• Krátkometrážní

Vetřelci (1986)

Pocit zklamání z prvního dílu vystřídal pocit překvapení u dílu druhého. Cameron sequely opravdu umí. Vetřelci si zachovávají svou hororovou atmosféru, ale přidávají pořádný nášup akce - hlavně přibylo Vetřelců, včetně královny, a také lidí - mariňáků. S Cameronem za kamerou šlo na horu i technické zpracování, takže je opravdu na co koukat. Bál jsem se, ale hlavně jsem se bavil. 5*

Vetřelec (1979)

Možná to bude znít jako zneuctění klasiky, ale mě Vetřelec trochu zklamal. Rozhodně se nejedná o špatný film, to ani v nejmenším, spíš má očekávání byla nadmíru vysoká. Problém je asi v tom, že jsem celý film viděl teprve nedávno, takže na mě nezapůsobil tolik, jak by asi zapůsobil kdybych ho viděl jako malý (a už vůbec ne tolik, jak musel zapůsobit na diváky v 79. roce). Každopádně stále je to perfektní sci-fi horor, se zajímavým námětem, velmi dobrým hereckým výkonem Sigourney Weaver a samozřejmě s na tu dobu skvělým vizuálním zpracováním. Akce se moc nedočkáte, ale to vynahrazují některé opravdu ikonické scény a atmosféra, která nás po celou dobu sledování udržuje v jakémsi napětí a nejistotě. Pro mě 4*. Kéž by to bylo 5*...

Propast (1989)

Další megafilm od Krále světa. Cameron je prostě hračička a v sci-fi žánru se cítí jako ryba ve vodě. Proto se i u The Abyss setkáme s bezchybným technickým zpracováním (triky jsou na svou dobu naprosto úžasné a podvodní záběry jakbysmet), hutnou atmosférou (Jimmy už ve Vetřelcích ukázal, že umí dobře šponovat napětí v stísněných prostorách) a díky A. Silvestrimu i krásným hudebním doprovodem. A jak už to u Cameronových filmů bývá, můžeme zde najít jasné poselství a zprávu světu. Viděna Special Edition - 5*

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Jak bych to řekl... Nadupané káry mám rád, ale nebavily mě pořady o automobilech. Tedy až do Top Gear... Narozdíl od třeba takového autosalonu se zde soustředí téměř výhradně na drahé, nablýskané sporťáky a moderátoři nejsou nudní. U moderátorů bych se chtěl pozastavit, protože podle mě tvoří minimálně polovinu úspěchu tohoto seriálu. Trojce Jezza, Hamster a cpt. Slow je prostě skvělá. Nejen díky svému anglickému humoru, ale i díky tomu, jak si dokáží dělat srandu jeden z druhého a sami ze sebe. Sledování tohoto seriálu se tak stává zábavnou podívanou. Zapomenout nesmím ani na různé úkoly a mise po celém světě, za což vděčí velkému rozpočtu, který je opravdu vidět. 5*

Requiem za sen (2000)

Feťácký mindfuck. Opravdu surové drama s naturalistickým pohledem na životy drogově závislých. Film se zaměřuje spíš na celou přeměnu "normálního" člověka na feťáka, díky tomu je zážitek ještě hlubší. Korunu tomu nasazuje depresivní, ale zároveň dojemný a zamyšlení-hodný konec. Opomenout nesmím ani proslulý hudební doprovod, "tripový" střih a perfektní herecké výkony všech zúčastněných, především Jennifer Connelly.

Plnou parou vzad! (2002)

Šílená letní komedie na lodi plné homosexuálů v čele s chlípným dědkem Rogerem Moorem - komu by se to nelíbilo :D.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Podle traileru jsem čekal akční nářez s nestárnoucím Tomem Cruisem. Toho jsem se tak úplně nedočkal, ale bylo to na škodu? Podle mě ne. Film začíná pozvolna, hned na začátku jsme konfrontováni s hlavní událostí celého příběhu a bystré oko si jistě všimne i jejího aktéra, což nám po několika minutách vyšetřování poodhalí zápletku celého filmu. Na scénu přichází Jack Reacher. Válečný veterán a nekompromisní "policista", kterého zajímá jen to, co je dobré, a pro jeho konání neváhá jít přes mrtvoly. Jack postupně zjišťuje, že nic není tak jednoznačné, jak se zpočátku zdálo a že za vším může být hlubší důvod, význam. S vyšetřováním mu pomáhá ex-bondgirl Rosamund Pike, která se do toho nakonec tak zaplete, že skončí s pistolí u hlavy. Zachránit ji má kdo jiný, než Jack Reacher, s pomocí rázného dědy Roberta Duvalla... Celkově se mi film líbil. Nízký rozpočet naštěstí není moc poznat v akčních scénách a zbytek je zvládnut také velmi dobře. Hlavně Cruise dokazuje, že pořád má na to, být bouchačem.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Lehce dramaticky laděný romantický film pro teenagery, o teenagerech. Chbosky si svoje dílo dokázal pěkně zrežírovat a vložit do něj osobitou atmosféru. K tomu samozřejmě potřeboval dobré herce (Emma opravdu zářila) a vhodnou hudbu (Heroes od Bowieho je prostě klasika). Na poměry dnešních teenage filmů velmi netradiční, možná právě díky svému dramatickému nádechu - a to se mi právě dost líbilo. 4*

Tekken (2010)

Nějaký příběh, herecké výkony a scénář zde asi nemá cenu hodnotit, protože stojí za prd (ani nevím, co by se od podobného filmu dalo v této oblasti čekat). Co ale Tekkenovi upřít nelze, je celkem povedený casting - vybraní herci dobře sedí ke svým herním předlohám. I bojové scény jsou dobrou podívanou a jako celek mě film díky krátké stopáži nenudil. Lepší 2*

Dnes neumírej (2002)

Nejhůře hodnocená bondovka, ale zato jedna z mých oblíbených. Z Brosnanovek je to totiž ta nejvíce technicky pokročilá a zábavná. Za zmínku stojí především ledová honička v neviditelném Astonu a čokoládová kráska Hale Berry. Potěší i nové hračky a návrat těch starých (kapesní přístroj pro dýchání pod vodou, hodinky s laserem). Já se náramě bavil, 4*.