILERŮM!!!!(22.6.2006)

• Aluska88

Waverly Hills Sanatorium. Stačí zadat do Googlu, kde se před Vámi objeví spousty fotek děsivě vzhlížející budovy, která stále stojí a děsí okolí svým zjevem i minulostí. Myslím, že film není nejhorší, ale zrovna historie Waverly Hills je natolik pochmurná, že by si rozhodně zasloužila lepší zpracování. Docela amatérské zpracování, včetně kamery, slabé výkony i příběh. Občasná logická dějová pochybení jsou tak zcela na místě a jen dotvářejí amatérský dojem z celého snímku.(26.12.2012)

Nenávist..strach..zloba..tajemství..minulost..přítomnost..vzpomínky..představy..skutečnost..klam..nákaza..nemoc..život a smrt, to všechno se odehraje v jednom obrovském sanatoriu kdesi v Kentucky. :) V naprosté většině odsuzovaný(nedoceněný,nebo zcela nepochopený),viď Anticque...(11.4.2009)

• JAn

Přesně ten typ filmu, ve kterém vítězí vizuální stránka nad tou obsahovou. Režisér Booth se snaží být za každou cenu "cool" a neuvědomuje si, jak dementní story mu to vlastně vzniká pod rukama. Příběh (dá-li se tomu vůbec tak říkat) je zmatený a přeplácený, hlavní hrdinky ´sou tak vyumělkované, až od sebe nejdou rozeznat, interiéry sanatoria laciné, atmosféra nulová... S takovými "horrory" už jděte, prosím, do prdele.(11.9.2006)

• petero

5 ľudí (dievčat), 5 hodín, 5 poschodí a 5 duchov. 1,5 hod. nudy. I keď film obsahuje neskutočne veľa ľakacích momentov, všetky ostali bez účinku. Keď sa mám naplašiť, najskôr ma film musí vtiahnuť dobrým dejom. No toto je len jeden veľký zmätok, kde 5 báb zrazu pobehuje po starej schátralej nemocnici, niečo na ne bafá a ja mám tŕpnuť strachom. Ale prečo?! Dôjde aj na nejaké to objasnenie no na kvalite to filmu nepridá.(20.5.2006)

• FateKEEPER

Napřed kbduivbiljskfbk, potom se jbidvhikfbkvbfkbv. Nakonec zdvdihvkihkbh a taky bnjkdbvkidhohkv. Pokud jste pochopili můj komentář, nebo pokud se vám dokonce líbil, pobaví vás i tenhle film.(3.5.2008)

• BioGrower

Taký nechcene vtipný film, ktorý by sa bol možno ujal ako paródia. Ale teraz vážne: jeden z najhorších filmov čo som videl.(1.6.2007)

• jojinecko

Ďalší z rady klišovitých "hororov-nehororov" bez atmosféry, kedy sa pár krát zľaknete. Okukané nápady kedy mladé pekné pipky naháňajú nejaké mátohy, ktoré tentokrát občas vyzerajú ako týpci zo skupiny Slipknot, sem tam treba odhaliť aj prsia, asi aby divák nezaspal, opäť sa nám režisér snaží naznačiť, že film je podľa skutočných udalostí, atď... a výsledok? Totálne ničím zaujímavý skoro shit, ktorý od odpadu zachraňuje pár vydarených scén..aj to som prižmúril obe oči...a mimochodom už dlho som nevidel tak trápne záverečné titulky!!!Chcelo by to viac introspekcie, pán režisér!!!(8.4.2006)

• moviesfan

Toto bylo pro mě utrpení po všech směrech.(13.2.2011)

5 dívek. 5 podlaží. 5 hodin. Populární studentská hra na utrpení ve zdech starého a léty opuštěného sanatoria pro nakažené morem má svá neúprosná pravidla. Dívky budou na smrt vyděšené při procházení zchátralými chodbami když si tamní duchové obětí morové epidemie také chtějí zahrát a sbírat body za odvahu. Levný béčkový horor s horším vizuálem je pojat jako táhlá a místy ne úplně marná noční můra a to že je údajně natočený podle skutečných událostí je nutné brát s velkou rezervou. Režisér měl však štastnou ruku při výběru pohledných, mladých a málo známých hereček oděných do sexy outfitů od kterých se chtělo, aby hlavně pěkně ječely, lokací vyvolávajících úzkost, ale neměl zřejmě dostatek materiálu, aby některé scény vylepšil. A toho tunelu smrti používaného pro převoz mrtvých si divák taky zrovna moc neužije. Hororová kritéria byla tentokrát splněna vesměs napůl a výsledkem je celkem ucházející horůrek s evidentními prvky dirty porn style. Klady: pohledné herečky,nejlepší herečka asi Kristin Novak, gore scén je pomálu a film je spíše pojat jako děsivá noční můra s občasnými úmrtími, vděčně spolehlivé a většinou vždy fungující lokace sanatoria, pár dobrých gore scén se taky najde, nečekaná pointa na závěr, snaživý potenciál, nenudil jsem se. Zápory: místy odbytá realizace, některé "mrtvoly" v záběru zřetelně dýchaly, až přiliš kolapsní a málo funkční prostřihy z děsivé minulosti do děje, horší kamera,málo nápaditá úmrtí, marná snaha vyvolat větší napětí, občas zmatená stavba příběhu, podle pojetí, které film nabídl, lze jen stěží uvěřit, že je natočen podle skutečných událostí. Mé hodnocení: 60%(24.2.2013)

