Věž smrti

V hypermoderním komplexu Tower Sky právě probíhá vánoční večírek, na kterém se sešla vybraná smetánka z celé metropole. Dae-ho, manažer budovy a ovdovělý otec malé Hany, musel rodinnou sváteční oslavu narychlo odložit, aby se mohl starat o VIP hosty. Zato šéf hasičů Young-ki si konečně může užívat volna a trávit Vánoce se svojí ženou. Slavnost je v plném proudu a idylickou vánoční atmosféru dokresluje nádherný výhled na osvětlené velkoměsto a na helikoptéry, které kolem mrakodrapu pro vytvoření dokonalé iluze rozprašují umělý sníh. Když ale nečekaně dojde ke katastrofě, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat veškerou odvahu, aby zachránili životy svých blízkých a tisíců ostatních zoufalých návštěvníků, které nemilosrdně svírá ohnivá náruč smrti. (North Video)

sniper18

Je to vydarený katastrofický thriller. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa na štedrý večer v luxusnom modernom obytnom komplexe zloženom z dvoch veží, kde sa práve chystá konať veľkolepý vianočný večierok a tak majiteľ ignoruje správy o tom, že na niekoľkých poschodiach prestal fungovať hasiace systém. Lenže všetko sa pokazí, keď vrtuľník kvôli nečakaným komplikáciám narazí do jednej z veží a spôsobí rozsiahly požiar, ktorý uväzní množstvo ľudí a tak musia bojovať o svoje životy. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce toto nie je práve typ filmu, ktorý by som bežne vyhľadával, ale toto sa až na pár výhrad skutočne vydarilo a kľudne by som to označil za priam ukážkový príklad, ako má podobný film vyzerať. Úvod je možno trochu dlhší, ale nemám s tým problém, ideálne zoznámi s množstvom zaujímavých postáv, či už medzi personálom, civilistami alebo aj požiarnikmi, jedine by som vytkol to množstvo dobrej nálady, tých neustálych pohľadov na usmievajúcich sa ľudí, pričom divák vie, že čoskoro budú všetci trpieť je tu predsa len trochu moc, no to je skôr len detail. A keď sa už začne diať to hlavné, tak sa je na čo pozerať, celá táto katastrofa je podaná výborne a to zo strany všetkých zúčastnených, teda nielen ľudí, ktorí sa snažia prežiť, prípadne ich zachrániť, ale aj ľudí zvonku, ktorým zase ide o ich záujmy. No najviac priestoru má samozrejme situácia v budove, pôsobí to správne napínavo, stále sa niečo deje, nie ako vo väčšine podobných filmoch, kde sa niečo stane a potom len postavy niekde čakajú, prípadne sa pomaly presúvajú, tu sa tempo drží stále. Ku koncu to už síce začne trochu strácať dych, za čo môže tá nadbytočná záverečná fáza, podľa mňa sa to malo ukončiť o štvrťhodinu skoršie, ale ani toto nie je zlé a celkovo mám z toho veľmi dobré pocity. Sadlo mi aj celé to veľkolepé podanie, dali si skutočne záležať, aby to vyzeralo a aj pôsobilo skvelo. Síce ma prekvapila prítomnosť komediálnych scén a to dokonca aj v hlavnej časti filmu, ale je ich málo, asi len tri, serióznu atmosféru filmu nerušia a sami o sebe sa aj celkom vydarili, takže aj toto nakoniec beriem skôr pozitívne. Čo sa týka tých akčnejších scén, tak som veľmi spokojný, sú výborne natočené, rozmanité, veľkolepé a aj napínavé, takže sa je na čo pozerať, obetí je tu nespočet, takže to má aj tú správne drsnú atmosféru, jediným záporom je čiastočná neprehľadnosť posledných okamihov niektorých týchto scén, kedy som mal niekedy problém si okamžite uvedomiť, ktorá postava situáciu neprežila. Herecké obsadenie je výborné, o nejakej skutočnej hlavnej postave sa tu moc hovoriť nedá, skôr si ten priestor plnohodnotne rozdelili, ale to hlavné civilné trio v zložení Son Ye-Jin, Kim Sang-Kyung a postava dcéry si ma získali okamžite, k tomu výborní požiarnici a plno známych tvárí v menších úlohách, ktoré vždy rád vidím. Len Ahn Sung-Ki mohol dostať viac priestoru, jeden z najcharizmatickejších hercov, akých poznám a tu sa objavoval len zriedka. Réžia a technická stránka mohli jedine trochu ubrať na tých emóciách, ale inak je to v rámci tohto typu prvotriedna kvalita. A som rád, že si režisér Kim Ji-Hun od svojho posledného filmu, ktorý mu až tak dobre nevyšiel napravil reputáciu. Som veľmi spokojný, katastrofické filmy zvyčajne nepozerávam, keďže dobrý film z tohto žánru je skôr výnimkou, ale práve tento medzi ne rozhodne patrí. Už si ani nespomínam, kedy naposledy som si nejaký katastrofický film takto užil. 78% () (méně) (více)

