Třídní sraz (2011)

Milujem filmy tochto typu. Priznám sa šiel som na to s obavami pri pohľade na reakcie a hodnotenie filmu a veľa som od toho teda neočakával. Obyčajná stretávka zo strednej školy po 10 rokoch. Ale práve v jednoduchosti a obyčajnosti a to tento snímok dokonale spĺňa, ničím netlačí na pílu a nestavia sa nasilu do role komédie. Všetky tie vzťahy medzi jednotlivými postavami, teda spolužiakmi, proste človek si hneď predstavuje (keď to už teda nemá za sebou) ako a kde bude prebiehať jeho stretávka po 10 či viac rokoch. Počas celého filmu mnou kolovali rôzne druhy emócií od radosti, smiechu po smútok či dojatie, wow. Ten film bol tak bežný a jednoduchý, že to bolo až neuveriteľne krásne, som rád, že sa točia podobné filmy. Skvelý výber hercov - Rosario Dawson, Tatum, Oscar Isaac či krásna Kate Mara...

Drahá tchýně (2013) (seriál)

Na slovenské pomery slušný sitkom, ktorý však držia na akej takej úrovni len Labuda a hlavne Marcin, ten si to opäť dáva.

Čistá duše (2001)

Paranoidná schyzofrénia. Musím sa priznať, že tento film mi pomohol pri skúške na VŠ, kde som mal otázku, čo je to paranoidná schyzofrénia, takže ďakujem Johnovi Nashovi :) Ale poďme k filmu. Russell Crowe, bol fenomenálny, absolútne fenomenálny. Dôverihodnosť a presvedčivosť s akou to zahral z neho priam sršala na všetky strany. To bol výkonhodný nie jedného, ale rovno piatich Oscarov, opäť raz výsmech akademikom... Hlavná herečka, Jennifer Connelly, priznám sa nepatrí medzi moje obľúbené herečky, do 3/4 filmu som si hovoril vďaka čomu sakra dostala Oscara, bola taká otravná a vôbec mi neprišlo, že je nejak zamilovaná do "pána Nasha"... v poslednej štvrtine však akoby prišla na scénu a konečne začala hrať, paráda presvedčila ma. Ked sa spätne obzriem na tú liečbu elektrickými či inzulinovými šokmi, nechápem ako toto môže viesť k vyliečeniu, človek z toho ešte viac zcvokne, hmm niet nad alternatívnu liečbu ... Veľkým plusom a nosným pilierom filmu, bola hudba a famózny záverečný soundtrack pri titulkách. John Forbes Nash bol veľký človek a tento film mu zložil majestátnu poctu.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Ordinácia vol. 2. Príšerný seriál s viac než príšernými "hereckými" výkonmi. Emil Horváth nie je herec, takisto ako Krajčiová nemôže hrať v dramatickom filme/seriáli, ani jedno slovo som jej nezožral. Ani len za Nelinu peknú tváričku nedám * ... Zbytočne vyhodené peniaze.

Earth (2007) (TV film)

Naprosto fenomenálny dokument, ktorý sa oplatí vychutnať si po tme v HD kvalite a iba žasnúť nad jednotlivými zábermi, ktoré nám tvorcovia ponúkli ako na piedestále. Vôbec sa nejdem zaoberať, tým čo bolo rozpravané v tomto snímku, je to absolútne nepodstatné, stačí si to len vychutnať. Dychvyrážajúca scenéria, dostať sa takto blízko i ked len cez monitor k tým najdivokejším zvieratám planéty, človek si pripadá ihned ako súčasť filmu. Nič krajšie som v živote nevidel, 5* dávam už len z princípu.

Ztracen v oblacích (2006)

Skutočný príbeh, no natočený tak typicky Pilcherovsky. Nebezpečenstvo - výskyt veľkého množstva klišé scén na m². 4* za sympatickú hlavnú herečku, -2* za tragického režiséra a scenáristu.

Dost (2002)

Neskutočne zábavná posledná 10 minútovka filmu, (SPOLIER) 50 kilová Lopez aj s topánkami, rozkope o dve hlavy vyššieho muža, čo je ešte smutnejšie ten chlapík sa nezmôže ani na jeden úder, aj Kličko by mal problémy :D

Příběh rytíře (2001)

Príjemná oddychovka, možno až pridlhá, inak klasicky nalinkovaný dej. Chémia medzi Heathom a Shannym funguje výborne, hlavne Heath je klasicky výborný, presvedčivý. Ale najviac prekvapil Paul Bettany v roli básnika a uvádzača, všetka česť. Najviac zaujala hláška, ked jeden týpek predával pred tribúnou a kričal: "Mäso z mačky, teplé víno, mačkyyy" :D

Senna (2010)

Najlepší športový dokument o najlepšom pilotovi F1 všetkých čias. Krásny pohľad do čias, ked F1 nebola len o technologických vymoženostiach, ale kde o víťazstvách rozhodovali v prvom rade jazdci. Film je akousi poctou pre túto legendu.

Terra Nova (2011) (seriál)

Po prvých dvoch častiach slušné, tipujem, že to už pôjde len dole. (SPOILER) Veľká škoda, že sa všetko točí len okolo jednej rodinky, kde je typicky zabehnutá situácia rozvedení rodičia, syn čo sa búri, syn si nájde hned skupinku vrstevníkov, čochvíľa tipujem, že sa aj zaľúbi...dalšia škoda je veľké množstvo klišé scén a naivita hraničiaca so stupitidou tých tínedžerov to je katastrofa ... A tá záporná hlavná hrdinka, to je veľká komédia ako sa snaží tváriť a chovať drsne :) :) Inak sa mi to páči, pekná kamera a zábery na okolie .