Svatební hostina (1993)

Ang Lee mě tímhle filmem docela překvapil, ale on je prostě ukázkou režiséra, který zvládne dobře natočit v podstatě jakýkoli žánr. A tahle homosexuální komedie je podaná tak krásně lidsky, že vás prostě musí bavit. Není to tak vtipné, jak jsem očekával, ale právě lehkost humoru a celkového pojetí vás dovedou odzbrojit.

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance (2015)

Nedám tomu, 100 %, ale 90 % jen proto, že místy tam prostě jsou hluché momenty, které mě nebavily, ale jinak mi tohle přišlo jako naprosto parádní béčko, ještě lepší než první film natočený před pětadvaceti lety. Je to strašně levné, místy strašně hloupé, ale přitom krásné, nostalgické a s parádním hudebním soundtrackem. Jestli se bude vybírat na třetí film, budu jedním z přihazujících.

Zatracený (2015)

Western se naplno vrací na filmová plátna i na optické disky a já jsem tomu nesmírně rád. Tenhle žánr má pořád budoucnost, i když by mu to před pár lety nikdo nepředpovídal. Otec a syn Sutherlandové by se před kamerou měli potkávat častěji, protože jejich spolupráce funguje. A tenhle film taky. Přesně tak drsné i tak hnusné, jak si přejete.

Naeboojadeul (2015)

Kdyby jen ty filmy nebyly tak zbytečně natahované. To by se mi to pak možná i víc líbilo. Ale mm pocit, že oni si Asiaté mnohdy drží dvouhodinovou stopáž čistě proto, aby to ty dvě hodiny mělo. Relativně dobrý příběh je tak rozprostřen do doby, která mu nesluší, kde se vytrácí napětí a nastupuje nuda.

The Fall of the Krays (2016)

Zase jeden z těch klasický britských thrillerů současné doby. Sice se jedná o pokračování, ale to pokračování nenavazuje na nic, co by vás odrovnalo. Je to prostě jenom dvojice grázlů, která si chce hrát na velké mafiány a také na to nakonec doplatí. Není to v ničem překvapivé, prostě celkem standardní podívaná.

Smyčka se stahuje (2016)

Chvílemi se to snaží být až moc vážné a až strašně moc dospělé, i když jsem měl pocit, že by tomu docela slušelo, kdyby se to nebralo tak vážně. Ale Scott Eastwood dokazuje, že sice nepodědil naprosto všechny herecké schopnosti svého otce, ale tvrďáka může hrát naprosto s přehledem. Ten chlap mě začíná bavit a nejenom proto, že je stejný ročník.

Modrý drak (1993)

Takový zajímavě lidský film, což mě na něm dostalo. Jako kdybyste se nedívali na asijský, ale klidně evropský film. Takové krásné - ne nutně vždy dějem - nahlédnutí do obyčejného lidského života, které se mě tak nějak mile dotklo, že jsem u filmu udržel celou dobu takovou příjemnou, mírumilovnou náladu, a to přesto, že to je politicko-kritický snímek. Ale ten dětský pohled tady vede.

Piano (1993)

Taková trochu jiná romance. Nemluvící - pouze z vlastní vůle - žena se přesouvá na druhou stranu zeměkoule, aby zde poznala, jak také může vypadat láska. Harvey Keitel, Holly Hunter, Anna Paquin a samozřejmě i Sam Neill v naprosto skvělých rolích, které gradují příběh, který rozhodně není pěkný, ale silný ano.

The Program: Pád legendy (2015)

Snímek je opravdu ubíjející v tom, jak je jednostranně zaměřený, ale vzhledem k tomu, že se mnohé roky Lance definoval jako svatý, tak je to příjemný pohled. Navíc jsem až teď zjistil, jak hluboce to vlastně všechno šlo a jak to i vypadalo. Zase tolik mě před tím celá aféra nezajímala. Ben Foster i Chris O'Dowd výborní!

Zbrusu Nový zákon (2015)

Francouzi mají hezký smysl pro humor, který mi celkem sedí. A vlastně i další frankofonní národy, které se na filmu podílely. Jenže i když se mi místy film hodně líbil a přišel mi vtipný, pořád je zde taková podivná hluchá linka, kdy jsem filmu nebyl schopen věnovat pozornost celou dobu, protože prostě místy nudí. Škoda, ale pořád velmi fajn.