honajz

Korejské filmy, až na tuším jednu dvě výjimky, nemusím. Přijdou mi dějově zmatené a podivně, křečovitě zahrané. Stejně tak zde mi tvůrci nejdřív nutí pohled, že jde vlastně o romantickou bláznivou komedii, aby pak přešaltrovali zcela nečekaně do tragédie a zahráli si na zachraňování lidí z hořících a uvnitř se propadajících věžáků poté, co piloti helikoptér nějak kdovíproč nezvládli řízení. Postavy jsou naznačeny tak schematicky, že jsou mi jejich osudy jedno, včetně toho čokla, a ten korejský humor mne ubíjel. Navíc digitální triky mi přišly vcelku spíše nepovedené, takové nijaké. ()

Pethushka

Když mám chuť na katastrofický film, chci, aby byl přesně takový, jako byl tenhle. Plný akce a napětí, sledující osudy více lidí, trochu dojímavý, a aby měl skvělé efekty. Tohle všechno The tower s přehledem splňuje. K tomu vždycky a za všech okolností úžasná Ye Jin Son a spousta dalších sympatických herců. Co víc si můžu přát? 100% to pro mě není jen kvůli konci, který mi přišel zbytečný. Ale jinak to byl parádní filmový zážitek. 4,5* ()

Terva

CITÁT - Budou to ty nejkrásnější vánoce........... Proč tohle ojeté klišé hned na počátku příběhu? To se to nemohlo třeba stát 26. května? Velký projekt má velké mouchy. Navíc dva vysoké mrakodrapy, řečené věže a když začne hořet je zle. CITÁT - Jsou přece Vánoce............ Prostě ráj. To vše se ale mění v peklo. CITÁT - Požár v Tower Sky!!!............. Scéna ve výtahu okolo 40 minuty je hodně emoční. Záběry na rozpadající se budovu jsou velmi povedené až krásné. Nezbytné komické chování hlavních postižených, akce, humor i napětí. CITÁT - To je anděl!!! Halelujááááá.......... Škoda, že místo akce a napětí se ve druhé části příběhu dere na povrch spíš humor a ironie. Vystrašené tváře ala Godzilla vás určitě rozesmějí. A takový to mohl být krásný katastrofický snímek. CITÁT - Pošli tsunami óóó Bože!!!!!........... Další nádherná scéna je okolo 97 minuty - pěkné. Ke konci je to ciťáček, tak si to užijte. Já čekal trochu tvrdší děj. CITÁT - Věnováno památce všech hasičů. ()

EvilPhoEniX

Mám podobné nadšení jako u nedávně zhlédlého filmu Deranged! Tohle Asiatům jde!! Nepamatuji se, kdy jsem naposled viděl tak kvalitní katastrofický film! Akce je slušná,přehledná a intenzivní. Herecké výkony jsou parádní,Ye-jin Son je snad nejlepší Asijská herečka. Finále nezklame, celkově se jedná o nadprůměrný Asijský film. 75% ()

• V den premiéry 25. prosince 2012 se prodalo 431 759 vstupenek, což znamená druhý nejlepší otevírací den v historii korejské kinematografie. První je s počtem 436 628 prodaných vstupenek film Zloději (2012). (Kritiq)
  • Postprodukce filmu trvala 2 roky. Důvodem je i fakt, že ve filmu je 1 700 digitálních a trikových záběrů. (Kritiq)
  • Režisér Ji-hoon Kim byl k natočení filmu inspirovaný jeho vlastní zkušeností. Když poprvé jako mladý viděl v Soulu mrakodrap, představoval si, jaký je to pocit, být v něm uvězněný. (Kritiq)