Roming (2007)

Vejdělka mám docela rád, ale toto je asi objektivně jeho nejslabší komedie. Dějově velmi slabé, na vtipy chudé. Až na Polívku, který občas pobavil.

Batman se vrací (1992)

Dnes v porovnání s novou sérii Batmanů někde úplně dole. Ale tato verze se mi nelíbila ani tenkrát. Mně prostě Burton nikdy pořádně nesedl a Batman se vrací se mi od něj téměř vůbec nelíbil. Vážně ne - herci, prostředí a hlavně strašně kýčovité kostýmy. Snímek je sice hodnocen relativně vysoko, což sice respektuji, ale kdepak, nic pro mě.

Batman začíná (2005)

Pamatuji si, že když jsem Batman Begins viděl poprvé, přišlo mi to strašně zvláštní. Asi jsem byl zvyklý na předchozí (povětšinou hrozné) díly od jiných režisérů. Jenže tohle je úplně něco jiného: Nolan superhrdinu převlékl do (do té doby) nejlepšího kabátu. Nejlepší zpracování komiksového hrdiny ho vlastně ani nelíčí jako hrdinu, naopak jej ukazuje v lidském světle, a přesně proto má tento film rád. Toto je sice jenom skutečně "začátek", Temný rytíř posunul sérii ještě o pořádný krok dál, přesto řadím Batman Begins hodně vysoko, byť nedodělkům tam několik najdeme. Film se prostě musí brát tak, že skutečně vyšel před TDK. Pak je skvělý! Obrovské plus je ještě herecké obsazení - Bale, Caine, Neeson, Oldman a Freeman! Filmu si ještě cením z osobního hlediska, protože to byl moje první "setkání" s géniem Nolanem... Objektivně to berte za 4 a půl hvězdičky. Nolan tu geniální notu samozřejmě našel až o dva roky později. Tady byla "jen" velmi dobrá. "Nejde o to, jaký jsem pod tím, ale moje činy vypovídají o mně..."

Terminátor (1984)

Jedničku jsem tak nějak viděl až po dvojce. Kdybych oba snímky zhlédl chronologicky, možná bych hodnotil první díl pěti hvězdičkami. Ale i tak je to velmi kvalitní sci-fi se skvělými (na ten rok) efekty. Je vidět, že tu Cameron nebyl ještě ve vrcholné formě, přesto nám nabídl výjimečnou podívanou.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Hřiště... míč... to nevím... Slavia, ne počkat, Sigma Olomouc! Okresní přeborníci zkrátka těží ze zaběhnutého seriálového trendu a do této 100minutové epizody nacpali celou řadu povedených vtípků. V kině jsem se prostě bavil opravdu moc dobře. A tak to má být! Sice nemůžu hodnotit úplně nejvyšší známkou, ale rozhodně se jedná o skvělou komedii, kterou by si neměl hned tak někdo nechat ujít. Kdo sledoval seriál, má velkou výhodu, film si ale užijí i ostatní. Přebor rozhodně obstál, zajímavě rozšířil samotný seriál a nabídl i něco navíc. Za mě velká spokojenost, i když přiznávám, že do celkového hodnocení promluvila i moje celková přízeň k Okresnímu přeboru.

Doodlebug (1997)

Pointa rozhodně zajímavá. Tahle prvotina sice ještě neukázala ten výjimečný talent, který Chris má, ale zároveň dala dopředu tušit, že jsme o tomto režisérovi neslyšeli naposled. Díky za to! :)

3 Idiots (2009)

K tomuto snímku jsem se dostal díky indickému velvyslanci... ne, vážně :). Kdysi jsem se zúčastnil jedné přednášky a jako zpestření nám na závěr pustili kousek 3 Idiots s komentářem, že je to jeden z nejúspěšnějších bollywoodských filmů. Vzhledem k délce jsem opravdu viděl jen kousek, ale i ten mě zaujal natolik, že jsem film musel krátce nato zkouknout celý. Z pohledu komedie nemám co vytknout. Až mě to překvapilo, jaký humor tu Indové používají. Zároveň je to i hodně silné a dojemné drama. Těch srdceryvných scén tam bylo na můj vkus až příliš, ale opravdu stojí za to. Tím se tak dostávám k šílené stopáži - je asi nemožné vidět snímek celý, skoro tři hodiny je docela velký příděl. Ale i tak mi Idioti hodně utkvěli v paměti, mají pro mne trochu osobní význam, takže hodnotím zcela zaslouženě. Ještě bych se rád pozastavil u Aamira, který jednak skvěle hrál a na svých téměř 45 let vypadal neskutečně mladě (až jsem tomu nevěřil :). A co se hudby týče - byla celkem protivná, ale jinak maximálně chytlavá.

Eragon (2006)

Naprostý průšvih, který si snad ani ty dvě hvězdičky nezaslouží. Knihu jsem četl a musím říct, že jsem jí četl téměř jedním dechem. Nejsem sice nějaký velký fanoušek série (a ani asi nepřečtu všechny knihy), ale film prostě dopadl hrozně. Trapné kostýmy, postavy předělané do vlastní podoby a také i herci (snad až na Siennu). 30%

Půlnoc v Paříži (2011)

Rozhodně moc pěkné dílo. Hravé, výborně natočené, s neotřelým tématem. Na plných pět hvězdiček to sice není, ale jako oddechyvka s příjemnými vtípky a romantikou funguje Půlnoc v Paříži moc dobře. Hodně se mi líbila hudba a celkové náhled na město. Jeden z těch nejlepších snímků z roku 2011.

Živě na jedničce (2012) (pořad)

Rozhodně něco málo by se vypíchnout dalo, jinak ale hrozně amatérské.