Železný Schwarzenegger (1977)

Zajímavá sonda do zákulisí kulturistů. Zde můžeme vidět, že pověstná nečistá konkurence, o které se mluví v modelingu, platí i tady.

Herkules v New Yorku (1970)

No, každý nějak začíná. Arnie může být akorat rád, že se s Cameronem nespojili dříve. Protože si neumím představit Piraňa 2: Létající smrt v hlavní roli se Schwarzeneggerem.

Team America: Světovej policajt (2004)

Podle mého názoru dosti nepovedený snímek. Dny South Prarku skončili a jeho tvůrci se velmi těžko dostávají z jeho stínu. Team America je možná provokující a sprostý, ale všechno to odezní dříve, než skončí titulky.

Salvador (1986)

Napínavé drama, ukazující děsivé okolnosti občanské války v El Salvador. Přitom však není moralizující ani sentimentální. Jako vždy Oliver Stone vypráví příběh svým typickým nezaujatým způsobem, kde všechno jde v rychlém sledu. P.S.: U takových filmů si člověk uvědomí, že podobné konflikty jde opravdu těžko ovlivnit.

Černý déšť (1989)

Řemeslně dobře odvedená práce, ale jinak nic, co by člověka mohlo nějakým způsobem zaujmout. Michael Dougles jako vždy velmi temperamentní a Andy Garcia zase přátelský a laskavý. Takže máte jistotu, že minimálně obsazení si zamilujete.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Geniální britský sitcom. Těžko k tomu něco dodávat. Mělo by se takových dělat víc.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Dost jsem váhal, kolik hvězdiček mám tomuto filmu udělit. Musím říct, že jsem viděl všechny tři díly. A druhý a třetí dokonce ve vyprodaném kině. Takže nikdo nemůže pochybovat o atmosféře při promítání. Bohužel ani to nepomohlo. Vím, že je to Pán prstenů, že to získalo jedenáct Oscarů, vím o podmínkách, v jakých se to natáčelo. Nic to ale nemění na faktů, že je film hrozně utahaný a po většinu času nudný. Samozřejmě, každý má svůj osobní názor, ale tohle přece nejde přehlédnout. Navíc všude oceňované digitální efekty mě moc nepřesvědčily. Je pravda, že jsou na vysoké úrovni, ale stejně člověk pozná, že je to dělaný na počítači a dokud se to nezmění, všechny podobné efekty budu označovat za nepovedené. P.S.: Abych pořád nekritizoval, scéna, kdy z lodě vyskočí Aragorn, a poté tlupa duchů, je opravdu výborná.

Obchodník se smrtí (2005)

Překvapivě velmi povedený film s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Režisér Andrew Niccol velice zajímavým způsobem ukazuje pozadí "všech světových válek" a především odpovídá na otázku: "Odkud mají, sakra, ty zbraně". Doporučují všem idealistům. P.S.: Začáteční scéna je opravdu originální.

Vítejte v džungli (2003)

Obvyklé klišé, které nás může potěšit pouze přítomností Rocka a jako vždy výborného Christophera Walkena.

6. den (2000) odpad!

Tohle by neprošlo ani na videokazetách.