Terumae romae II (2014)

Vlastně se docela divím, že vůbec na nějaké pokračování došlo, protože tohle je snímek, který je tak specifický že si říkáte, jak k tomu mohl ještě někdo něco vymyslet, ale stalo se, je zde druhý díl a není to špatné, jsou zde docela dobré vtipy, ale je to jinak v podstatě to samé, co dostanete s prvním filmem.

Ticho na moři (2011)

Čekal jsem, že to bude film, který dokáže s člověkem zamávat, ale to se nějak nestalo. Ne že by to bylo vyloženě špatné, to zase ne, pořád je to snímek o jednom silném válečném příběhu, ale to provedení je místy takové očekávané, jako kdyby se z té strojenosti vytratily emoce, které to mohlo mít.

The Crazies (1973)

Snímek „The Crazies“ skvěle odkazuje na to, jak v kritickou chvíli zasahují lidé, kteří k tomu možná ani nemají vhodné kompetence, lidé, jež možná ani nechtějí chránit, ale prostě jdou a dělají, co se jim řekne. Stávají se ovcemi, lidskými ovcemi, které nejsou schopny rozeznávat dobro a zlo, prostě jen jdou a nedívají se napravo nalevo. Nemyslí. V téhle kritice byl George A. Romero prostě skvělý.

Holky na tahu (2017)

Jakmile se něco děje, je to dobré, je to vtipné, má to správný drive. Ale ve chvíli, kdy začnou všechny zúčastněné hodně mluvit, už to není ono a je to akorát trapné, bez nějaké pořádné hlášky, kdy se dámy chovají s prominutím jako krávy. Bez výjimky. Celkově zajímavé obsazení, které je zabito zbytečnými kecy, jež nemají hloubku ani vtip.

Fantastická čtyřka (1994)

Jasně, že to je špatné, sám Stan Lee řekl, že se tenhle film neměl stát, ale co jen na tom nejhorší, on se nestal. Neměl pořádnou premiéru, a to i přesto, že byl natočen. Přitom vznikly mnohem horší filmy, které by si zasloužily skutečné zatracení. Za mě je to v konečném důsledku pořád nejlepší adaptace těchto komiksových postav.

Jádro (2003)

Klasicky špatný americký katastrofický film a zároveň sci-fi, které je moc přitažené za vlasy, moc patetické a bere se příliš vážně, i když by bylo mnohem lepší, kdyby to bylo pojato jako klasické béčko, navíc s celkem dobrými efekty. Herecké obsazení se povedlo, to jediné se musí opravdu pochválit.

Pokrevní bratři (1999)

Teda to jsem zíral. Tohle není jen nějaká obyčejná kriminálka/thriller, tohle je pořádně drsný film o tom, jak se dva bratři rozhodnou, že vezmou spravedlnost do vlastních rukou jako dva svatí, kteří jsou vyvolení zbavit svět špíny. K tomu skvělý Willem Dafoe, jenž je v roli policisty úchvatný. Velké překvapení!

Ernest jde do školy (1994)

Zatím rozhodně nejslabší Ernest, kterého jsem viděl. Už tu jde jen o to, jak se bude Jim Varney pitvořit, což na dobrý příběh prostě nestačí. Je tu ale zajímavý kontrast mezi chytrým a hloupým Ernestem, který ale končí právě s tím, jak se Ernest více a více pitvoří. Tím to vlastně zabíjí a chvílemi bolí sledovat film.

Bloodlock (2008)

I když má z hlediska dějového snímek „Bloodlock“ nějaký potenciál, jakákoli možnost diváka vystrašit je v něm zabita téměř amatérským provedením, které se vleče celým filmem. Je to škoda, protože tajemné místnosti a co je za nimi, jsou tématem, které mám docela rád. Tady ale není nic, co by vás nějak rozhodilo, co by vás dovedlo napnout. Tihle tvůrci z toho víc udělat nemohli.

Dítě z Osirisu (2016)

Já jsem čekal, že tohle bude něco skutečně špatného, ale jak se ukázalo, vůbec to nebylo tak zlé, jak by si jeden myslel. Jsou zde dobré prvky sci-fi, je zde i nějaké to vztahové drama, v tomto případě mezi otcem a dcerou, které je sice provařené, ale fajn, dá se to kousnout, a pak je zde i triková stránka, která mile překvapí.