Naši v Paříži (1967)

Viděl jsem na TV Československo. Vystupuje tam mimo jiné Valdemar Matuška, i Hana Hegerová. Právě Hana Hegerová zpívá i francouzsky, ostatní česky. Proto mi přišlo zajímavé, co asi na tu naši řeč tehdy návštěvníci (bylo plno), říkali. Asi je to moc nemohlo dlouho zajímat, ale spíše to vydrželi.

Pokrevní bratři (1975)

Film jsem viděl v době vzniku, kdy šel v zdejších kinech. Už se zdá, že bílý muž nepomůže svému rudému kamarádovi, že se změnil. A přece jde do sebe, zlepší svou kondici i vzhled, a dostane rudého muže ze zajetí, aby si nakonec řízli žilou, a spojili svou krev navzájem. Lehká oddechovka, romantická, ideální pro děti a mládež.

Lupa je tlustý sklo (1984) (TV film)

https://www.youtube.com/watch?v=-rsoIZKfAG0 Lupa je... Milá dobová minikomedie o jedné praštěné dospívající holce, i tehdejších vztazích mezi lidmi. Viděl jsem tenhle filmík už jako dospívající, a tehdy mi přišel velmi vážný. Takže ale k té lupě - mělo by to být zvětšovací sklo.

Zlatá slepice (1980)

Film, který byl asi natáčen, jako zábava pro letní kina, která se koncem 70. let 20. století, ale i v 80. letech téhož století hojně po celém ČSSR navštěvovala. Nápad to není špatný, tehdy se takové fantasy komedie točily dost často. Aktuálně k shlédnutí zde : https://www.youtube.com/watch?v=NwOXjGaAnGE

Anna, sestra Jany (1975)

https://www.youtube.com/watch?v=FdHsW-BFKrQ Takový pohodový, rodinný film. Mě se dobře na herecké výkony točící se především okolo trávení času mladých lidí, koukalo. Je znát, že scenář psal Jaroslav Dietl, a díky němu, je tenhle polozapomenutý film, koukatelný.

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017)

"Hurvínek a kouzelné Muzeum", rozhodně není propadák. Doba se změnila, takže proč by i nám tak známé dřevěnné postavičky bez gest a mimiky, ji náhle nemohly mít? Hurvínek určitě zaujme malého diváka, a oblíbí si ho. A právě malému divákovi je tenhle film určený, třebaže klidně snese i zařazení - rodinný film. Hurvínek statečně bojuje proti likvidaci muzea, a vede si v tomhle boji, díky přízni osudu velmi dobře...