M3GAN (2022)

To mohla být nádherná brutalitka. Je ostudou, že tvůrci vyměkli, aby vydělali prachy na cucácích. Ach jo.

Jak jsem poznal vaši matku - Navždycky 2/2 (2014) (epizoda)

Asi jsem moc velký životní cynik, ale závěr se dá vlastně vyložit i tak, že Tedova "Matka" tady vlastně byla jen na přechodnou dobu, aby nakonec skončil s někým, koho asi odhadoval každý. Jakože proč spolu nebyli hned, když to bylo tak podložené láskou...

Velryba (2022)

No ořval jsem to, ne že ne. Chvílemi se to táhne, ale ten závěr člověka tak oddělá, že si musí pustit Švejka, aby si nehodil v tu ránu mašli. Sám jsem tlustý a tohle je docela brutální nálož emocí.

Bezpečná hranice (2004) (seriál) odpad!

Za pytlík zázvoru v Austrálii člověka pomalu zavřou? Tak tam mě fakt nikdo neuvidí. Je mi těch lidí líto.

Černý telefon (2021)

Už jen tou hudbou to má takový vibe à la Stranger Things. Jenže je to bohužel mnohem nudnější. Strachu si opravdu neužijete, tohle je atmosférická záležitost a zajímavé nápady jsou zatlučeny v zárodku. Dokoukat jsem to chtěl a to samo o sobě mi stačí na ty 3 hvězdy. Podruhé ale nehrozí.

Hovoří ženy (2022)

No podíval jsem se na to jen kvůli nominacím na Oscara. A bohužel se mi potvrdil můj předpojatý předpoklad, že to je zase jen o tom, aby se ženy necítily ukřivděně a přehlíženě. Na tohle já vám kašlu! Kvalitu filmu neposuzuji podle barvy pleti herců, pohlaví představitelů nebo podobným nesmyslů. A tohle prostě není dobrý film. Nuda k uzoufání.

Batman (2022)

Tak tenhle Batman měl kurva koule! Po "Baleovkách" jsem ztratil víru v návrat téhle skvělé postavy. Patřím mezi těch pár jedinců, kteří nemají rádi filmy, kde je Batmanem Bale. Ty filmy mě nebaví a představitele vyloženě nemůžu vystát. Ale tohle je prostě jiná liga. Charismatický Batman, super vedlejší role i záporáci, krásný noir feel...no hele nechce se mi to rozepisovat, ale tohle se vážně povedlo. Od 5 hvězdiček film dělí to, že si ho asi nepustím vícekrát. To je příliš elitní skupina.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Známkou toho, jak skvělý to je seriál, je absence kloudných argumentů jeho odpůrců. Někteří lidé se zkrátka stydí přiznat, že se jim to líbilo. Jen proto, že je to tak prosté. To je ovšem i Poláčkův román...

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Pro mě klasická Asterixovina. Nejvíce jsem se bál absence Depardieua, ale tam nebyl vůbec problém. Canet mi jako Asterix připadal nevýrazný a trochu ničemný, nicméně se na něj dalo zvyknout. Richard pro roli ideální, stejně tak v topu byl Vincent. Toliko ke castingu. Co se týče dabingu, tak bylo úsměvné obsazení torza Partičky, ale Kohák to fakt nedal. A to navzdory podobě dabovaného herce. Suchoš s Novoťákem lepší, ale výběr ani tak moc nechápu. A nyní k filmu samotnému. Vtipů bylo dost a některé vyloženě skvělé. Milé byly narážky i pro dospělé publikum. Ty děti nepoberou, ale taky nezkazí. Příběh trochu klišé, ale na kreativitu si v tomto duchu Asterix většinou nepotrpěl. Šel jsem na to kvůli Zlatanovi, ten tam nebyl dlouho (což se dalo čekat), nicméně potěšil. Obecně se jedná o pohodový film, který má své mouchy, ale rád se na něj podívám znovu. Pokud ale někdo neviděl žádného hraného Asterixe, tak bych jej pustil mezi prvními. Kleopatra nebo Olympijské hry jsou lepší.