• Thriller

Odplata (2022)

Ano, není to hloupí konzumní film, proto chápu ta negativní hodnocení. Scénář je naopak bravurní a film mě neskutečně bavil. Dokonce jsem se i několikrát po chuti zasmál. Za mě prozatím nejlepší film letošního roku. Ale je teprve leden, tak uvidíme.

Zabít bestii (2021) odpad!

Hrozná sračka, která si nezaslouží ani detailnější komentář. Film úplně o ničem. Dlouhé nudné záběry, které měly být asi nějakým uměleckým pokusem udělat z toho nějakou artovní záležitost. Výsledek je tak jen tristní a trapný.

Selena Gomez: My Mind & Me (2022)

Nepřekvapuje mě, že někteří lidé moc nepochopí hloubku tohoto dokumentu. Ti z nás, kteří život obětují kreativní tvorbě s nejistým výsledkem a přílišnou sebekritikou a precizností, ti z nás, jenž se mnohdy vzdali "běžného" rodinného života, a i když na sociálních sítích mají stovky/tisíce přátel, na veřejnosti se usmívají a jsou oblíbení, v soukromí jsou neskutečně osamělí. Za mě krásná ukázka vnitřního boje dělat to, co nám bylo z hůry dáno, avšak za cenu, že člověk přijde o radosti a štěstí běžného života. A je jedno, jestli je někdo víc nebo míň slavný či bohatý. Prostě takový hezký profil nadaného umělce. Jen jedna věc mě zaráží, že lidskost a uvědomění je hned bráno jako psychická porucha. To je moc smutné.

Dobrou noc, Oppy (2022)

Nádherný dokument. Skvěle zpracováno, pěkná hudba. Některé scény mohou působit sentimentálně a hrou na city, ale když se člověk pořádně vžije do příběhu a uvědomí si tu práci a léta těch lidí, co na tom projektu strávili, tak to cítím naprosto stejně. Film moc doporučuji.

Spirited (2022) odpad!

Tak tohle fakt ne. Jako bych těch mobilů nebylo dost, ještě to musí cpát i do vánoční pohádky. Představa Vánoční říše jako faking korporát se vším všudy, a do toho ty muzikálové sračkomety. Jdu blejt velebnosti, toto bych dětem nepustil ani za trest.

Terrifier 2 (2022)

Myslím, že toto bude slušná kultovka. Super film, kdyby byl o 30 minut kratší, dal bych 5 hvězdiček, ale takto se už druhá polovina začíná táhnout. Nicméně mistrovský výkon herce v roli klauna a na slečnu v hlavní roli se také dalo dívat. Samozvaný hororový expert Psychor svou recenzí akorát dokázal, že hororu rozumí jako koza petrželi.

Utíkej, miláčku, utíkej (2020) odpad!

Totální instatní blbost bez špetky nápadu. Na efekty asi nebyly peníze, protože kdykoliv se děje něco nadpřirozeného, tak kamera snímá jen obličej hrdinky. Po shlédnutí tohoto filmu si mám akorát chuť koupit krabičku tampónů, i když jsem muž, nicméně podprahová reklama na tampóny na mě zabrala dokonale. Čistý odpad.

Úsměv (2022)

Tento film měl docela dobrý potenciál. Bohužel však doplatil na totální scénaristické vyhoření v poslední čtvrtině. Dnes už se tvůrci ani neobtěžují hledat nějaký důvod, význam, historii oné kletby. Takže se vlastně nikdo nic nedozví, jen plyne čas do konce filmu. V konečné fázi si uvědomíte, že je to vlastně film úplně o ničem.

Černé brýle (2022) odpad!

Film jsem si pustil docela s chutí. Říkám si Dario Argento, to bude dobrý. Bohužel to bylo velice špatné. Ke konci už jsem myslel, že z toho snad budu mít nějakou psychickou poruchu. Vážně, to bylo opravdu velmi špatné snad ve všem.