• Pohádka
  • Rodinný

Haló, haló! (1982) (seriál)

Naprosto originální pojetí anglického humoru. Příběh odehrávající se za 2. světové války ve Francouzkém Nouvionu s jeho postavičkami. Hlášky typu : " Bodré podoledne " nebo " To jsem já Le Clerc " již zlidověly.

Jehla (1982) (TV film)

Velmi kvalitní TV film z roku 1982. Herecký koncert Jany Brejchové !

Morgiana (1972)

Vynikající Iva Janžurová ve filmu Juraje Herze. Tvůrci drží diváka v napětí až do konce za podkresu vynikající hudby Luboše Fišera. Škoda jen nočních záběrů se špatně nasvícenou scénou, takže se divák hůř orientuje.

Ohnivé ženy (1984) (TV film)

To by člověk vyskočil z kůže !!!

Co je doma, to se počítá, pánové... (1980)

Poklačování filmu "Zítra to roztočíme, drahoušku", již ale o hodně slapší scénář. Miloše Kopeckého zde nahradil Jiří Sovák.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Iva Janžurová exceluje po boku Rudolfa Hrušínského ! Čáry Magi !

Světáci (1969)

Herecký koncert všech zúčastněných. Zdeněk Podskalský dal při natáčení tohoto filmu všem hercům možnost vymýšlet vtipné gagy a doplňovat tak scénář. Např. scéna, ve které Jiřina Bohdalová říká Ivě Janžurové ...SEDNI SI ! ...a ona odpovídá... JÁ SEDÍM....ONA SEDÍ.... Tento film právem patří do Zlaté kolekce české kinematografie !!!

Nikdo nic neví (1947)

Báječná komedie s Jaroslavem Marvanem a Františkem Filipovským v hlavních rolích. Skvěle jim sekundovala Jana Dítětová a Stanislav Neumann. V tomto filmu bych vyzdvihl herecký výkon Františka Filipovského, který byl obzvláště ve scénách, kdy uprchlíci ujíždí s nákladním automobilem nenapodobitelný, co se týče výrazových prostředků a mimiky obličeje !!!

Jezerní královna (1998)

Příběh se nevymiká průměru, dobré herecké obsazení z české strany a velmi nakažlivá hudba Ondřeje Soukupa.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Jedna z perel Československé televizní tvorby !!!