• Tetsuo

Děj nedává sebemenší smysl. A bohužel, tenhle film stojí na ději, i když by rád stál na písničkách.(15.6.2011)

• Tosim

Ze začátku nuda prokládaná písničkami, od poloviny stopáže snímek naplnil všechny atributy Baldýnského termínu "nuda k posrání." I má kámoška, která chodí na české filmy a je k nim značne benevolentní, mi v průběhu sledování řekla "něco podobného už nechci nikdy absolvovat." To svědčí o mnohém. Po scéně "I'm your mother" už nebylo o hodnocení pochyb. 10% za v tomto případě v podstatě nedůležitou výtvarnou stránku, včetně Rodenových rezavých vlasů.(28.6.2011)

• gouryella

Plejada vybornych hercu v naproste ko...tine. A kdo proboha otextoval ty pisnicky? Asi nejake petilete dite pro ktere je tento film urcen.....(11.11.2011)

• Malarkey

Originalita - ano. Kamera - krásná. Brabec je v ní třída, i když tady je to takové všecko až šíleně barevné. Ale celé to zpracování je jeden naprosto příšernej vtip. Známých herců je ve filmu jak pampelišek v létě na louce, ale že by se nějak předvedli, to se říct nedá. Spíš právě naopak. A nejhorší na tom byly ty písničky. Strašný. To jsem fakt nepochopil...(22.10.2012)

• Radek99

Mediální výchova dítek v Čechách...chybí tu už jen víc dětského rapu... Filmový kýč dekády.(6.12.2011)

• Fr

VYČISTÍME VAŠI PEŘINU I OD ZLÝCH SNŮ....... /// (A TO MÁ BEJT JAKO CO?) Přiteplenej Mádl, kompletní rodinka Bílý (ty vole, týhle ne...), taneční chorea, že bych (dost často) blil (nebo zvracel) a autory textů bych nechal (pro výstrahu) popravit (neberte to jako výzvu k násilí proti skupině obyvatel). Ale třeba je tahle brutální krávovina jen pokusem o moderní pohádku (mě napadá...) s ohromnou dávkou recese, ke který výkřiky ,,TO SE MI SNAD ZDÁ“ patří stejně jako mix pouťovejch odrhovaček s odrhovačkama od Kabátů. (Čistě z badatelských důvodů by mě zajímal 3D efekt...) A dám (vyloženě jen a jen za sebe) 2* za originalitu, Rodenův zpěv a víru, že ZLEJ SEN SKONČIL! Ale třeba se to dá ,,naposlouchat“ a ,,načumět“ (toť můj pokus o recesi!).. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že v hospodě ,,U Vojtka“ jsou k vidění strašný sračky. 2.) Jsem hrdým vlastníkem mapy ,,Kachny ve světě“. 3.) Chci vidět tu, kterou maj chlapi v peřině. /// PŘÍBĚH ** HUMOR *(?) AKCE ne NAPĚTÍ ne(6.11.2011)

• Dudek

Zklamání. Hudební čísla jsou prostoduchá, příběh nesoudržný, podivně vyprávěný a režisérova imaginace značně vyčerpaná.(25.11.2013)

• Psema

Zvrácenost, jejíž scénář sepsalo tříleté dítě pomocí pastelek a toaletního papíru a kterou Brabec natočil ještě uměleji než všechny svoje dosavadní filmy. Výsledkem je tupá a přeslazená maškaráda totálně vymletých známých ksichtů a jejich spratků, kde si logika bere permanentní dovolenou a kde nedrží pohromadě ani základní parametry příběhu. Vašutovy "rejbeny", filtr z podtácků, plácání po dětských prdelkách ve slowmotionu a Support Lesbiens s Kabátem? WTF? Vidět 3D verzi, asi bych šel z všudypřítomné kombinace bledě modré, žluté a růžové klopit.(19.6.2011)

• Pethushka

Šíleně moc neslučitelných barev, spousta ne moc povedených představení a kýčovitých kostýmů. Dětské obsazení je v mých očích bída největší. Holčička ani chlapeček moc hereckého talentu totiž nepobrali. Celé to potom vypadá uměle a trapně. Hafo známých jmén na jedné kupě také zázraky neudělá. Na place máme totiž nepřirozené antiherce a poměrně dobrýmé herce, kteří zase nemají šanci pořádně hrát. Neladí to..vůbec. Při životě to drží snad jen zpěv Lucky Bílé. 1*.(20.11.2011)

