The Wheeler Dealers (1963)

James Garner rozhodně měl komický talent, čehož je tento snímek důkazem, ale sám o sobě není až tak dobrou komedií, protože zde hodně často vázne tempo, kdy chvílemi, jako kdyby se ani nic nedělo. Což je škoda, protože divák se v takových pasážích hodně rychle začíná nudit. Místy se ale budete usmívat.

Road to Rio (1947)

Dvojice Bing Crosby a Bob Hope je natolik dobrá, že se prostě muselo z tohoto filmu něco povést. A rozhodně se povedlo. Skoro jako kdyby se v tomhle snímku trochu inspirovalo "Někdo to rád horké", ale "Road to Rio" přece jen není až tak vtipný, není tak nařachaný a nedostane vás tolik. Přesto vás bude nejspíš bavit.

Blood Soaked (2014)

Snímek „Blood Soaked“ je velká amatéřina a bohužel to tentokrát nemá nic pozitivního, co by šlo na snímku vyzdvihnout. Nezaujme vás děj, nezaujmou vás herci, nezaujme vás ani jeden nápad. Nacisti jsou zde trestuhodně nevyužiti, navíc budete mít pocit, že je snímek zbytečně dlouhý, a to vlastně ani tak dlouhý není. Věnujte čas raději něčemu jinému než takovému filmu.

Batman a Harley Quinn (2017)

Kdo by to byl čekal, že z komiksového animovaného filmu mě nejvíce nadchne muzikálové číslo. Ale scéna v baru je prostě dobrá a obě písně, hlavně tedy ta první, jsou docela chytlavé. Navíc je to laděno do humoru, což se s postavou Harley Quinn dalo čekat. Po dlouhé době komiksový animák, který mě bavil.

Správná parta (2016)

Takový ten klasický rodinný film, kde jde hlavně o to, aby děti zvítězily nad zlými dospělými, v tomhle případě i díky sci-fi udělátkům, která se zde objevují. Pár známých tváří se zde objeví, většina z nich se trapně pitvoří, film trochu překvapí přítomností digitálních triků, ale moc jich není, stejně jako není moc zábavy ve sledovaném díle.

Stůl číslo 19 (2017)

Člověk by si myslel, že to bude zajímavá komedie - zajímavá hlavně díky obsazení - ale ono je to nakonec docela hořkosladké. A není to špatné. Jenže pak se tvůrci rozhodli, že všechno zabijí tím, že předvedlo tak pitomý konec, jaký se dlouho neviděl. Když nevíš jak, tak sázej a profláknuté hollywoodské recepty.

Ernest boduje (1995)

Tady už se Ernest moc opakuje a Jim Varney hraje v podstatě to samé, co hrál v dílu ve škole. Na jednu stranu trouba, který všechno pokazí, ale pak najednou skvělý hráč basketbalu, kterému sláva stoupne do hlavy. Už jde jen o to pitvoření se a o kontrast blbosti a dokonalosti, kdy nakonec blbost vítězí, protože je krásně prostá.

Dům k pověšení (1988)

Na filmu je paráda, že se na jednu stranu jedná v podstatě o dokumentární film, který se snaží zachytit každodenní život cikánů, ale pak najednou dojde na scény, které jsou ve své podstatě epické a vizuálně krásné. A i když se film tváří ze začátku jak komedie, jeho vyznění nabírá na drsnosti a nepříjemnosti, až k samotnému konci. Parádní filmová práce!

Pokoj (2003)

Vzhledem k tomu, že je tohle kultovní snímek, na který mnozí diváci nedají dopustit, asi jsem čekal, že to bude ještě větší pecka. Musím ale uznat, že herecký projev Tommyho Wiseaua je prostě natolik špatný a natolik jedinečný, že budete místy jen zírat na to, co vyplodil. Mysle to vážně, nebo ne? To je jedno, tohle je něco, co vás dovede snadno odradit. A asi i nadchnout. U mě je nadšení decentnější.

The Most Hated Woman in America (2017)

Životopisný příběh o ženě, která chtěla v Americe ukázat, že je možné žít bez toho, aby člověk věřil v boha. Ano, nedopadla dobře. Tohle samo o sobě je zásadní skutečnost, pro kterou stojí za to na film kouknout, pokud o Madalyn Murray O'Hair nic nevíte. Provedení je ale spíše takové obyčejné, zbytečně střihové.