Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

kajas

Na takové dílo ani slova nestačí. A to asi ještě můžu být ráda, že jsem viděla dabovanou verzi, kde Arnie nezní tolik pitomě. Z všudypřítomné příšerné řecké hudby se mi dělalo rudo před očima, dialogy se absolutně nedaly poslouchat, korunu všemu nasazuje tragické zpracování Olympu, opravdu děs a hrůza. Jedna hvězdička za to, že jsem se asi třikrát zasmála, možná to ale ani nebyl účel... ()

havLord

Tento film je jako výkladní skříň* všeho, co se dá při tvorbě filmu pokazit. Je však zvlášť zábavné, když se naň díváte pod vlivem a v kruhu kamarádů. Arnold je v jednom kuse od pasu nahoru obnažen (což film zachraňuje) a vše, na co narazí, nemilosrdně převrátí. Taxík, medvěd, bagr, šestice chlapů, lavička, ... to všechno skončí na střeše. (100% za zábavu + 0% za film) / 2 = 50% a slabší tři boláky. *Shadwell TM. All rights reserved. ()

Kubaso

Jeden z nejstrašnějších filmových průserů, jež můj nevěřícný zrak měl tu čest sledovat. Po tolika letech, co jsem ho viděl prvně, jsem měl za to, že s odstupem času to může být docela sranda, jenže chyba lávky! Film je skutečně monstrózně debilní, ale bohužel se pokouší o humor (nebo o horor?), což jeho nechtěně zábavný potenciál snižuje skoro až na nulu. O tom chtěném se sluší raději nemluvit. To, co mu u mě vynáší jednu *, je dementní scéna souboje s medvědem, jehož nezvířecí původ je natolik očividný, že tvůrci si tím ušetřili místo v titulcích za nápis: "Během natáčení tohoto filmu nebylo zraněno žádné zvíře". Ta hvězda náleží taky Arnoldovi a jeho heroickému souboji s jazykovými bariérami: "I AM HERRKOOLESS!!!" ()

HAL

Jak natočit neskutečnou srágoru a přitom se zapsat do historie tak, že lidé se na váš film dívají i padesáti letech? Stačí mít neskutečné štěstí na to, že ta hromada svalů, kterou obsadíte do role hromady svalů, má překvapivě i velmi bystrý rozum, netušený talent, a neskutečnou cílevědomost. Zajímalo by mě co se režisérovi honilo hlavou v těch dekádách po tomto svém debutu, když sledoval karieru člověka kterého takto "objevil". ()

Bauer

Mr. Olympia Arnold Schwarzenegger spadl z hory Olymp dolů na zem do New Yorku! Teda, jako tohle je kravina, ale na čistý odpad to nevidím. Cílem bylo proslavit kulturistu Schwarzeneggera a to se podařilo. Nevím, kdo jiný by měl hrát právě Herkula, než on, protože vzhledem k jeho obrovitosti a hroudě svalů se na to hodí pouze jen a jen Arní! Snímek působí strašně levně a je to vidět v každém záběru. Vtipné to taky není a ty tupé a idiotské dialogy. To bolelo nejvíc. Scéna kdy se Herkules prohání na kočáru po New Yorku je celkem dobrá. Začátky každého herce jsou těžké a je jasné, že první film bude katastrofa. V případě Arnolda Schwarzeneggera to platí na 100%. Ale kdo ví, kdyby nehrál právě v tomto filmu, tak by na sebe neupozornil a kdo by potom hrál v kultovní záležitosti Terminátor? Bruce Willis, Van Damme, Stallone a nebo nějaká jiní akční ikona filmu?! Takže za tento film by měl být každý fanoušek Arního rád, že vůbec Herkules v New Yorku vznikl! Těch 88 minut jsem mohl ztrávit i hůř, takže toho času ani nelituju, co jsem s tím ztrávil! ()

• Film byl vydán pod názvem Hercules Goes Bananas, který byl později změněn na Hercules in New York, aby byl serióznější. (Danny F.)
  • Schwarzenegger vystupoval v tomto filmu pod uměleckým jménem Arnold Strong. (Stegr)