Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Třetí a poslední díl do naší skládačky je na místě. A opět je to nářez jako sviň. Vynikající práce režiséra se projevila ve všech třech pokračováních, překvapení hází jako z rukávu v tu pravou chvíli a stále se objevují nová. Předloha prostě nemohla být lepší. Co je ovšem osvěžující, je fakt, že každý díl trilogie má několik domnělých vyvrcholení a pokaždé když to vypadá, že horší už to být nemůže, nebo že už je konec, začíná se rozehrávat další dějová linka, která má zase koule. Velmi napěchovaný a kvalitní materiál. A Lisbeth? Stala se jednou z mých nejoblíbenějších hrdinek.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Oproti prvnímu dílu ubylo napětí a rytmu, který vás nenechal odpočinout. Na druhou stranu se zde rozehrává velmi zajímavá hra, která smrdí zatracenou konspirací. Zároveň nám dovoluje přiblížit se k hlavní hrdince a seznámit se s její minulostí. Začíná to být hodně zajímavý.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Rána mezi oči bez jakýchkoliv servítek. Brilantní scénář a pohotová režie. Velmi povedený dechberoucí počátek nové trilogie. Sakra, takhle má vypadat pořádnej krimi thriller. Skandinávie tentokrát nakopala zadek celému světu. Bravo!!!

Zlá krev (1986) (seriál)

Ne tak působivé jako Sňatky, přesto hodno obdivu. Vynikající série.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Vybroušený scénář podpořený znamenitými hereckými výkony všech zůčastněných vytvořily z tohoto díla monument české kinematografie. Není nic, co bych vytkl. Jo, v osmašedesátém se vážně točily klenoty. Škoda jen, že to samé se nedá říct o dnešku a dnešních seriálech nebo telenovelách, nebo co to ksakru je.

Ideální manžel (1999)

Pravda, do preciznosti Wildeovo předlohy má její filmové zpracování co dohánět. Především cynismus s jakým Wilde pracoval, a kterým dával jasně najevo, co že si myslí o všech těch povrchních a velkohubých aristokratech. Nicméně i tak se jedná o povedenou adaptaci s příjemným castingem.

Kawasakiho růže (2009)

Otevírání starých ran může být dost bolestivé. Poměrně slušný příběh s dobrými herci s téměř žádnou atmosférou. Možná je to tím vedrem co mě sžírá, ale film jsem vnímal tak nějak apaticky. Každopádně je to jeden z těch lepších snímků autorské dvojice.

Ples upírů (1967)

Polanského satira na upírskou tematiku se povedla tak nějak na půl. Moc jsem si liboval v kulisách a dokonale vybraném castingu, takové podivné figurky snad nejsou ani v Transylvánii. Ovšem jinak je to bída, nevtipná, nestrašidelná parodie s prostým scénářem. Celkem nudná záležitost.

To byl zítra flám (2010)

Lidi se chtěj především bavit a o to jde i tady. Je to sranda, někdy kanální, ale pořád sranda.

Vlkodlak (2010)

Průměrný příběh se spoustou trhlin a nezodpovězených otázek. Škoda, vždy zbystřím když se něco podobného natáčí a na tento snímek jsem se celkem těšil. Bohužel přišlo spíše zklamání.