Záblesk slávy (2012)

Půvabné prostředí, nádherné písničky, úžasná Whitney. To byly klady. Nepodařený zpěv na playback, podivně obsazené mužské role. To byly mínusy. Film mě potěšil a nic hlubšího ve mne nezanechal. R.I.P. Whitney Houston.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nejvtipnější na celém filmu byly ty vážné výrazy, které měli všichni na tvářích. Vždyť jde o takovou blbost, zcela seriózně! Efekty super, ale od spojení kovbojů a vetřelců (!) bych tedy vyžadoval promyšlenější a uváženější děj radši, než takovouhle slátaninu.

20 000 mil pod mořem (1954)

Jako malý kluk jsem četl knížku a jako trochu větší kluk jsem se podíval na film. Z obojího jsem byl nadšený. Tohle je totálně nadčasový film.

Probudím se včera (2012)

Upřímně, takových ztvárnění oněch "návratů do minulosti" je tolik, že už se z toho stává opravdové klišé. A tohle, v českém kabátě, bylo opravdu špatné. Jestli jsem se za celý film zasmál třikrát, nejspíše to bylo z nouze (uznávám, občas se něco povedlo, např. hláška: "Já budu jezdit s kamionem." - "S hovnocucem chlapče" :-D). Na tomhle filmu mi přišlo vše hrozně odfláknuté, opravdu ani tohle česká kinematografie nezvládá?

Mazel (2012)

Přiznám se, že dramata, osudné životní příběhy, snahy o soucit u diváka a vůbec, sondy do životů několika málo osob, mě většinou hodně zajímají a hodnotím je kladně. Mazel je ale výjimka. Přestože funguje stejně jako jiné, podobné sondy, u Mazla mi stejně něco chybí. Pravděpodobně nějaké hlubší citové zamyšlení nebo citová akce. V tomhle ohledu film poměrně drží pouze Mazlovo matka, ze které lze vyčíst mnoho i o životě Mazla, který toho za celý film nemusí moc říct. Příběh je jednoznačný, stručný, tichý a se skrytými emocemi. Asi to tak u kulturistů bývá. Hodnocením si však nejsem jistý.

Horší už to nebude (2006)

Tenhle film mě konečně přesvědčil o tom, že stále existují kreativní duše, kterým přece jen záleží na kvalitě příběhu, nikoli na kvalitě obrazu, resp. použitých wow a aha-efektů. Zkomponování literárního příběhu s tím skutečným bylo opravdu skvostně promyšlené a ztvárněné. Navíc pro celý příběh byli vybrání vyloženě "padnoucí" herci. Maggie Gyllenhaal byla rozkošně a přirozeně krásná. Stejně jako celý film. Hodnotím nejvíc, jak jen to jde.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Moc sympatický příběh o konci světa a způsobu, jak se s ním vyrovnat, případně jej využít k posledním možnostem. Steve Carell na mě působil jako pod nějakým uspávadlem, ne úplně zdravě a nevím, jestli úplně záměrně, nicméně Kiera Knightley naopak brilantně vystihla podstatu filmu a do role se perfektně hodila. Skvělé scény (např. scéna v kamarádském baru Friendsy's)! Hodnotím tedy jako povedené drama s komediálními prvky, vystihujícími nebo naopak parodujícími celou tu "vážnost" situace. Vážně.

Hunger Games (2012)

I když nejsem žádný "fanda" v úmyslných vraždách dětí a teenagerů (mimochodem hlavní moje rozepře s tímto filmem), přiznám se, že mě to svým banálním způsobem bavilo. Bavilo v tom smyslu, že jsem měl stále co sledovat a pokorně jsem čekal na výsledek. Byl to vlastně souboj, u kterého čekáte na výsledek a při něm zároveň sledujete zákulisí a další místa a okolnosti. Zajímavé bylo sledovat snahu o maximální zpestření, ať už různými kostýmy, tak srovnáním prostředí.

Very Potter Sequel, A (2010) (divadelní záznam)

Po nadšení z prvního dílu jsem trochu skepticky (jak už to u pokračování bývá) vrhnul na další, tento. A stala se dost nečekaná věc: tohle pokračování bylo ještě o dost zábavnější! Strašně moc fandím tvůrcům, týmu StarKid, protože se jim povedlo vymyslet a dostat na divadelní prkna (pozor) muzikálovou show, která je nová, neokoukaná a navíc i pro kategorii diváků, pro kterou je v tomto žánru nulový výběr. Vrcholem Sequelu je Umbridgeová, perfektně zahraná Joey Richterem, ale i Draco Malfoy a jeho povedený tatík. Bezkonkureční!

Very Potter Musical, A (2009) (divadelní záznam)

I přesto, že se vlastně o tento počin postaral amatérský tým herců/zpěváků z týmu StarKid, je obdivuhodně konkurenceschopný, nápaditý a hlavně: neskutečně zábavný! Využívá toho, že Harryho Pottera zná snad každý a tím je děj, i přes skoky oproti knihám, srozumitelný. Písničky jsou dost dobře vymyšlené (huidba a text) a perfektně zapadají do konceptu. 5* bezevšeho! Fakt jsem se bavil, každá postava je naprostej unikát! :-)