• HollyW

Když to vezmu od prvních sekund, tak už v té chvíli to pro mně nevypadalo (ani pro film) růžově. Hlavní partner TV Nova, která je zajisté vždy zárukou dobrého pokoukání. Hlavní mediální partner Blesk. To asi znamená, že ve filmu uvidím naše dobré známé selebrity, které na nás neustále koukají z bulvárních plátků, když jen projdeme kolem trafiky. A taky že jo. Po pěti minutách sledování mě akorát jímala hrůza, která se střídala s děsnou panikou. Pak to plynule přešlo do nudné nudy. Nějak mi ušlo o čem že to vlastně bylo. Jediné co mělo nějaký náznak děje, bylo že se jim ztratil děda Polívka. U filmu mě také neustále přepadávala myšlenka, že talent českých dětských herců asi umřel společně s Tomášem Holým. Nebudu to nijak radši rozvádět, nebo mě zavřou už jen za moji představu brutální vraždy. Ale to není jen u dětských herců. Třeba taková Darinka Rolinsová.. no radši nic... Kromě toho, by měli pár lidem zakázat i "zpívat", protože to se vážně nedalo poslouchat. Tak sakra když už je to označeny jako muzikál, lidi by tam měli umět zpívat ne? Nebo to je jen moje bujná fantazie? A když už jsme u toho zpívání. Ten exot co psal texty písniček byl asi na nějaké droze, nebo jen mírně postiženej. Už radši končím, nebo budu sprostá. A proč vlastně dávám jednu hvězdu? No za Káju Rodena a zpěv Lucky Bílé. Jinak samé peří. P.S. Kájo VÁŽNĚ máš tohle zapotřebí?Zrovna ty? Českej herec na kteryho jsem pyšná? Vzpamatuj se člověče! .... Možná se mi to ještě víc rozleží v hlavě a nakonec to pošlu do odpadu. Jak jsem měla původně v plánu. No nevím...(26.12.2012)

• StarsFan

Film, na který jsem šla z recese, a tak ho i hodnotím. Místy jako velmi zábavný (při závěrečné scéně, kde Roden vede kachny jsem vyprskla smíchy), většinou ale kvůli nekonečným písním poměrně zdlouhavý. Což by tedy tolik nevadilo, kdyby hudba posouvala děj někam kupředu, jenže ona je pro příběh asi tak nelogická, jako kdyby někdo vydal CD písní a následně se rozhodl vymyslet film, kde všechny tyto skladby zazní. Což možná odpustíte zábavnému a chytlavému Zpívání v dešti, ale rozhodně ne V peřině, kde maji všechny hudební hity totožnou melodii a zaznívají v nich inteligentní texty ve stylu: "Skok je víc než krok" nebo "A co takhle Simona? Nutil mě nosit kimona." O co tomuhle filmu šlo doteď netuším (dědeček zmizí, všichni sténají, ale nikdo ho nehledá, a když se nakonci filmu konečně tatínek dozví, kde dědeček uvíznul, rozhodne se o tom nikomu neříct a nechat dědečka, aby si poradil sám), osobně ho ale podezírám z feministického extremismu. Ve kterém jiném filmu narazíte na muže, který si ani neumí zavázat tkaničku u boty a i při zpěvu oslavných písní na ženu působí jako gay? Nebo jiného muže, který kdyby žil o dvacet metrů výše nad úrovní moře, asi by se závratí ani nepohnul z místa?(21.7.2011)

Mám rád vlezlý optimismus, nevadí mi jednoduchý hudební doprovod, neurážejí mne triviální texty a nepotřebuji si svým hodnocením dokazovat, že již nejsem dítě. A ač jako člověk bez fantazie si spánek nekomplikuji sněním, tak tuto pestrobarevnou kravinku v poklidu přijmu se shovívavým úsměvem.(18.9.2012)

• Hitman_47

Zločin proti lidskosti má konečně jméno !(17.11.2011)