• matestlust

Jde o podprůměrný horor,ale rozhodně to není tak hrozné....Viděl sem horší filmy,které zde mají i přes 50 procent...(9.1.2008)

• Ozo

Pane Bože, to je debilní!!! Rozhodl jsem se na to podívat kvůli těm asi dvěma kladným hodnocením, ale nechápu, kde na to dotyční přišli. Otřesné, opravdu neuvěřitelně otřesné.(6.2.2011)

• Terva

Scénář : Philip Adrian Booth, Christopher Saint Booth a Shane Dax Taylor - Takový zástup scénáristů a je to stejně odpad.(4.5.2011)

• Nick Tow

Pri niektorých filmoch sa zvykne hovoriť, že "forma zabila obsah". Keby mal Tunel smrti nejaký obsah, boli by sme svedkami presne takejto vraždy, ale kedže o obsahu sa dá hovoriť len ťažko, tento film spáchal samovraždu /t. j. forma zabila formu/. Stupiditu scénara, vykrádajúceho to najklišéovitejšie klišé, chceli tvorcovia zakryť "klipovitou" kamerou a vizuálnymi schválnosťami, ale zabudli pri tom, že kde nič nie je, tam ani smrť neberie. Jediné použitie pre tento film by som videl na nejakej hodne bujarej a pokročilej párty metalistov: za predpokladu, že by vypli zvuk a obraz by bežal iba ako bizarná /vďaka niektorým herečkám silikonovo "ceckatá"/kulisa k vypeckovanej zvukovej smršti. /Lenže metalisti si na svojich parties asi púšťajú celkom iné filmy.../(31.5.2006)

• Caelos

Tunel smrdí, fakt. Když jsem viděl zdejší hodnocení, říkám si: "Snad to nebude tak strašné, něco positivního možná najdu." Želbohu, objevil jsem akorát epilepsii, jejíž záchvat mne při sledování přepadl, tak příšerně natočený film se jen tak nevidí. Neustálé blikání, střihy a naprosto nesmyslné záběry, jako třeba záběr na dveře, zeď, stůl a podobně, to je vážně filmové umění, které každého vyděsí (bohužel ne tím, čím by mělo). Po technické stránce je zde opravdu všechno špatně. Na druhou stranu scénárista se překonal. Vymyslet tak idiotský příběh, to chce opravdu velkou dávku talentu. Co se dělo na place, když se objevili herci, to každý pozná z hereckého obsazení, stačí si projít jejich filmografie. Málem bych zapomněl, je to podle skutečné události, stejně jako třeba Úsvit mrtvých. Fajne.(21.11.2009)

• Sawyer815

Nevím jestli se smát nebo plakat.Opravdu hodně,ale hodně špatný film.(29.7.2007)

• Slartibarkfast

Chtěl jsem tomu dát šanci a dozvědět se něco víc o hrůzné nemocnici, kde se skutečně odehrály kruté věci a dodnes je považována za jednu z nejsrašidelnějších budov. Nedozvěděl jsem se ale nic. Celý film je naprostá hovadina, na které jsem nenalezl nic pozitivního. Opakující se záběry, opakující se místnosti, herci tragičtí, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě nejspíš pod vlivem návykových látek. Utrpení pro diváka naprosto neskutečné. O ději prakticky nelze nic říct, jelikož ten je tu v dokonalé absenci. Jsem smutný, že se točí takovéhle věci. Zbytečná ztráta času a peněz. 5%(18.2.2012)

• blackrain

Příště už se nenechám zlákat přebalem dvd a ani jeho sloganem. "Jeden z nejstrašidelnějších příběhů vůbec", rozhodně ne. Pobyt v rozbořeném sanatoriu se proměnil ve velkou nudu. Pár lekacích scén, přesun v čase, hloupé holky , zmatek, to všechno se spojilo v jeden velký slepenec, který film poslal ke dnu, i když nápad tu byl.(31.8.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9