Odplata

Newyorský novinář se jedné noci dozví, že dívka se kterou se párkrát sešel zemřela. Jelikož si její rodina myslí, že tvořili pár a on sám v téhle situaci vidí potenciál prorazit a udělat si podcastovou kariéru, nakonec přijme pozvání na její pohřeb. Během pobytu u její rodiny, která jej přijme jako sobě vlastního rozjíždí pátrání po tom co se opravdu stalo. (M.i.k.e)

xxmurphyxx

Mohla to byť zaujímavá, štýlová a presná satyra dnešnej spoločnosti na pozadí ktorej sa odohráva tajomný príbeh, dráždiaci divákovu zvedavosť s vyvrcholením z ktorého človeka vyzuje. Mohlo. Ale nebolo. Je to len taká nenáročná hipster čalamáda s tonou domotaných kecov tváriacich sa neviem ako filozoficky, no v skutočnosti sú ploché ako hrudník Paris Hilton. Dve hviezdy za Boyda a Lanu Del Rey na konci. A že ten darmožráč nakoniec predsa len našiel gule v tom stane. ()

dragon'88

Trailer som ani nedopozeral, nadsene som do toho vhupol a taka prva hodina potvrdila ocakavania.  Tempo pomalsie, to bola jedina vyhrada.  Ale konecne rozuzlenie ma proste nebavilo, nezapadavalo a akurat ma boli krk z krutenia hlavou.  Obrovska skoda, lebo takto to pochovalo genialitu prvej polovice do zabudnutia. ()

tomashrabek

Ten námet nie je márny, ale scenár trpí zbytočnou doslovnosťou, nadmerným množstvom expozícií a prebytkom filozofických blábolov – tie by nemali byť servírované takto predžuté, ale vyplývať z podtextu. Si aspoň myslím teda. Lebo ja verím tomu, že doslovnosť zabíja umenie. Novak je sympatický a chápem, čo chce povedať, ale chýba mu trochu istejšia režisérska ruka, štipka ľahkosti a určite aj rafinovanosti pri finálnom rozpletaní zauzlených príbehových liniek. Tam sa totiž film totálne rozpadá. (body naviac za presne použitú Dove Cameron) ()

JeffScylla

Nic jsem od toho nečekal, zvláště po úvodu který asi měl zdůraznit jak "měštáci" řeší kraviny místo podstatných věcí... Nicméně když po úvodu vysvitlo že chlapec musí do Texasu.... a ne zrovna do Dallasu ... :) ve finále jsem se docela bavil a ani to nebylo úplně blbý. Místy trochu rozvleklý a ukecaný ale jinak dobrý. 3,5* ()

M.i.k.e

newyorský novinář se jedné noci dozví, že dívka se kterou se párkrát sešel zemřela. Jelikož si její rodina myslí, že tvořili pár a on sám v téhle situaci vidí potenciál prorazit a udělat si podcastovou kariéru, nakonec přijme pozvání na její pohřeb. Během pobytu u její rodiny, která jej přijme jako sobě vlastního rozjíždí pátrání po tom co se opravdu stalo a i když zprvu dává okolí celkem okázale najevo, že on je něco víc, nakonec zjišťuje že není a objevuje hodně životních pravd a sám sebe. Pro B.J. Novaka jde o režijní prvotinu, kterou si navíc i sám napsal a zahrál si hlavní roli a i když si v některých ohledech ukousl možná až moc velké sousto nakonec to ve všech rovinách ustál se ctí a přišel s pomalu plynoucím dramatem, které se snaží o lehce satirický tón. Ten mu sice ne vždy úplně vychází, ale díky sympatickým postavám a solidním dialogům se mu dá leccos odpustit...60% ()

• Film sa natáčal v Albuquerque (Nové Mexiko, USA). (Arsenal83)