Thunderball (1965)

Klasická Bondovka s megalomanistickým příběhem. Celý příběh je skvěle promyšlený, že se tam nedá najít ani muška, ostatně jako u většiny starších bodnovek. Přes to vše má několik velice nudných pasáží, proto 75%

Goldfinger (1964)

Nejlepší Bondovka vůbec! Jedna z nejklasičtějších ze všech klasických, megalomanský plán na ovládnutí všeho zlata světa, charismatický záporňák a krásně mladý Connery. Řekl bych že to je i jeden z nejklasičtějších filmů vůbec

Pelíšky (1999)

Z tohohle filmu je ve veškerý společnosti používáno takovejch hlášek, že to snad ani neni možný :) . Nejlepší český film vůbec, opravdu, netřeba psát komentář. Kdo ho nezná, tak neni čech...

Futurama (1999) (seriál)

Futurama je skvělá, ale na Simpsony nikdy mít nebude :-)

Black Books (2000) (seriál)

Další anglický sitcom, který reprodukuje nám blízký humor. Bláznivého knihkupce Bernarda budete mít chuť mnohokrát zabít a stále dokola se budete divit jak podivín Manny může s takovým sobcem vydržet. Všechny díly jsou úžasné, plné černého humoru a pár nechutností. Na tento sitcom není co víc napsat, člověk to musí vidět aby mohl zhodnotit. Za podívání určitě stojí! 95%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

K tomuhle filmu snad už nemá cenu psát komentář. Je to špička filmů, které jsem kdy viděl. Nechápu jak z vězení, které je tak strašné a mělo by být i pochmurné dokázali udělat tak klidné místo. Kdykoliv se na to dívám znovu a znovu tak z vyprávění Freemana cítím takovou pohodičku, klidnou atmosféru... A nejvychcanější únik z vězení na světě, kam se na to hrabe cokoliv jiného! Nejenže utekl z tak střeženého prostoru, že vydržel skoro 20 let kopat tunel malým kladívkem a stále musel počítat s tím, že stačí maličkost a celý jeho plán bude v čudu, ale také se dokonale pomstí všem, kteří ho mučili a ještě z toho vyjde jako boháč! Plných 100%!

Tahle země není pro starý (2007)

Nevím proč, ale tento film mi v mnohém připomíná Vykoupení z věznice Shawshank. Téma je jiné, vše je jiné, není tam až takový velký zvrat, je to spíše střihem a všemi scénami. A také tím, že 70% filmu probíhá vklidu, potichu a tak uvolněně. Vždyť už to samo o sobě je kouzlo, umět udělat "akční" film, ve kterém se celý film pouze nekřičí a nestřílí. A přitom vše začne tak nevinně, kdo by někde nechal ležet brašnu plnou peněz a vklidu odešel, že? Každopádně ale film zobrazuje jediné - peníze se opravdu nedají získat aniž by to něco nestálo. 95%

Mazací hlava (1977) odpad!

Nechápu jak se něco takového může někomu líbit. Zdlouhavé, nudné statické scény a ten idiotský účes. Ale chápu, že fanatici, kteří film nepochopí, ho musí hodnotit kladně už jen proto, že neví co si myslet.

Ajťáci (2006) (seriál)

Když jsem pouze slýchal o tomto seriálu, nechutil se mi už jenom proto, že je o ajťácích. Představa seriálu o obtloustlých lidech, kteří nemluví o ničem jiném než o počítačích, stále paří hry a ven vylézají jen vyjímečně, když zrovna nefunguje internet? Proč se na to koukat, když takových lidí znám mraky. Jenže jsem se pekelně mýlil a teď se tohoto sitcomu nemůžu vynadívat. Dokazuje to, že anglický humor je tomu našemu nejblíže. 100%

Wanted (2008)

Zajímavě provedený akčňák...