Muži, co zírají na kozy (2009)

Nejsem si zcela jist, co přesně tvůrce tímto filmem sledoval. Chápu, že námětů na všemožnou problematiku spojenou s armádními projekty bylo natočeno poměrně dost a proto je těžké přijít s něčím opravdu neokoukaným a to podle mého projekt zabývající se paranormálními jevy rozhodně je, leč zpracování jaksi pokulhává za námětem. Hvězdná čtveřice hlavních postav bohužel nezachrání nezáživný scénář. Stejný problém mám s žánrem filmu, který měl být komedií a o nějaký vtip či gag člověk sotva narazí. Když teda pominu Bridgese v roli šamanského guru, kterému se řechtám jen ho vidím a jehož charisma podle mého film zachraňuje. Příběh jako takový je sporadický: Novinář v podání Mc Gregora odjíždí do Iráku, aby své bývalé a snad i sobě dokázal, že je taky chlap, kde se setkává Cassadym (Clooney), jenž je bývalým členem tajné jednotky psioniků, která pod vedením již zmíněného šamana Bridgese zkoumá možnosti lidské mysli. Spolu se vydávají na cestu po Iráku, zkříženou únosem, vysvobozením a končící na základně americké armády, která pod vedením arogantního velitele v podání Kevina Spaceyho pokračuje ve výzkumu paranormálních jevů. Jak jsem uvedl, námět originální, zpracování slabé a film, jenž kolem komedie jen proběhl nezachrání ani LSD ve vodě a ve vajíčkách.