Muži v černém 3 (2012)

Trojka Mužů v černém od začátku není dějově nejkvalitnější, je vidět, že autoři už neměli moc možností, kam sérii posunout. Vybrali si zprvu trošku nešťastnou volbu, která trochu podkopává předchozí dva díly, ale až nečekaně skvěle nakonec zapadne do kontextu celého filmu. Zkrátka to, co se vůbec nepovedlo ve druhém dílu, ten třetí nahrazuje i s úroky. Na jedničku to asi nemá, ale po stránce humoru a akce si film drží vysokou kvalitu... a nečekaně silný závěr!

Dobyvatelé ztracené pravdy (2007) (seriál)

Podle hodnocení u nás poměrně nedoceněný pořad. V zámoří to vidí už trošku jinak. Mě Destination Truth ohromně baví, protože se zabývá skvělými tématy, při kterých někdy tuhne krev v žilách. Vážně mnohdy parádní podívaná. Zároveň je super, že Gates a spol. nejsou za každou cenu zapálení lovci paranormální jevů a všech těch nestvůr a udržují si patřičný odstup a naopak baví diváky vtípky. "Pravdivé" Akta X mají hodně do sebe!

Cvoci v akci (2007) (pořad)

Název vypovídá za vše. I když sem tam to vyloženě špatné není.

Tenkrát v Americe (1984)

Téměř čtyřhodinová kultovní gangsterka mě zklamala a původně jsem chtěl dát jenom 3 hvězdičky. Důvody jsou prosté - stopáž je příliš dlouhá, mohla být klidně o hodinu kratší a filmu by to vůbec neuškodilo; postavy jsou až na hlavní představitele málo vykreslené; snímek zbytečně skáče z jednotlivých obrazů do jiných, do minulosti; a hlavně filmu chybí akce. Posledních třicet minut jsem čekal kolosální bankovní loupež a ona byla vylíčena pouze slovně. Jaká škoda! S přibývajícími léty dějové linie navíc film ztrácí svoje kouzlo... na čtyři hvězdičky celkem dost kritiky, ale na druhou stranu je Once Upon a Time in America kolosální a vysoké hodnocení si zaslouží. Stávajících 89% asi ne, ale to už je věc názoru. Mě uchvátila část, kdy jsou gansteři ještě malí a především ústřední motiv a hudba Ennia Morriconea. Velké plus pak ještě za De Nira a debut J. Connelly, mínus naopak za E. McGovern, která mimo jiné v závěru filmu vypadá pořád na 25 let. Objektivně to vidím na 3 a půl hvězdičky. Kdyby ovšem film nabídl více scén ve stylu "půjdeme se vykoupat" nebo "střelba do auta na molu při loupeži diamantů" mohlo to dopadnout jinak. Takhle jedno předlouhé zhlédnutí bohatě stačí. Škoda.

Cesta do zatracení (2002)

Snímek zasazený do prostředí a do doby, které mám vůbec nejradši. Gangsterky mě kdysi uchvátily a tahle patří k naprosté špičce. Sam Mendes ukázal, že točit prostě umí a tenhle silný příběh na jeho režisérský kumšt hodně sedl. Silný je už vůbec ten vztah otce(ů) se synem a podobné je to s odplatou za těžkou ránou do života ganstera. Hanks sice není typ člověka, který by si s "tomíkem" vyřizoval účty, ale jakožto herec svých kvalit zahrál fantasticky. To samé platí i o Paulu Nemanovi. Snímek mám asi nejraději pro velmi hutnou atmosféru třicátých let. Celá - pro mě docela nostalgická záležitost - vyústí v "magickou" scénu (spoiler!) Michaelovy odplaty. Možná hodnocení lehce zkresluje můj zápal do tohoto žánru, ale to mi ani trošku nevadí. Ta hudba, ta doba a ten příběh si hodnocení zcela zaslouží.

