Třicet dva krátkých filmů o Glennu Gouldovi (1993)

Tenhle film zaujme na první pohled tím, o kom vlastně je. Glenn Gould byl rozhodně zajímavou osobností, a to hlavně ve smyslu geniální a divnou. Ale na druhý pohled tenhle životopisný dokument/hraný film zaujme i svým provedením, kde jsou scény ze života, rozhovory, animace, prostě všechno možné. A přitom to drží pohromadě.

Můj král (2015)

Zajímavé drama. Anebo alespoň drama se zajímavým rozjezdem, které se ale postupně stává nudným a nudnějším. Tak nějak očekáváte, že z toho najednou bude něco velkého, něco skvělého, ale ten film se tam nedostane. Ani ty scény nenávisti, vzteku, konfliktu nejsou tak skvělé. Jen Vincent Cassel ukazuje, jak je skvělým hercem.

Na Hromnice o den více (1993)

Když snímek začínal, říkal jsem si, co na něm může být tak skvělého, že je obecně tak dobře hodnocen. Když snímek končil, říkal jsem si, že už chápu. Tohle je prostě celkově tak skvěle natočená komedie, že dnes už v podstatě nemá obdoby a podobných filmů se točí málo. Bill Murray je geniální herec!

Admirál (2015)

Holanďané naplno ukazují, že historické velkofilmy už skutečně nejsou jen doménou americké produkce, ale i další země je zvládnou naprosto bez problémů a to v kvalitě, která místy až omračuje. Ty námořní bitvy jsou zde skutečně skvělé, místy je top patetické, ale to překvapivě tolik nevadilo. K životopisným filmům to patří. Výborné.

Lolo (2015)

Od Julie Delpy jsem asi i scenáristicky čekal trochu více, ale režisérsky je to celkem dobře zvládnuto. Celkem dobře natočená komedie, která má zajímavé charaktery, ale která je bohužel celkově tak nějak o ničem. Potěší spíše některé scénky jednotlivě, než aby dovedl potěšit celý film jako solidní komedie.

Chvění 5: Pokrevní linie (2015)

„Tremors 5: Bloodlines“ je tak film především pro fanoušky, kteří ocení, že se jejich oblíbený hrdina vrátil. Ale už to není film pro ty, kteří se chtějí bavit. Budete se trochu nudit, a to i přesto, že nějaké velké povědomí o sérii mít nemusíte. Trochu to zlepší vztah k hlavním postavám, ale jinak to důležité není. Nepovedlo se však využít humorný potenciál série, jenom se přešlapuje na místě.

Sbohem, má konkubíno (1993)

Velmi intenzívní snímek, u kterého by vás nenapadlo, že bude jedním z nejlepších propojení osobního, lidského dramatu, spolu s dramatem společenským. Ale právě to se od něj dočkáte, a k tomu ještě máte navíc velmi silné scény, které jsou schopny se vám nadlouho vrýt do paměti. Snímek, který vás nenechá vydechnout.

Stag Hunt (2015)

Tohle opravdu není snímek pro mě. Byla zde snad jediná scéna, která mi přišla alespoň trochu vtipná, ale jinak jsem měl pocit, že se dívám na něco neskutečně otravného, ale přitom se toho nemůžu zbavit, nemůžu se podrbat. Situace sama o sobě není vtipná a vtip se z ní dostat nedaří. Stejně tak ani drama. "Stag Hunt" prostě ne.

Hra na pláč (1992)

Snímek se skvělými, více i méně očekávanými zvraty, které posouvají film jakoby naprosto někam jinam. Film o tom, jak je láska komplikovaná, vlastně natolik, že ani sami její aktéři vlastně nejsou schopni poznat, jestli milují, co nebo koho milují, a jak moc jsou pro svou lásku schopni obětovat. Stephen Rea úžasný, Jaye Davidson nádherný a samozřejmě skvělý Jim Broadbent ve vedlejší roli. Ale ten příběh...

Plan 9 (2015)

Marně jsem čekal na to, že to bude tribut Woodovu filmu, ale tohle je opravdu jen takový rádoby remake v moderním podání, který se snaží o něco vtipného, ve skutečnosti však neuspěje v žádné rovině. Není to vtipné, není to zábavné, není to v podstatě nijaké a ani trochu nahoty to nezachrání. Možná i Ed Wood by byl zklamaný.