V pasti - Katka (2001) (TV film)

Děsivý dokument ukazující, jaké to je denně shánět několik tisíc, abyste přežili a tu dávku drogy si prostě koupili. Tvrdý život bez přikrášlení.

Zkrocená hora (2005)

Výkony Gyllenhaala a Ledgera jsou obdivuhodné, pustit se do tématu homosexuálů je odvážené a zahráli to bravurně. Příběh byl moc dobrý (určitě se mě čímsi uvnitř dotkl), ale "omáčka" kolem hlavního příběhu mě nijak nezaujala.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Krásné ženy, krásné šaty a krásný svět módy. Film pro ženy a o ženách. Jakožto žena (asi jsem ale úplně jiný druh odrůdy žen) můžu říct, že tenhle film je pro mě slabý průměr. Nežiju světem módy, tak to bude asi tím. Louis Vuitton, Prada nebo Swarovski není nic pro mě.

Mamma Mia! (2008)

Osvěžující letní komedie s báječným složením herců. Můj obdiv mají herci, že si troufli to odzpívat. Pierce Brosnan a S.O.S. mě srazilo smíchem pod sedačku. Skvěle jsem se pobavila :-)

Tajemné okno (2004)

Nikdy bych neřekla, že 96 minut může být tak dlouhých. Film staví na hereckých výkonech Johnnyho Deppa. A řekla bych, že konec se moc nepodařil, Johnny uklouzl a tím se vezl celý film. Velké zklamání. Chvílemi zajímavý film, ale jinak jsem většinou usínala.

Alenka v říši divů (2010)

Kombinace Burton, Depp a přidává se i Bonham Carter - díky téhle trojici jsem čekala něco opravdu lepšího než z toho nakonec vzniklo. Je pravdou, že Johnny ani Helena nezklamali, ale pořád citím, že mi tam něco jaksi chybí. Každopádně film byl určitě skvělý, líbil se mi. Dokázal mě pohltit do toho svého imaginárního světa fantazie, kterou já tak zbožňuju :-) Až se na to podívám příště, možná se mé hodnocení změní k lepšímu.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Mám ráda svět fantazie a celkově jakýkoliv "svět za hranicí", a tady se to celkem povedlo. Občas přišla slabá chvíle a já se přistihla, že si spíš prohlížím pozadí filmu než to, co se tam hlavního dělo - něco zkrátka dostatečně neupoutalo mou pozornost. Film nezklamal, ale přesto jsem čekala něco mnohem lepšího (po takových velkolepých ohlasech).

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Skvělý seriál, hlavně díky nezapomenutelným hláškám. Jsem ráda, že jsem na to začla koukat v originále, protože díky sračkoidnímu dabingu je hrozná otrava se na to dívat - a v tomhle případě to ještě snižuje úroveň seriálu, což je velká škoda. I přesto, že se na seriál ráda dívám, tak mám zásadní problém - nedokážu se vžít do postav. Postava Barneyho je dobrá, jen mě mrzí, že se dost opakuje a chvílemi mi tím leze na nervy (vzhledově nic moc, nechápu jak nějakou babu může sbalit), "Swarley jeden ušatej". Teda mám ráda, vždycky mě zajímá, kdy pozná novou ženskou. Robin jsem si moc neoblíbila, taková neutrální postava. Marschall a Lily jsou fajn. Jinak celkově úžasné historky, skvěle si u toho odpočinu.. A rozhodně se to nedá srovnat s Friends, ani náhodou! (Friends jsou jednoznačně lepší!) Ten, kdo to srovnává s Friends, buď neviděl celé Přátelé nebo viděl sotva tři díly How I met your mother, so please, SHUT UP!

Kill Bill (2003)

Návod jak rozsekat 50 samurajů na cimprcampr za 5 vteřin! Mé hodnocení je ještě dost velkorysé, to má Kill Bill ode mě za to (na útěchu), že pohnula palcem.

Juno (2007)

Přidáte špetku hořkosti, napětí, vtipu, a půvab Ellen Page (která je v hlavní roli nepřekonatelná), uhňácá Jason Reitman a máme tu Juno. Skvěle vybraná hudba.