Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Naozaj príšerný preklad pokazil celkový dojem, ktorý by teoreticky mohol byť aj mierne pozitívny. Akože mestá Nikdyzim a Hlbokovoda, potom červenodeji, Hlavnocesta atď. To, keď hraje Manchester United proti Westhamu tak to tiež prekladajú ako Zjednotení Mužohrudňáci proti Západošunke? Inak film, ako letný hit neurazil, určite značný upgrade oproti tomu pafilmu z roku 2000.

Oteckovia (2018) (seriál)

Úchylná a sexistická propagácia heterosexuality v tej najhoršej podobe; žiadne veľke prekvapenie, že to má na Slovensku úspech.

Trója: Pád města (2018) (seriál)

Ak by tu hrali len biele postavy, tak to má 80%. Nepamätám si, že by pri filme Troy z 2004 robili všetci humbuk, keď v podstate zmazali LGBT postavu Achillesa a spravili z neho heterosexuála, čo bol o dosť väčší zásah do Illiadu než je farba pleti. Z jeho milenca Patroclasa, s ktorým si v Illiade želal Achilles zmiešať svoj popol po smrti vo filme spravili jeho bratranca! WTF? To vtedy nikomu nevadilo, ale ak ide o zmenu belocha na černocha, tak to je hneď mega odpad najhorší seriál ever. Tu je aspoň vidno, ako selektívne ľudia pristupujú k týmto veciam.

Ví o tobě (2021) (seriál)

Prvých 5 dieľov si seriál celkom konzistentne buduje zápletku, ktorá však v poslednom diely vyústi do homofobno-transfóbneho twistu. To je na škodu veci, pretože inak veľmi dobré herecké výkony Simony Brown a Eve Hewson sú nakoniec zabité pofidérnym spoločenským komentárom. Akoby už nestačilo filmov z minulosti, ktoré to vždy hrali na predátorské stereotypy queer postáv, ktoré práve naopak, sú v ďaleko väčšej miere terčami nenávisti a útokov a zaslúžia si skôr pozitívne zobrazovanie.

Tvoja tvár znie povedome (2016) (pořad) odpad!

Ťažký úlet. Kde začať. Všetci sa tvária, že sa na tom pracuje týždeň čo týžden, pritom všetky diely zbúchajú za pár dní. Všetci sa tvária, že to úprimné bodujú a hodnotia a pri tom sú to herci a všetko ide podľa scenára. Všetci sa tvária, že to spievajú bez audio úpravy a strihov, ale v skutočnosti je to celé nastrihané a nazvučené neskôr. Neviem v ktorom storočí som sa to ocitol, ale tento typ relácie začal a mal skončiť v 20. storočí. Tých 1000 eur venovaných na charitu na konci je len čerešnička na torte, kedže honorár každého účinkujúce minimálne 10-násobne prevyšuje túto sumu. Je to výsmech televíznej zábave a jediné, na čo je tento maglajz dobrý je, že ukazuje čo si Pršo a celá produkcia myslí o slovenskom divákovi.

Kostka (1997)

Cube je metafora na život. Rôzne postavy predstavujú rôzne archetypy spoločnosti a stránky ľudstva ako takého, od vášne, cez priemernosť až po nenávisť. Všetci sa niekam snažia dostať, i keď nevedia kde sú, prečo tam sú ani kam vlastne idú. To ako sa kocka pretáča a mení pravidlá predstavuje to ako je život nepredvídateľný a ako sa s každou situáciou vysporiaduvajú jednotlivé archetypy. Ak ideme ešte hlbšie tak zistíme, že Cube je metaforou pretechnizovanej modernej spoločnosti, ktorá je organická a tak ako sa viac a viac zamotáva číselný kód, tak sa aj naša spoločnosťou stáva čoraz komplikovanejšia. Jeden zlý krok môže znamenať záhubu, ale rovnako aj triumf. Cube je okrem svojej metaforickej konzistencii aj veľmi ľahko pozerateľná, čo je jej jediné štastie, keďže jej hlavná pointa ostala medzi čsfd užívateľmi totálne nepochopená.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Na tomto stupídnom americkom sitcome je vtipný len ten slovenský dabing, ktorý znie ako by bol len preložený google translatorom z originálu. Anglická verzia je humorom na úrovni niekde medzi Kameňákom a American Pie. Jedna solídna postava - Sheldon a päť ďalších do počtu. Sériová stupídna produkcia, ktorá nemá nič s realitou správania sa fyzikov. Stereotyp za stereotypom, hlavne aby sme mohli pustiť umelý smiech každých 5 sekúnd.

Počátek (2010)

Ani vo svete kde by ste sa hadičkou mohli napojiť na sny iných, a kde by neexistoval LaBargov experiment z 1985, ktorý dokazal, že mozog pracuje rovnakou rýchlosťou pri snení či bdení, by Inception neznamenal viac ako len priemerný akčný film. V našom svete ešte navyše stráca aj svoju analogickú presnosť. Celý film je postavený okolo vymyslenej premisy. Inception je jednoducho velmi zle použitá metafora, ktorá sa musí spoliehať čisto na tie stokrát oplachuté, akčné, matrixové scény.

Avatar (2009)

Na to aby to obstalo ako kampan proti vojne v Iraku je uz priliz neskoro a tak jedine posolstvo, ktore okrem toho, ze je to 3 hodinova pekne vypadajuca propaganda voci globalnemu oteplovaniu je to, ze aj najvacsi loser sa moze stat hrdinom v jednom z online virtualnych svetov - a teda dokola omielajuce klise: nie je dolezity obal ale vnutro. V tomto pripade je to vnutro plne zvrhlej moralky ktore islo za svojim cielom - objektom lasky aj cez nevinne zivoty, podobne ako ludstvo, ktore predtym zradilo.

Black Books (2000) (seriál)

We can make a feast from anything. This paint! Yes! This paint with make a tasty dish! Yes, yes, yes, my oven can cook anything, yes, My oven can cook... BITS OF OVEN!