• Pornografický

Bestiář (2007) odpad!

Nepředstavitelná muka. Díval jsem se do konce, abych zjistil, jestli je rozuzlení příšernější, než samotný začátek. Nevím, co bych vytkl první. Nechápu Karla Rodena, takový výborný herec a nechá se zklákat do takové potopy. Co mi vadilo snad nejvíce, byly "myšlenkové" pochody hlavní představitelky. Dialogy byly naprosto katastrofální, pubertální, tupé. Absolutně nevýrazná hlavní postava, snad jen Marek Vašut byl dobrý. Doufám, že tohle je poslední film tohodle typu, který jsem videl. Pokud máte sebevražedné úmysly, pusttě si tento snímek, nabydete dojmu, že nic už tady nemá smyslu.

Obřad (2011)

Ani excelentní Hopkins nezachrání tenhle snímek, bohužel. Tvůrci si vybrali mimořádně zajímavé téma, které se dalo zpracovat mnohem lépe. Škoda zkaženého nápadu. Přes slibný začátek se dostáváme k dějovému průměru a otřesnému konci. Ve skrytu duše doufám, že se v budoucnu povede natočit kvalitní film o exorcismu a toto dílo mu nepůjde příkladem.

Válečníci - Attila (2008) (epizoda)

Mimořádně odfláklá záležitost. Po shlédnutí podobných snímků nabývám dojmu, že osudy tak významných osobností se prostě do 50 minut shrnout nedají. Běs a hrůza počínající v šíleném hereckém obsazení a konče primitivními dialogy. Skutečně si nemyslim, že Attila byl takový primitiv, jak zde byl prezentován.

Mumínci (1990) (seriál)

Má láska dětských let, která přetrvala do dospělosti:) I ted si moc rád sednu k pár dílům a nechám se unést do jiného světa:) Pro mě pět hvězdiček, i za výbornou knižní předlohu:)

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Mimořádně hluboký filmový zážitek. Tleskám Pacinovi, předvedl naprosto strhující a neskutečný výkon, na který jsem už dlouhá léta čekal. Po prvních pár minutách jsem prohlásil, to je ono, žádná role typu policajta a padoucha, ale mimořádně charakterní a silná osoba. Pro tyto úlohy byl stvořen a je také dokáže na můj vkus nejlépe ztvárnit. Ač jsem přikloněn na stranu doktora Jacka, musím uznat, že film mu silně nahrává a není nestranný, možná je to trochu satisfakce za těch dlouhých osm let, které musel strávit za mřížemi. Je zde krásně zobrazena těžkopádnost amerického soudního a legislativního systému, bez právníka a právnických kliček nemá šanci člověk uspět, ačkoliv má lepší argumentaci, svědky a materiál na své straně. Nějaký závěr? Každý by měl mít právo rozhodovat o svém vlastním životě, bez ohledu diktátu zákonů. Doufám, že poměry v naší společnosti se začnou postupně ubírat správným směrem.

Černá bible - Série 1 (2001) (série)

Největší problém je ten, když někdo v snímku začne hledat hlubší myšlenku. Proč?:D Vždyt to není provotní záměr:D Kdo je na podobné filmy vysazen, rozhodně nebude zklamán:) Animacce nádherná, příběh nenudí a k pivku si večer nemůžete pustit nic lepšího. Neddělejme ze sebe odborníky, každý film je jiný a podle toho se také musí hodnotit. Pokud chcete řešit myšlenky, pusťte si Kmotra:) Pět hvězdiček, bez váhání.

Po krk v extázi (2004)

Labužnický požitek jednoho pozdního večera. Nelze hodnotit jinak, já se prostě bavil...

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Tenhle film jsem si vážně užil. Jako milovník severské atmosféry jsem se dosyta namlsal hutným příběhem. Asi nemusím uvádět, že se jedná o nejlepsí snímek ze tří. Pokračování se nesou bohužel už ve slabším duchu, snímku musím bohužel také vytknout horší rozuzlení, film si nedokázal na konci udržet vysoký standard. Ale i přes to, pět hvězdiček oprávněně:)

Casino (1995)

Dlouho jsem se rozmýšlel, 4 či 5 hvězdiček? Pravda, musim uznat, navléct De Nira do růžového saka a bílých kalhot, to je skutečně husarský kousek. K tom jsem nikdy nebyl přiznivec Scorseseho filmů, včetně jeho oblibených herců. Tři hodiny místy trochu vázly, Kmotr je Kmotr, říkám si. Ale nakonec dám pět, protože závěr byl skutečně strhující, sice nijak překvapivý, ale bavil mě. Film si už asi znovu nepostím, ale příznivcům Scorseseho filmů ho můžu vřele doporučit. Byl totiž o třídu lepší jak jeho mnohdy přecenovaní Mafiáni.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Nelze jinak. Jeden z nejlepších a nejživelnějších koncertů, který jsem kdy videl. Marco Hietala naprosto neskutečný vokál, všichni ve své životní formě. Tarja podala fantastický výkon a to měla dokonce před koncertem zdravotní problémy. Co dodávat, Erno, Jukka, Tarja, Marco a Tuomas budou vždy mí dětští hrdinové, protože jejich hudba mě provézela celou pubertou:) I ted se na vše moc rád podívám, jediné co mi kazí dojem je, jak se chlapci k Tarje zachovali...