Méďa (2012)

Výborná komedie, o tom prostě není pochyb. Jen jsem nečekal tolik romantičnosti, která filmu docela uškodila. Ted je jinak vynikající postavou, prakticky každým vtípkem mě pobavila. Škoda, že se film nenesl více v duchu Griffinových. Třeba u úvodní scény jsem se velmi pobavil. Pak ale přijde několik hluchých míst... ale dost s kritikou. Čtyři hvězdičky nedávám jen tak pro nic za nic, protože skutečně jsem se bavil královsky. Tenhle "advokát Brumíků" byl prostě boží!

Temný rytíř (2008)

Kdo by čekal, že se Nolanovi skvělý první díl povede posunout ještě k třídu výše? Geniálně poskládaná kriminálka se zcela již "obyčejným" Batmanem zafungovala zcela na jedničku. Film jsem tedy plně docenil až po druhém zhlédnutí, ale to už tak u Nolavých filmů často bývá, že jedno zhlédnutí prostě nestačí. Úžasnou podívanou samozřejmě z velké části dělal Joker v podání Heatha Ledgera (obrovská škoda ho) a zejména scénář, u kterého bychom skuliny a nedodělky hledali asi marně. Všichni herci v nejlepší formě a perfekcionistický režisér dali světu jednu z nejlepších podívaných vůbec. Ta teorie chaosu, ty vypilované scény (např "salto náklaďáku"), ta akce, to poselství na konci!! Jediné, co mě opravdu mrzí je to, že jsem propásl projekci v kině.

Temný rytíř povstal (2012)

Komentář na posledního Batmana jsem si vůbec poprvé "schoval" až na dobu po druhém zhlédnutí v kině. The Dark Knight Rises je totiž o dost jiný film, než jaký jsme viděli před čtyřmi roky. Geniální kriminálka se vrátila ke komixovým kořenům a přiblížila se trošku více Batmanům z doby před Nolanem. Ale opravdu jen trošku :). Nolan nezklamal, naservíroval nám opět úžasnou podívanou, která se řadí mezi kvalitní snímky. Děj je výborně odvyprávěný, leč úplně dokonalý není. Ale ono ostatně který film ho také má, že (a právě zde film obecně sráží srovnání s předchozím dílem)? První polovina snímku navíc není úplně "nejnašlapanější", ale v době, kdy zazní americká hymna, jde všechno kupředu, do úžasného finále. Velmi silný moment je, už když Bale poprvé oblékne batmanovský kostým, ale nemá ještě zdaleka na ty, co přijdou poté. Poté, co přijde onen silný RISE! Posledních 30 minut je skutečně nejmonstróznějších z celé sérii a marně pátrám v paměti, který film před tím takovéhle tempo tak dlouho držel. A když už to vypadá, že je dílo zcela dokonáno a že nám film dal už vše, tak... Not everything, not yet. A právě v ten moment na scénu "vstupuje" další génius, Zimmer, se svým soundtrackem, aby podtrhl ty nejvýjimečnější chvíle filmu. Za obě zhlédnutí jsem měl právě tehdy husí kůži po celém těle. A vlastně nejen tehdy. Temný rytíř má prostě hodně silných okamžiků, které by si neměl nikdo nechat ujít. Jen nad tím člověk nesmí přemýšlet zpětně. Chyb by se totiž dalo najít dost. Z herců po posledním dílu zejména Michaela Cainea - je tolik výborným hercem, jehož výkon skutečně dojímal. Prologu nevyjímaje. I see a beautiful city and a brilliant people rising from this abyss. I see the lives... Možná i proto 5*.

Do nitra Planety opic (1970)

Z prvního dílu nezbylo prakticky nic. První polovina filmu je přesto poutavá, jenže jak přijde na řadu společenstvo, je z toho naprosto béčkový film, který nemá z Planetou opic nic společného.

Baba na zabití (2003)

Poměrně bláznivá komedie, na níž se ovšem rozhodně dívat dá. Poprvé se mi líbila opravdu hodně. Jednoznačně díky postavě sousedky. Postupem času bych musel hodnocení trochu srazit, ale rozhodně můžu na nenáročné nedělní odpoledne jenom doporučit.