Vrah zůstal po škole (2011)

Tak tohle bylo tak šílené, že nevím, na co se zaměřit dřív. A o to asi šlo: celou dobu si říkat "Co to, kur**" a najednou začnou běžet závěrečné titulky a já se vlastně dost dobře bavila. Příjemný film na nenáročné podívání.

Terapie láskou (2012)

Celý film jsem zuřila nad tím, jak si holka vytáhne chlapa z ulice a během pár týdnů ho naučí tančit. Jasně. Možná kdyby filmaři nalezli uvěřitelnější důvod, proč se s ním musí scházet, třeba bych jim tu "romanci" uvěřila. I když počkat... Ne, ani tak ne.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Skvěle zpracovaný příběh úžasné ženy. Neodpustím si ale poznámku, že příští film o autismu by měl být natočen i o rodičích. Kdyby Templina matka neodmítla dát dceru do ústavu, kdyby ji nenutila chodit do školy, kdyby prostě nebyla odhodlaná, že autosmu nas***, tak o nějaké T. Grandinové nevíme. Skvělý námět, zasloužil by si minimálně seriál. Nejen o samotné autistické holce a humánnějším zacházení se zvířaty, ale i o její matce a problémech, se kterými se musela v Americe 20. století potýkat.

Cizinka s mou tváří (2009) (TV film)

Takovou kritiku si nezaslouží. Minimálně má reálnější zobrazení astrálního cestování, než o rok mladší Insidous. Je vidět televiznost, stále se ale něco děje, hlavní hrdinka je docela sympatická a zvládá i obě polohy, hodnou Laurie i zlou Liu. Zkratky a zjednodušení mi na televizním filmu v neděli odpoledne vážně nevadily.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Jak jsem od toho nic nečekala, tak mě to hodně bavilo. "Pravý" vetřelec, se strachem z odhalení, klaustrofobickou atmosférou a děsem to už určitě není, ale Jeunet přišel s pár opravdu dobrými nápady. Od hororu jsme se přiklonili k akčnímu a vůbec mě to netrápí. Příšeru už známe, děs z neznámého se zkrátka nedostaví. (A na Sigourney Weaver se hrozně dobře kouká. Nádherný úsměv a bylo vlastně osvěžující vidět, jak už je jí všechno někde :) )

Věž smrti (2012)

Tak jsem si chtěla pustit něco katastrofického. Po filmech poslední doby, které jsou založené jen na ničení všeho okolo plus jedna rodina, která je doslova nesmrtelná, to bylo výborné překvapení. Nevyhne se srovnání se Skleněným peklem, které je holt nepřekonatelné, ale Věži smrti hraje k dobru už jen to, že se jej nepokouší překonat a zas tak moc vážně se nebere. Tragické scény jsou sprívně smutné, dokonce se najde i pár kritizujících, kterým americké filmy nesahají ani po kotníčky (nejvyšší velitel hasičů pošle zachránit dva VIP obyvatele a napospas nechá asi 10 jiných, kteří ale nemají prachy ani postavení). Zároveň tam je několik vyloženě vtipných, které sice vůbec nekorespondují s označením filmu katastrofický/thriller, ty mě ale k filmu přikovaly snad nejsilněji. Za mě super.

Bezva ženská na krku (2016)

Tak má to své mušky jako občas až přílišnou pohádkovostí a nereálností. Na druhou stranu jako "Letní komedie" to dokonale vyhovuje - krásné prostředí, ještě hezčí počasí, na postavy se pěkně kouká. Příběh nekomplikovaný a divák se i zasměje. Tisíckrát lepší, než děsivé Babovřesky, má to totiž i nějaký ten nápad. Třeba přidání homosexuálního páru, který navíc není jen jako úlitba, ale funguje i příběhově. Nebo že první dojem nemusí být vždy ten správný.

Prvních 100 - Praimfaya (2017) (epizoda)

No ten konec nevím nevím. Kdyby to nechali s výhledem na zamořenou Zemi, bylo by to lepší. Úplný závěr mohli nechat třeba na listopad, aby nabudili na těšení se na novou sérii, takhle prostě zkazili to celé konečno a naléhavost s Praimfayou.

Pluto Nash (2002)

Ale tak... už jsem viděla horší

Do posledního dechu (2016)

Vyprávění o jedné z nejúspěšnějších záchran z rukou pobřežní hlídky. Na americké poměry neakční, stejně jako o rok starší Everest. Kdyby tady chyběla romantická linka, která funguje zcela filmově, a to k navození předsympatií s Berniem Webberem. Nejvíác si asi ublížili tím přízviskem "akční", který příliš nepasuje. Jinak skělý film podle skutečné události.