Do neba a do pekla: Spartak Trnava (2023) (seriál)

Seriál je určený především pro fanoušky fotbalu. Nahlédneme do zákulisí slovenského prvoligového týmu a důležitosti každého článku z řetězce od uklízečky, kustoda, speakra, hráčů, trenérů až po prezidenta klubu.

Leegion 1945 (2022) (seriál)

Klasický nízkorozpočtový seriál. Oceňuji sice snahu tvůrců, přiblížit osud estonských vojáků za druhé světové války, ale bohužel z důvodu viditelných nedostatků (hudba, střelba, střih, kamera atd.) musím hodnotit průměrně.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Tak určitě historický seriál, který obsáhl všechny důležité informace z druhé světové války. Jediné, co mi vadilo bylo, že se některým pasážím dalo věnovat více, např. vylodění v Normandii či koncentračním táborům. Přesto, ale všech 5 hvězdiček.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Další výborný film Stevena Spielberga a úžasný herecký výkon Toma Hankse. Už od úvodních minut jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Každý si alespoň částečně může uvědomit, co se dělo při vylodění v Normandii. Tento film ukazuje, jak to vypadalo ve válce a jak se chovali vojáci. Prostě úžasný, samá chvála...

Schindlerův seznam (1993)

Tak tento film patří mezi mé nejoblíbenější. Spielberg je prostě geniální režisér s citem pro detail. U filmu se rozhodně nudit nebudete. Už od prvních minut na Vás dýchne zločinost nacistického holocaustu a neskutečně lidský čin Oskara Schindlera. Zasloužené vítězství sedmi Oskarů. Jen tak dál a více těchto filmů.