I dva jsou rodina (2016)

Hoši, dost bylo akčních komedií, potřebujem ňáký drama, řekl režisér. A tak se stalo a vznikla takhleta debilita se zdánlivě zajímavou zápletkou, nicméně s debilním rozvíjením, zamotáváním a debilita konce snad byla předmětem sázky, protože debilnější to bejt už nemohlo. No asi mohlo, tak teda jedna hvězda, ale s odřenýma cípama.

Blade Runner (1982)

Dvě hvězdičky za pár světlých momentů a konečných deset minut, který teda konečně naplnily očekávání té atmošky, kterou by to mělo oplývat.

Ve jménu otce (1993)

Není fér, že film hodnotim, protože jsem ho nedokoukala. Ale bylo to tak žalostně špatný, že to ani nešlo. Proč tam museli hipíci běhat neukázněně po ulici a rozhazovat kolem sebe rozjařeně listí? Vždyť takhle se hipíci chovaj ve Vlasech a to ještě jenom když se zpívá. A jak můžou chtít ukázat totální zlomení člověka po pěti minutách nejspíš různých (ale těžko říct) výslechů, při kterých vyšetřovatelé mlčí, dvakrát ho vytahaj za uši a pošeptaj mu dvě blbý věty. Chtěli tam mít nejspíš všechno, ale tudy cesta fakt vést nemůže, protože pak se člověk kouká na slet scén, který v konečný podobě působí jak jeden díl Létajícího cirkusu.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Netroufám si hodnotit, protože ač jsem to viděla asi před měsícem, tak si vůbec, ale fakt vůbec nepamatuju o čem to jako bylo. Což teda o něčem vypovídá. Jediný co mi galerie připomněla byl Čechov, kterýmu bych před kamerou nevěřila ani smrkání.

Vzpomeň si (2015)

Nebýt nechápu proč posledních deseti minut, kdy mě zklamal nevím jestli blbý herecký výkon nebo blbý dialog, tak by to bylo za pět jen to švihne.

Neonový býk (2015)

Jedna a půl, ta půl hvězdička je za to, že sem to viděla v mimikině, takže mi možná něco uniklo, ale mě to tak strašně nezajímalo, že míň už mě to zajímat nemohlo.

Kniha džunglí (2016)

Dvě hvězdičky za famózní výkon Balúa, Baghíry i ŠerChána, ale teda vybírat jednoho jedinýho živýho herce a vybrat takový kopyto co neumí ani běhat ani šplhat, natož hrát, to teda musel bejt taky výkon. Za ten ale bohužel hvězdička ne-li dvě dolu.

Chlapi nepláčou (2000)

Nevim, nějak mě asi dostala ta polština, kdyby to bylo z améru, tak tomu dam stopro odpad.

Aferim! (2015)

Takovej Django naopak. Za mě opravdu povedený, akorát vtipný, akorát absurdní, akorát smutný, dobrá kamera, herci a tak vůbec.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tři hvězdičky za indiány, který jsem doposud viděla jenom ve Vinnetouovi. No a tak jak někdy přidávám hvězdičku za snahu, tak tady ubírám za zkurvení. Jeden by řek, že takový plazení se divočinou bude celkem napínavá nuda, ale Leo neměl chvíli klidu, za jednim stromem stádo bizonů, za dalším válčí indoši, za šutrem číhá hlavní záporák, po dalších odkulhaných 200 metrech znásilňování. Chápu, že Iňarritu (fakt sem byla na konci v šoku, že to točil von) asi chtěl, aby to mělo koule, ale čeho je moc toho je moc. A tady bylo moc všeho.