Musíme si pomáhat (2000)

Jan Hřebejk prostě nezklame. I když se asi nepovede dosáhnout úspěchu Pelíšků, tak točí stále dobré filmy. Příběh o rodině, která přechovává židovského muže a Sudetského Němce, který se snaží s touto rodinou tak nějak přežít, mě naprosto odrovnal. Málem jsem se v kině rozbrečel, ale nakonec jsem se ovládl.

Mulholland Drive (2001)

První dvě hodiny se skoro sejde zápletka s rozuzlením. Pak ale spadne na zem skříňka v podobě kostky a odhalí jeden z nejlepších Lynchových filmům.

Můj nepřítel (1985)

U tohoto filmu jsem se naučil zacházet s videem a taky jsem se u něj naučil bát. Takže jsem si k němu vypěstoval zvláštní citový vztah, který jen tak někdo nezlomí.

Mravenec Z (1998)

Zajímavě podaná totalitní ideologie, pokrytá jaksi idilickým žitím mravenců a zamaskovaná pohádkovým pojetím.

Modrý samet (1986)

Je sice fakt, že se tento film Lynchovi povedl, ale mě příliš nezaujal. Děj nebyl podle mě zas až tak propracovaný, jak jsem u něho zvyklý.

Mlčení jehňátek (1991)

Velmi napínavé. Jak jsem správně tipoval, ve filmu nejde ani tak o hledání Buffalo Billa, ale vztah mezi Starlingovou a Dr. Hannibalem. Hopkinse se povedlo správně nadabovat, a tak celkové napětí jenom umocňuje.

Mladý Indiana Jones (1992) (seriál)

Samozřejmě bezvadně propracované příběhy. Obdivuji, kolik mu toho tvůrci v jeho životě přisoudili. S tolika osobnostmi se nesetká nikdo. Bezesporu nejlepším dílem je Tajemství blues.

Mechanický pomeranč (1971)

Knihu jsem nečetl, ale film na mě udělal opravdový dojem. Už chápu, proč je třeva ve Velké Británii zakázán. Malcom Mc´Dowell opravdu podal nejlepší výkon ve své kariéře.