Terminátor

• SK název

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 038)

NFR 2008, .... ..... ...... ... Terminátor = hranice temné strany Měsíce(9.4.2004)

John Cameron v rozmezí let 81-84 zřejmě prodělal transplantaci mozku, jinak si nedovedu vysvětlit, jak je možné že tři roky po tak megapříšerné megasračce, jakou je jeho debut Piraňa 2, natočil něco tak zábavného, jako je jednička Terminátora. Za málo peněz hodně muziky, ve svý době naprostá akční bomba.(11.5.2003)

Fantastický triumf Jamese Camerona v jednom z nejlepších akčních filmů všech dob.(21.11.2003)

Špičková role pro Michaela Biehna, málokdo zahraje mariňáka takhle dobře:) A Arnoldova slavná záporná role, to je přece klasika, kterou musíte vidět...nejlepší na tom je, že je to teprve začátek jedné z nejslavnějších temných vizí budoucnosti, proti které hrdinové neustále bojují...(27.3.2003)

Je mi líto, ale tenhle film se pro mě nikdy nadprůměrně zábavným nestane. Má několik dobrých hlášek, to ano, ale dějově je velice prostinký a tohle u mě rozhoduje i kdyby měl kdo ví jaké triky (i navzdory době či rozpočtu.) Nejvíc mě tedy odpudila ta hnusná a jednotvárná kybernetická hudba.(19.2.2007)

V 80.letech klasika nelegálně kopírovaných videokazet. Film, který chtěl vidět tehdy snad každý filmový nadšenec. Nutno říci, že když bych tuto sci-fi hodnotil tehdejšíma očima, tak je to jasně za 5*. Ale dneska už jsem "přecpaný" spoustou filmů a proto u mě Terminátor malinko spadnul na žebříčku. Přesto se stále jedná o jednu z nejlepších scifáren posledních 20 let minulého století. Arnold Schwarzenegger je totálně záporný, což mu podle mě sedí více, než obrácená role ve dvojce. Také další postavy mají své neodmyslitelné místo v ději a skoro všichni herci je hrají výborně. Atmosféra se podařila Jamesi Cameronovi vybudovat skvěle a také po trikové stránce se nedá skoro nic vytknout. Čili pokud si nechcete u filmu zavařit mozek od neustálého přemýšlení "wo co gou", tak lze tento snímek jen a jen doporučit.(9.7.2003)

Kolik znáte filmů, jež dokonale vystihuje hláška „Fuck you, asshole!“? 95% Zajímavé komentáře: Lima, Paldini, flanker.27, arkie, JohnO.O(6.4.2005)

Svět bez Terminátora?????To je svět bez sci-fi !!! Tenhle film je dílo jenž změnilo co mohlo a dokázalo, že hora svalů Arnold je opravdu Železný muž :o)) Tohle je bomba a pokračování je.... :)(5.6.2004)

Vyborna sci-fi, ktera ukazala, ze Arnolda muze mit clovek rad i kdyz hrat vubec neumi a jeste k tomu ma zapornou roli.(27.7.2002)

Počátky veškerých akčních víkendových večerů u televize v mých dětských letech a jeden z prvních filmů, co jsem s Arnoldem viděl a dost jsem se ho bál. I proto mám radši druhý díl. Každopádně ani na jedničku nedám dopustit. To jen pro informaci, abyste si nemysleli, že jsem nějakej ten akční ignorant :)(30.11.2014)

Scénář: James Cameron, Gale Anne Hurd .. „I´ll be back.“ _ Výtečný temný námět, který zpracovalo rodící se režijní eso Cameron. Výsledek je kultovní, drsná akční sci-fi, které dnes ovšem nemohu dát víc než 80%, protože přišel den, Den zúčtování!(1.4.2005)

Svalnatý stroj bez přirození nekompromisně masakruje lidi s přirozením.(20.7.2009)

Po těch letech jsem si na to nachystal preventivně zdvižené obočí, abych si na něj posléze ani nevzpomněl. Jen synťákový soundtrack Brada Fiedela brutálně zastaral, jinak se Cameronovu kyborgovi stále daří skvěle. I když efekty spíše rozesmívají, Cameronův jedinečný cit pro napětí a působivé postavy se vyjímá jako kovový skelet nad hromadou lidských lebek. Perfektní práce kamery, skvělý střih a hodně dobří herci v čele s Arniem, který působí jako neurvalý nácek na výletě. Scénář nezkouší žádné velké fígle, přesto je příběh o záchraně budoucnosti nesmírně působivý a pohledy do apokalyptického věku mají i po letech naléhavost a pořádně dekadentní náladu. Nenacházím, co bych vytkl, Terminátor každým coulem ztělesňuje poetiku 80. let a dodnes by měl hitmakerům sloužit jako nepřekonatelná učebnice dramatické akční podívané. Jasný zlatý fond, filmařská extratřída bez kompromisů.(7.4.2005)

Rozpočet $6,4miliónaTržby USA $38,371,200Tržby Celosvetovo $78,371,200James Cameron stvoril neskutočný kult! Film čo svojím nosným obsahom dozrieva každým rokom a aj dnes zatieňuje svojím príbehom a prevedeným čokoľvek čo vzniká dnes. Za minimálny rozpočet Cameron stvoril monštrozitu, ktorá je trikovo fascinujúca, doplnená silnou hudobnou melódiou, skvelým obsadeným, .... proste dokonalosť sama. /100%/(18.5.2005)

Arnoldova nejlepší role a především Cameronův majstrštyk - takové tempo a spád má i dnes málokterý film. Terminátor na policejní stanici to je opravdu sousto. Snímek, který se právem stal klasikou. Na festivalu fantastických filmů v Avoriazu získal Velkou cenu.(5.8.2003)

Naprosto přeceňovaný film, který byl ve videoéře 80. let naprostým fenoménem. Rychlým vývojem žánru však jako vše v něm zastaral...(10.10.2007)

T je klasika, Arnold mu vtiskl nesmazatelnou tvář.(3.6.2008)

rozpočet : $6.4 million tržby celosvetovo : $78,371,200(18.12.2006)

Soundtrack Brad Fiedel: 1. The Terminator Theme [4:25] ,2. Terminator Arrival [2:35] ,3. Tunnel Chase [2:49] ,4. Love Scene [1:16] ,5. Future Remembered [2:29] ,6. Factory Chase [3:53] ,7. You Can't Do That - Tahnee Cain/Tryanglz [3:26] ,8. Burnin' in the Third Degree - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,9. Pictures of You - Jay Ferguson/16mm [3:58] ,10. Photoplay - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,11. Intimacy - Linn Van Hek [3:36],(13.5.2011)

„Ja sa vrátim.“ Legendárny a kultový akčný sci-fi triler začínajúceho Jamesa Camerona rozpráva originálny príbeh o boji o budúcnosť v minulosti. Strhujúco energický triler si razí cestu počas jednej jedinej noci, počas ktorej stihne zdemolovať kompletnú policajnú stanicu, predstaviť divákom začínajúceho rakúskeho herca Arnolda Schwarzeneggera a postaviť proti nemu slabučkú čašníčku Lindu Hamiltonovú a atletického šviháka (a následne Cameronovho dvorného herca) Michaela Biehnea. K tomu „ksichty“ v podporných rolách (Lance Henriksen mal pôvodne hrať T-800), výnimočné triky Stana Winstona (v tom čase tiež plus mínus začínajúceho) a zárodok pôsobivej ságy, ktorú nedokázal úplne sprasiť ani Hollywood. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/156787/Terminator-teaser-na-Terminatora-4-100.html(2.11.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52