Sherlock (2010) (seriál)

Víte co nesnáším na tomhle seriálu ??? Když zkouknu celou sérii naráz a pak musím čekat na další rok !!!! Před první shlednutím jsem byl mírně skeptický,Sherlock in 21 century WTF, ale řikal jsem si produkce VB a Freeman, jehož stopař je užasný, mi dávali naději, že to bude dobré, a ono to bylo setsakramentsky dobré, přímo famozní, po každém dílu jsem odpočítaval čas, kdy poběží další :-) PS : vyhněte se českému dabingu !!

Poslední skaut (1991)

Jízda plná neskutečných hlášek od začátku až do konce, vynikající duo hlavních protagonistů Wayans,Willis kdy ani jeden není horší ani lepší, ale neskutečně se doplňují. Je to prostě kultovní záležitost a humor podle mého gusta, protože se s ničím a s nikým neser.... :-)

Trainspotting (1996)

Kultovka, víc není co dodávat. Anglický černohumorovky jsou BEST !!!

Temné stíny (2012)

Pokud někdo šel do kina s tím, že v tomdle filmu snad najde smysl života tak ho předem lituji, Burtonovi filmy nejsou pro každého, nelze v nich hledat nic intelektuálního, ale vesele střeštěného, na tenhle film jsem šel s cílem se pobavit, a to se mi taky splnilo. Tento film nebyl filmem Deppa, byl spíše skládačkou velmi dobrých rolí všech zúčastněných. A jako třešnička na dortu úžasná Eva Green !!!!!!! :)

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Dlouho, dlouho se čekalo na pokračování, ale že to stálo za to. Ano jedná se o nejkvalitnější díl, který je naplněn vynikajícími hláškami a řada vtipných situací zaručuje super podívanou, která i toho největšího bručouna přivede k smíchu. Ale musím přiznat, že jsem měl obavy, jelikož pauza byla dlouhá, ale to tomu nejspíš prospělo, film a postavy zrají jako víno. Dle mého názoru jedna z nejlepších komedií poslední doby.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Mnohými milovaný, mnohými zatracovaný...serial, který nesedne každému. Není to žádná podivaná pro pseudointelektuály, hledajicí smysl života za tlustými brýleme dívajicí se na černé kolečko na bílém pozadí a dumající jaké to je dílo....tenhle kousek je ukázka nadherného úžasného britského humoru, kterému není nic svaté...tendle seriál je pro mne kultem !!!

Čas probuzení (1990)

Tento mistrovský kousek nepotřebuje dlouhé komentáře, je naprosto jedinečný, úžasný, mohl bych jej zahrnout všemožnými superlativy..film zanechávajicí nesmazatelné stopy v divákově duši

Černá labuť (2010)

Pět hvezdiček, ale pouze na první shlednutí, film svým způsobem naprosto výjimečný, úžasná sonda do lidské duše a schopnosti člověka udělat cokoliv a naprosto popřit svou osobnost aby dosáhl toho po čem touží, i když za cenu krutých a tragických následků, ale přesto tomu filmu něco chybí, to kvůli čemu filmy vyhledáváme znovu a znovu. Nějak mě tento film nechytá za srdce, tak aby si jej zapl při dlouhém večeru...výjimečných filmů je spousta, ale jedinečných jen pár a tento k nim bohužel nepatří.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Obrovské ale obrovské překvapení, vůbec jsem netušil co od tohoto filmu čekat...ale smích začal už na začátku a neutichal dlouho, předlouho po závěrečných titulcích. Satirický skvost, kdy hlavní hrdina dokáže každého naprosto zadupat do země úžasnýma hláškama. Ale tento film není jen výjimečnou komedií ale také nutí se zamyslet, nevím zda tvůrci toto zamýšleli ale ukázali nádherný vliv médií a umění mystifikace a jeho vlivu na populaci.