Konec světa (2008)

První část filmu je zajímavější než zbytek, resp. nabízí víc možností realizace trikových efektů. Za pár dolarů máte jenom onkologickou kliniku na opuštěné ulici, geofyzikální středisko s blikajícími žárovkami na pozadí, polystyrenový strop a zdi, pod kterými hynou lidé a generála (žena-muž).

Kazatel (2004)

Mě se film líbil a bavil až do konce. Díky ději od druhé poloviny 70. let to byla koukatelná záležitost. Zase film, kde nikdo nemá mobilní telefon a notebooky, vždycky je spolehnutí na Rusy a není spolehnutí na Jugoslávce. Nakonec se to všechno vyřeší vraždou, protože kdo nezabije jako první už nezabije nikdy. Ale hlavně nikomu nevěř !!!

Jediná dlouhá noc (2007)

Když bude vhodná nálada, tak se to dá. Sice účast známějších herců je jen malá, vybrat lepší Mexičany asi ani nelze. Já jsem film viděl v dabingu komplet, takže jsem všemu rozuměl. Film má být komedie o jedné bláznivé noci, kdy hlavního hrdinu stíhají gangsteři. Přitom vtipy a gagy tam byly, ale záleží na hercích, kteří je neuměly zahrát. Navíc hrdina z LA potká v Mexico City svého otce, což mi přišlo divný a k tomu se tam vrátí za exotickou tanečnicí místo kariéry. Takže je to asi film o tom, že máte dodržovat 3 pravidla v Mexico City a vybrat si cestu za svým srdcem. Asi ...

Jezero hrůzy (1996) odpad!

Zlo přichází. Spíš zlý (ze slovenštiny špatný) film přichází. Corey Haim mi není sympatický (R.I.P.), a skupinky teenagerů mi jdou také na nervy. Nic se neděje skoro celý film.

Hořící peklo (1995)

Jako drama o přežití to bylo docela zajímavý, herci museli hrát. To co bych od toho očekával, se splnilo - zlo je v každém z nás.

Harlanská válka (2000) (TV film)

Odborářské drama z hornické kolonie z let 1973-74, kdy 13 měsíců trvala stávka horníků a za ten silnější konec tahaly jejich manželky. Holly Hunter není můj typ, Stellan byl naopak kliďas hájící zájmy utlačovaných a překvapil mě výkon Teda Levina, kterého znám z jiných rolí. Tady si zahrál samohonkou popoháněného burana. Odborová smlouva ne a ne se zrodit, a až vražda donutí uhlobarony z Washingtonu teprve k činu. Alespoň jsem zjistil, kdo je to stávkokaz.

Fakír z kouzelné země Bilbao (2004)

Jako pohádka to byl hezký kouzelný příběh. Občas byla i sranda, zvláště majitel pohřebního ústavu mě dostával svými morbidními hláškami. Jako zaměstnankyni keramické dílny bych maminku rodinky nechtěl, protože je roztomile "mimo".

Duch spisovatele (2007)

Alan Cumming podal strhující výkon, se kterým by si z divadelních prken odnesl kdejakou cenu. Anne Heche to ve filmu sluší víc, než kde jinde. Spíš než o horor/komedie se jedná o psychothriller.

Dragon (2006)

Spíš než historický, akční sci-fi, dobrodružný (na pošetce) by se slušelo tenhle film nazvat pohádkou. Protože podle mého názoru tenhle film není pro dospělý. Děti by se asi nudily při dialozích herců. Ty bojové scény s mečem nestály za nic, ale příběh to mělo a herci a herečky se fakt snažili, asi nějakou zkušenost z historického šermu mají. Představitelku čarodějnice Freyi (proč tenhle název) jsem zrovna viděl i v jiným filmu a divil jsem se, že k tomuto složila i hudbu. Jako pohádku bych hodnotil i více. Princezna se zbytkem královy ochranky (2 muži) potká na cestě lesem 3 potulné zbojníky (2 muži, 1 žena) a pak ještě čarodějnici s vílou. Lesem pobíhají Elfové a hvízdá drak.

Dotek satana (2006)

Film nic moc, ale dalo se na to koukat. Jedna * za napětí (ano pravdu tam je), a druhá * za zajímavý překvapivý závěr. Alespoň že je představitelka pohledná holka.