Já a moje příšera (2007)

Hodně sympatický film k odpolednímu uklízení. Pěkná příšerka, sympatičtí a dobří herci, napínavý děj, všechno sedí a dobře se na to kouká.

Červená Karkulka (2011)

Tohle se mi hodně líbilo. S pohádkou dle názvu toho zas tak moc společného nemá, děj je vlastně velmi prostinký, ale vše ostatní klape na jedničku. Skvělí herci, úžasná atmosféra, dokonalá kamera, prostě vizuální lahůdka. A konec, který lze nazvat jakýmsi happyendem.

Psí poslání (2017)

Dojemné, veselé, moudré. Jsou tady asi všechny emoce, které může život nabídnout. Mile, krásně a pomalu natočený příběh psí duše v několika tělech. I když tvůrci nedokázali vysokou laťku udržet po celou dobu trvání filmu, chvilkama jsou vcelku hluchá místa, i přesto je konec, který vlastně divák očekává, natočený krásně a dojemně. Chvilkama smích, chvilkama pláč. A takový je i život. P.S.: Jen přemýšlím nad tím, jestli si můj pes myslí, že jeho jméno je " Hačine ty vole.."

Ďáblův dvojník (2011)

První půlka docela zábavná, dobře popisuje toho šílenýho úchyla, ale druhá polovička už je plná naprosto nesmyslných událostí a totálně vše zabíjí. Dobrý, leč zcela promrhaný námět, který nezachrání ani nádherné prostředí, v němž se film odehrává, ani výtečný herecký výkon hlavní postavy. Plytké, povrchní, nudné.

Chart Show (2017) (pořad) odpad!

Doprdele, takovou kravinu jsem už dlouho neviděl ( teda spíš neslyšel, protože jsem byl pouze donucen být v místnosti, kde to bylo puštěné, snažil jsem se nedívat ). Za prvý jako kultovní písničku si představuju fakt něco jinýho, než idiotskou odrhovačku od český hvězdičky, která byla asi tak rok slavná. Za druhý jako zábavu si představuju něco jinýho, než trapný plkání trapnýho Boučka, fakt moc lituju Farnou, že se do tohohle nechala uvrtat ( snažila se sice klesnout mentálně na úroveň ostatních, naštěstí se jí to moc nepodařilo a působila tam jak mimozemšťan ). Za třetí, naprosto nesnáším publikum, jehož standing ovation je vyvoláno pokynem režiséra a ne tím, co se skutečně odehrává. Jsem šťastný, že jsem neskončil s hlavou rozmlácenou o zeď tím, jak jsem se do ní neustále tloukl ve zbožném přání, ať už tenhle trapnej výmaz mozku konečně skončí. Trapný, ubohý, neskutečně debilní pořad.

Příchozí (2016)

Po všech oslavných komentářích tady mne potkalo hořké zklamání. Nabubřelá, přechytralá bublina, jejíž dějová logika je úplně v hajzlu, všichni tam samozřejmě z náznaků nakonec pochopěj i to, s čím by si Einstein lámal hlavu deset let. Hezké efekty, nádherná hudba, ale to přece dobrej film nedělá. Podobný dílo pro artový ufony jako je třeba Počátek, ani tady nejspíš sám scénárista neví, o čem to vlastně mělo bejt. Jo, a z happyendu jsem se málem poblil, jak byl uhozenej a naivní. Absolutní ztráta času.

Mládeži nepřístupno (2013)

Jak tady někdo píše, kdyby se z filmu vypreparoval hnus, trapný kecy a úchylnej sex, tak by nic nezbylo. To je pravda, ale i tak... Nemám rád fekální a trapnej humor, ale tady je toho tolik, že je to nakonec vtipný. A nevím, co bylo lepší. Jestli rodinka, která praktikuje kompletní výchovu syna až do dospělosti včetně prvního sexu a šikany v domácí škole, po akt vrcholné lásky vyjádřený pokakáním.. Nevím, jestli byl větším šokem ten vždy distingovaný Richard Gere řešící potíže teenagerů, kteří šukají nový iPad do vrtulí větráku ( vtipně ukrytých ve vagíně iPadu ) nebo neskutečně zuřivý a sprostý Butler v dvojroli Leprikóna,nebo snad malá holčička, která dětskou lopatkou rozbije lebku ženy, kterou předtím skoro zavraždil Garfield? A jak nemám rád reklamy vložený do filmů, tak tady je to jasný, bejt ženská, nikdy nic jinýho než Tampax. Bože, tohle je tak nehoráznej úlet, že nechápu, jak je možný, že jsem to dokoukal a už vůbec nechápu, že se mi to líbilo a stydím se za to.

Edith Piaf (2007)

Posledních 20 minut filmu je jednou z nejsilnějších filmových emocí. A i kdyby celý zbytek filmu stál za prd, tak to k nejlěpšímu hodnocení stačí. Ale i ten zbytek je skvělý. Jde o důstojnou, a přitom zdaleka ne patolízalskou, poctu jedné z největších hvězd hudebního nebe.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Tak ČT za naše prachy zaplatila spoustu krásných výletů spoustě budižkničemů k moři, na safari, dokonce i džungle s palmama tam je. A co jsme za to dostali? Dostali jsme příšernost, která pravděpodobně dosáhla na dno české pohádkové tvorby. Je tady nejošklivější princezna v historii ( snad i Marfuša, kdyby byla princeznou, mi je sympatičtější ), většina ženských šatů je jak z půjčovny v Šiklově mlejně, děj klopýtá od jednoho nesmyslu ke druhému a dialogy, za ty se mý uši normálně styděly. Hrdinnou postavu zachránce hraje homosexuál, princezna je ošklivá jako chlap, třeba se někdy v rámci genderové rovnosti dočkáme i pohádky, kde hrdinná princezna bude ze spárů zla vysvobozovat prince s " horečkou ". Cokoli, fakt cokoli, bude lepší než tohle.

Severní Korea: Život v uzavřeném světě (2013) (TV film)

Pětihvězdičkové téma, slabé zpracování. Až moc vaty na úkor skutečně zajímavých záběrů. Nezní zde prakticky nic nového, pouze notoricky známé skutečnosti, o KLDR existuje množství daleko zajímavějších dokumentů.