Brabec pochopitelně naprosto zvrtal vyprávění, dokázal ale přenést neuvěřitelně pozitivní náladu snad na každou třísku v kinosále. Především díky hercům, chytlavé muzice (rapující děti díkybohu nepřesáhnou rozsah prezentovaný v traileru) a fajn atmosféře tak mohu V peřině doporučit. Nečekejte zázraky. Ale očekávaný průser taky ne. Především ale, na rozdíl od autorů Kozího příběhu Brabec obstál jako průkopník - 3D je dobré a funguje.(2.6.2011)

• Ded@M@tes

Čistě vzato totální blbost, ale na odpad to není, ikdyž to má blízko. Děj je chatrný a písničky na hraně posluchatelnosti. ( Hodnocení: 1/10 )(21.4.2012)

• Ainy

Jako písničky jsou to celkem fajn, příjemné texty, ale ten děj ... ten děj je nevydýchatelný. Jediná fajn postava tam je Kája Roden. Ty zrzavé vlasy a vousy mu seknou ;-) Lucka Bílá má skvělý hlas, ale mi se do pohádky prostě nehodí. Slyším ji tam a připadá mi to jak z muzikálů, které mimochodem moc v lásce nemám a ve kterých ona hraje. A nejen její hlas, ale i další interpreti mi tam nesedí...(27.12.2013)

• paascha

Nedokázal jsem se dostat přes titulky, takže odpad je zcela na místě(26.12.2011)

• Ony

Zákeřnost tohoto filmu tkví v tom, že nakonec není až tak hrozný, jak by člověk čekal. Já například počítala s tím, že u něj umřu, ale nakonec to byla průměrná trapnost, kterou v Brabcově případě šlechtí, že není ničeho adaptací (i když podle mě jsou tam zřetelné odkazy na Gombrowiczovu Pornografii).(16.6.2011)

• Hunt

moc pěkná výprava a kamera- končím s pozitivy, příběh BÍDA, hudba a texty BÍDA (což u muzikálu je dooost podstatné), celkově film BÍÍÍÍDA!(1.1.2013)

• Arbiter

.. a protože tohle je něco strašnýho, pojďme si raději povědět mnohem méně děsivou pohádku. Pohádku od Martina McDonagha s názvem Polštářník: Bylo nebylo, žil byl jeden pán, který ale nevypadal jako obyčejní páni. Měl přes tři metry na výšku a byl celý z naducaných růžových polštářů: polštáře měl místo rukou, polštáře místo nohou, i břicho měl z jednoho velkého polštáře; z malinkatých polštářků měl prsty a i místo hlavy měl velikánský kulatý polštář. A na téhle hlavě měl dvě kukadla z knoflíků a velkou usměvavou pusu, kterou se tak na všechny culil, že mu byly neustále vidět zuby, které měl také z polštářků. Malých bílých polštářků. Polštářník takhle vypadat musel - musel se zdát měkounký a neškodný, a to kvůli své práci. Vykonával totiž velmi smutné a těžké řemeslo… Kdykoliv někde žil nějaký převelice smutný pán nebo paní, co si zakusili tak těžký a strastiplný život, že ho jednoduše chtěli ukončit, že s tím vším prostě chtěli skoncovat a učinit tak přítrž veškeré té bolesti, inu, přesně ve chvíli, kdy už se k tomu odhodlávali, kdy se už už chtěli podřezat, vystřelit si mozek nebo se udusit plynem, Polštářník za nimi přišel, přisedl si k nim, zlehka je objal a řekl: "Posečkejte ještě chviličku." Načež se čas začal tak prazvláštně zpomalovat a jak plynul pomaleji, Polštářník se vrátil v čase do dob, kdy ten pán nebo ta paní byli ještě malé děti, do dob, kdy ještě tak docela neokusili všechny své pozdější životní hrůzy. Polštářník pak měl před sebou velmi smutný úkol, protože jeho posláním bylo tyhle děti přesvědčit, aby spáchaly sebevraždu a vyhnuly se tak těm rokům útrap, které by pro ně beztak skončily úplně stejně: s hlavou v troubě, pohledem do hlavně brokovnice, na břehu jezera... Pokračování překladu Davida Korandy s jeho laskavým svolením zde.(25.12.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20