Rudovous (1965)

Je len málo skutočne ľudských filmov, toto je jeden z nich. Kurosawa točí akoby maľoval, majstrovské dielo vo všetkých ohľadoch.

Mládí (2015)

Hudba (Godspeed You! Black Emperor) a majstrova kamera (Luca Bigazzi) sú dva prvky ktoré vždy vynikajú v Sorrentinovej tvorbe a to až v úplnej dokonalosti. Sorrentino sa tento krát zameral namiesto jedného indivídua na viacero charakterov a tých sa snaží vykresliť aj so všetkými ich čačkami a problémami, (menej je viac) ja som nedokázal nájsť sympatie ani ku jednej z týchto postáv... Dej mimo alpského rezortu a finále výrazne (emočne) pozdvihujú celý film ale už jednoducho nestačia na moje stuhnuté srdce, tak moje oči zostávajú suché po dvoch hodinách pozerania tých pekných obrázkov. La Grande Bellezza je osobitejší film, ktorý ma zasiahol tam kde to bolí a nechal na mne niečo čo som si ešte so sebou dlho nosil, kdežto Mladosť zo mňa opadla po odznení posledného tónu Simple Song.

Kosti a skalp (2015)

Divoký západ v tej divokejšej podobe. Skvelý príklad priamočiarej gradácie deja, ktorý vyústi do divokého finále. Jediná vec čo filmu vytýkam je explicitné zobrazovanie násilia, ktoré síce v malom časovom rozsahu, kladie pred oči niečo čo by aj skúsený rezník považoval za barbarský čin. Atmosféra filmu sa dá krájať, herecká zostava je perfektná, dialógy ma bavili a chcem na svete viac filmov ako je tento.

NotBad (2013)

NotBad is not bad at all, je však skôr záznamom z výletu na Nový Zéland ako plnohodnotným MTB filmom. Pre mňa, ako fanúšika Enduro/Freeride, obsahujúci až príliš dirtových sekvencií. Intro scéna so všetkými jazdcami v jednom 600fps zábere je nezabudnuteľnou časťou filmu, ostatné mi už dávno vyfučali z hlavy. Videl som počas online premiéry 29. 7. 2013

Hra smrti (1978)

Ako napodobniť nenapodobniteľné? Američania sa o to pokúsili, asi ich zaslepil slušný balík za značkou Bruce Lee. Výsledok je 80-minútové čakanie na legendárny fight. Záver ako pocta Bruceovi funguje dobre, no na to čo som videl predtým sa budem snažiť zabudnúť. Uvítal by som seriózny remake.

X-Men 2 (2003)

O level vyššie ako predchádzajúci diel. Záverečná akčná polhodina v priehrade je ďaleko viac záživnejšia ako Socha slobody v prvom X-Menovi. Doplnenie o nových mutantov prispieva na pestrosti a nakoniec nechýbajú ani úbytky na životoch. Mne aj napriek dlhej stopáži viac pochuti.

Boží stvoření (2013)

Francovi sa podarilo z celkom jednoduchého románu spraviť ešte jednoduchší film. Skvelo vyňal nepodstatné a ponechal iba hlavnú dejovú líniu a to bez toho aby odstránil prvky typické pre McCartyho tvorbu. Sto minút ubehlo ako hodina a ja som film strávil lepšie ako som očakával aj keď ide o zvrátené dielo, ktoré pôsobí sympatickejšie v knižnej podobe. Divákom, ktorí odchádzali s kinosály, odporúčam o filme si niečo prečítať pred tým ako sa pevne rozhodnem, že naň pôjdem. Ostatným, ktorým sa film aspoň trochu páčil navrhujem prečítať knihu.

Byeonhoin (2013)

Film tváriaci sa ako nevinná komédia nakoniec prepukne v silnú súdnu drámu. Kang-ho Song ako obhajca absolútne uveriteľný, akoby ho nehral ale skutočne ním bol.

X-Men (2000)

Mal som tušenie, že mi X-Men nesadne rovnako ako iným. Som tá menšina ktorá sa na to nechytá, no som zvedavý ako sa rozvinie dej v ďalších dieloch.

Ataque de Pánico! (2009)

Na nízky rozpočet skvelé efekty. Príbeh všedný, napomáha mu atmosferický úvod s Uruguajským chlapcom.