Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Znám i horší filmy, znám i lepší filmy. Trochu vtipu tam bylo, ovšem trapna taky. No za Sobotu *, za některé vtipy + R. Skamene *. Resume: celkem **. Bohužel.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Major Zeman je krimiseriál, který je tak trochu propagandistický, ale ve kterém seriálu z té doby se neoběvila nějaká ta propaganda soudruhů. Tento seriál mírně převrací dějiny, a to hlavně u dílů, jako jsou Štvanice, takže kdyby některý z těchto dílů vyděl nějaký nepříliš zorientovaný teenager, dokáži si představit, že by v hodinách dějepisu vykládal něco ve smyslu: "Jó Pražský jaro, to bylo, jak ty gauneři chtěli odsoudit ty komunisty." Jinak díly s naháněním špionů (kterých je víc než dost) vypadají tak trochu jako James Bond naruby. Místo bonda je zde ovšem agent bojující proti "sabotérům ze západu", a pokud se něco nepovede neutíkají do Západního, ale do Východního Berlína. Díl Studna je skoro horor, Lábus v mimikrách je dobrej, naopak Třetí housle, to je skoro groteska. Pokud se vypustí politika (což jde někdy velmi těžko), nebo se to bere jako komediální prvek, je to lepší než některé zahraniční seriály. P. S.: F. Němce nemusím právě od doby, co jsem Zemana vyděl poprvé, protože i když ho vydím v nějakém jiném filmu, tak si ho prostě spojím se šéfem kontrašpionáže (nebo co tam vlastně dělal).

Pianista (2002)

Část tohoto filmu jsem dnes viděl ve škole, a abych pravdu řekl zanechal ve mě smíšené pocity. Tento film je mistrovsky zpracován, hlavní role úžasná, příběh opravdu silný, možná až moc, což v kombinaci s drastickými záběry způsobilo, že se dvě spolužačky rozbulely. Z hodiny, kde se tento film promítal jsem odcházel s mrazením v zádech. Ale i přes tyto drobné mušky jsem se rozhodl dát 5 hvězd. Válka taková prostě byla...

Letiště (2006) (seriál)

Na Primu prima.

Pelíšky (1999)

Tohle měla být komedie století!!!

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Skvělá sci- Fi komedie, skvělé obsazení: Kostka- pilot, Sovák- nacista, Brodský- profesor, Peterka- žárlivý manžel, Vicena- Hitler a další. To se jim na barandově povedlo.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Voni to chtěj dát na NOVU!!! Proto sem se sem mrknul a už se na to těším. To se zase pánové (a dámy) z NOVY chtěli ukázat. Ať s tím seriálem jdou do Bulharska (tím nechci urazit rozumné Bulhary), když je u nich tak oblíbený. Teď budu parafrázovat hlášku z filmu Vrchní, prchni!: Česko není Turecko! EDIT: Díval jsem se asi na dva díly a kdyby šlo dát ještě nižší hodnocení, jak odpad, tak dávám a nepřemýšlím. Hlavně kamera je o vraždu, ovšem je skvěle následována geniálním scénářem. Jediné drobné plus je snad za hudbu a titulky a to je asi tak vše.